Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mi az amit...

Terhesség alatt mi az amit tilos enni és mi az ami kifejezetten ajánlott?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatok is érdekelnének, mi tett jót nektek vagy esetleg melyik volt az az étel amitől rosszul voltatok? Mi az amit tényleg nem szabad enni? Vagy amúgy ilyen hogy tilos, meg kötelező?

Köszönöm előre is.


2011. febr. 15. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Tilos nyers húsokat (tatárbifszte, csak úgy magyarosan) és nemespenészes sajtokat.
2011. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

TILOS:nyers hús, nyers tojás, érlelt sajt, krém sajt

Ami fontos a sok gyümölcs, sok zöldség, meg amit megkívánsz, mert a szervezet tudja mire van szükséged.

2011. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyers tojast (FRISSET) es kremsajtot lehet.

Elso jol irta, peneszes sajtot es veres hust nem. Es mosatlan zoldseget-gyumolcsot sem szabad!

2011. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szokásoson kívül saját tapasztalat: Egyszer ettem gombapörköltet - rettentően megkínzott.

Ajánlott szedni végig a Magne B6-ot, jót tesz neked is, a babádnak is, állítólag könnyíti a szülést is - ezt nem tudom, hogy általánosságban tényleg így van-e, de nekem könnyű szülésem volt.

2011. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szabad kolbászt enni?
2011. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én most azt írom le Neked, ami nekem jót tett.

Kb. a 2. trimesztertől nem eszem csirkét, csak vöröshúst + rengeteg céklát. Tökéletes a vérképem (még a vasam is)! Ezeket nem tudatosan ettem, hanem őket kívántam. (ja, és a májkrém...)

Ha vizesedsz a vége felé, akkor minimalizáld a sóbevitelt és egyél sok petrezselymet! És persze: rengeteg gyümölcs!!

Üdv: 36+5 hetes km

2011. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Krémsajtot ehetsz, a lényeg, hogy ultramagas hőmérsékleten hőkezelt legyen. Házi majonézt sem szabad a nyers tojás miatt.

A kolbászt nekem a dokim nem javasolta, mivel abban nem főt hús van, hanem füstölt. Az érlelt szalámikat sem javasolta, mivel abban sem főzik meg a húst.

Májat a magas A vitamin tartalma miatt csak óvatosan, nem szabad túlzásba vinni azt sem.

Sok-sok gyümölcsöt, zöldséget kell fogyasztani a rost segít majd, ha a székeléssel lesz problémád, csak sokkal alaposabban kell megmosni.

2011. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem amit az előttem szólók írtak... Mondjuk a krémsajtra inkább nem mondok semmit :) Nyugodtan eheted...

Halat kifejezetten jó ha eszel, viszont ezzel kapcsolatban fontos, hogy vannak ételek ahol azt is nyersen, vagy félig nyersen, érlelten adják, arra vigyázz!!! Én egyszer rettenetesen rosszul lettem ilyen haltól.

2011. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fentiek mellett tanácsolnám,hogy egyél sok rostot, és teljes kiőrlésű, magvas barna kenyeret,mert ezekkel elkerülheted a székrekedést. Sok gyümölcs és zöldség mindig jó,de vigyázz,mert én olyan sok gyümit kívántam, hogy a gyümölcscukortól híztam meg:)Szerintem próbáld meg elkerülni a cukrot kb minden mennyiségben!

Igyál sok vizet!

2011. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!