Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba szülés? Kinek mennyibe...

Nenike24 kérdése:

Baba szülés? Kinek mennyibe kerül? Melyik tapasztalatok alapján a jobb?

Figyelt kérdés
Párommal tervezzük nyáron a baba tervezést.. és érdeklődni szeretnék hogy ki milyen módon szült ezt úgy értem hogy magándokinál vagy pedig a természetes módon.. és h kinek milyen árba volt a szülés és hogy viselkedtek vele az orvosok egész terhesség alatt illetve a szülésnél.. nagyon fontos lenne mert még én magam sem döntöttem el hol érdemesebb szülni... és mindenképpen olyan válaszokat várok aki vmelyik útat végig járta.
2011. febr. 14. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia


én a keleti régió egyik klinikáján szültem bababarát kórházban.

a terhesség alatt nem volt fogadott orvosom sztk-ba jártam reggel héttől kilencig volt a terhesgondozás a leletek értékelése.


szülésre se kértünk fel senkit se dokit se szülésznőt nem voltunk fizetős 4D-n se szóval nullszaldós volt a szülés.


.......

nagyon rendesek voltak velünk apás szülés volt szerintem ha meg vagytok elégedve az orvossal - aki nem sok munkát végez ha természetes szülés várható- akkor elég ha utólag adtok valamit.

2011. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én eddig 2x szültem (2 kisfiút), mindkét alklommal ugyanannál a magánorvosnál, havi 9.000 ft volt a vizsgálat, 50.000 ft a szülés.

Ő egy genetikus-nőgyógyász főorvos, én csak benne bíztam és bízok is. a 3.babánkat ha lesz, akkorőt is nála akarom majd szülni.


A csecsemőosztályon a csecsemős nővérek egy-két kivétellel bunkók voltak (csak aki pénzt kapott tőlünk az nem)....dehát ezt majd megtudod. Az elsővel baba-mama szobában voltam, vele volt a baba a nap 24 órájában.

a másodikkal szintén ilyen szoba, csak a végén még pár napra átmentem fizetősbe (mert besárgult a babánk és tovább kellett maradni és jobbnak láttam már ott lenni). Itt bent lehetett a férjem egész nap, bejöhetett a kisfiunk is meg aki akart...10.000 ft/éjszaka.

Minden jót.

2011. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott dokim,szülésznőm! Sztk-ba jártam terhesgondozásra! Egy kisebb kórházban szültem,így maximálisan odafigyeltek rám,mikor vajúdtam és látták,hogy még sétálok,nem pihenek akkor odajöttek a szülésznők,megkérdezni,hogy vagyok,csináltak nst-t! Szülésemnél is mindenki nagyon kedves,figyelmes volt,végül császár lett a vége!De utána is többször bejöttek hozzám,lemosdatni,segíteni stb... Szóval a szülésem nekem ingyen volt!
2011. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én bp-en voltam így, mint az előttem szóló. Nem volt fogadott dokim, se szülésznőm. Sztk-ba jártam, és nem voltam én sem 4D UH-on. Kicsit féltem előtte, hogy fognak viselkedni velem a szülésnél, de nagyon kedves volt a szülésznő is és az ügyeletes orvos is. Később is bejöttek a szobámba érdeklődni, a szülésznő még a többi napokon is. Utólag adtunk a szülésznőnek, meg a dokinak akartunk, de ő másnap elment szabira, így az elmaradt. :-)
2011. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és az első válaszolóra gondoltam.
2011. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10,29-es vagyok. Bababarát kórházban szültem, így ott is velem volt végig a babám, és a párom akkor jött-ment amikor akart, meg az anyukám, meg bárki, és nem fizetős szobában voltam, de csak ketten voltunk benne. A csecsemősök pedig normálisak voltak, és segítőkészek, pedig csak csokit kaptak az utolsó napon :-) Szóval, szerintem kórháza válogatja, de én szerencsére mindennel megvoltam elégedve.
2011. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Bár én külföldön szültem, de azért leírom... :) A terhesgondozásom fele otthon Mo-n zajlott, sztk-ban, nem volt fogadott orvosom, tehát ez nem került semmibe. Itt külföldön sem volt dokim, a szülés itt ingyenes. A kórházban 2 ágyas szobám volt, de csak egyedül voltam. A páromnak első éjszaka benn kellett maradnia segíteni (császáros voltam, meg itt szoktatják az apákat a pelenkázáshoz :). A baba mindig ott volt mellettem. Hazamenetelkor még kis csomagot is kaptunk promóciós termékekkel. Szóval hálisten semmire nem kellett költenünk a babadolgokon kívül.
2011. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Na egy sorstárs!:) Mi május elején szeretnénk már nekilátni a bébinek!:) Nekem lesz fogadott orvosom. Sajnos itt, ahol mi lakunk az sztk igen csak hiányosan működik. Mármint az két doki aki van, le van terhelve, azért futószalagon "dobálják" ki a kismamákat a terhesgondozásról. Mi 110 ezer forintot tettünk már félre. Úgy kalkulálom, hogy az nagyjából elég lesz a vizsgálatokra meg a szülésre!
2011. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a kerületemben egy normális sztk-s doki sem volt(első babámat elveszítettem,és nagy ívben tojtak a fejemre),úgyhogy a második terhességemmel magándokihoz mentem.Havonta egyszer hívott a rendelőbe(8000 ft),a laborvizsgálatra a kórházba jártam,a 4 ultrahangból kettőt szintén a kórházban csináltak,a következő kettőre inkább 4 D-re(8000 ft) mentem,mert ott legalább oda is figyeltek ránk,és ha 8-ra volt időpontom,nem fél 11-kor hívtak be.A szülésre nem mondott konkrét árat,60000-t kapott,a fogadott szülésznőm 30000-t.Mindketten maximálisan megérdemelték.
2011. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt se a terhesség alatt sem szülésnél fogadott orvosom, sem szülésznőm. Végig kedvesek voltak.

Bár szülés után szükség volt egy EÜ kaparásra, de nem hiszem hogy ez miatt.

2011. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!