Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok....

27 hetes kismama vagyok. Árthat a babának, ha napi 12 órát dolgozom, magas vérnyomással? Irodai munkáról van szó és már csak 1 hónapot dolgozom.

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégis mennyi az a magas vérnyomás?Ugye 140/90alatti?Ha fölötti az már gyógyszeres kezelést igényel, ugye tudod?!
2011. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
23 hetes kismama voltam amikor gyógyszerre állítottak 3szor 2 dopegytre, de a doki visszaengedett még egy kicsit dolgozni
2011. febr. 7. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Árthat, de reméljük nem fog.

A napi 12 óra nagyon sok, és rengeteg stressz, muszáj dolgoznod? Jó lenne ha pihennél.

Nekem is magas volt a vérnyomásom, de mondtam a dokinak, hogy várjunk egy-két hetet, eljövök táppénzre és meglátjuk.

Igazam lett, két ht múlva már teljesen normális volt. Lehet nálad is rendeződne, ha pihennél.

2011. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 hetet voltam távol a munkától abból két hét kórház.

Az orvos azt mondta, ameddig a labor nem romlik, és úgy érzem bírom addig lehet.

na most hétvégén elkezdtem vérezgetni, de már az is elmúlt.

Egyszerűen csak érdekel, hogyha napi 12 órát dolgozom, és hypertoniás vagyok, az árthat -e a babának vagy sem?

Okozhat- e koraszülést vagy bármit, ha az ember nem fekszik eleget.

2011. febr. 7. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek, komolyan.

Magas a vérnyomásod, napi 12 órát dolgozol, elkezdesz vérezgetni és még azon agyalsz, hogy dolgozz-e tovább és lesz-e valami baja a gyereknek. Ha így folytatod, jó irányba halaszd ahhoz, hogy legyen. Mire vársz? Hogy a terhesség végéig fekvésre, netán kórházra legyél ítélve?! Vagy koraszülést szeretnél? Gondolom, nem. Tessék szépen visszavenni a tempóból, kevesebbet dolgozni, többet pihenni, a babád és a te egészséged legyen az első!

2011. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez veszélyes! A babád és magad érdekében is inkább pihenj. Semmi nem ér annyit hogy kockáztass.
2011. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

12 hetes vagyok és nagyon fel szokott menni a vérnyomásom, van hogy 150 fölé én azért lobbizok a dokinál hogy vegyen TP-re, mert csak melós napokon magas! (3 nap szabi alatt semmi bajom nem volt, 120 körül volt)

De azt mondta irodai munkával nem vehet fel!


Nekem a 8,5 óra is megterhelő, nem hogy ha 12 órát kéne göriznem!


Nyomás TP-re!

2011. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma megyek orvoshoz délután. Nekem eddig semmi gondom nem volt táppénz ügyileg,engem minden alkalommal ki akart írni a doki.


Ma megeggyeztem a főnökömmel, visszevettünk a tempóbol.

2011. febr. 8. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:

7:44-es

érdekes. Nekem a dokim azzal kezdte, hogy megmérte a vérnyomásom, akkor volt 140 körül, és közölte hogy akkor a mai naptól veszélyeztetett terhes vagyok.

2011. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint minden orvos másképp vélekedik,én megbízom az orvosomban.

Szigorú kontroll alatt vagyok, hetente vérvétel, minden nap vízelet vizsgálat, két hetente ultrahang, hetente szívhang.

2011. febr. 9. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!