Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy manapság a...

Miért van az hogy manapság a terhességnek nem örül senki? A környezetre gondolok, nem a szülőpárra.

Figyelt kérdés

Akármilyen körülmények közé érkezik a baba, akármennyi idősek a szülők, olyat sose hallok,hogy jaj de jó és hogy milyen csodálatos dolog, hanem csak az ellenérvek jönnek, hogy túl fiatalok vagytok, vagy nem éltetek még eleget, nem utaztatok eleget.Ha jól éltek, miért nem éltek még jobban, meg amúgy is ha olyan jól megy anyagilag akkor miért nem élvezitek még kicsit együtt az életet.

Ha mondjuk 1-2 év vagy még kevesebb ismertség után jön a baba, akkor jaj miért ilyen korán még nem is ismertétek ki egymást, ha esküvőt szervezel terhesen akkor jaj az milyen ciki, ha nem házasodsz össze az is ciki.

Ha nem álltok olyan nagyon fényesen, netán hitellel mertek rendelkezni akkor felelőtlenek vagytok, akinek van gyereke az azért "vészmadárkodik" hogy mondván egy gyerek az nem csak rózsaszín felhő meg 100% vigyorgás egész nap, és majd meglátjuk, akinek nincs gyereke, az meg hogy teljesen megváltozik az életetek, meg ő biztos nem így csinálná.

Na elnézést ha hosszú lett, de csoda hogy az emberek nem akarnak gyereket és egyre kevesebb pici születik?Nem azt mondom hogy csak ezért de miért beszélnek sokan ilyen lebeszélően a gyerekvállalásról mintha az vmi szégyen lenne, hogy jól van megesett, majd lesz vhogy.

Aki normális, felelősdégteljes nő-férfi azt csak megbántja a sok rosszindulat, aki meg nem felelősségteljes azt ez úgyse érdekli, ki mit mond.

Én is sokszor találkoztam ezzel a hozzáállással (3 gyerekem van, egyik se született jókor a környezetünk szerint...)persze bármikor máskor születhettek volna, az se lenne jó, de nem csak én hanem bárki terhes ismerősöm kap ezekből a kedvességekből.


2011. márc. 1. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. nem kell mással foglalkozni mert nem anyósnak/anyukának/szomszéd néniknek szüljük őket.

2. a jelen helyzet - gazdaság- akár sose legyen mert minden halál bizonytalan de ez volt már sokszor rendszerváltáskor is meg elötte .

3. az hogy más nem örül neki az ő lelki szegénységükről állít ki bizonyítványt.

4. az meg hogy mi ciki ?????? most komolyan aki ezen agyal az meg is érdemli.


szerintem.

2011. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy most bármit teszel, bármikor szülsz, bárhogy neveled, szoptatsz-nem szoptatsz rossz ember vagy...

Nem nagyon lehet megfelelni senkinek. Túl sok a kritikus körülöttünk!

[link]

2011. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú emberekkel nem szabad foglalkozni.
2011. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már agyaltam én is, de nem jöttem rá a dolog nyitjára... Lehet, hogy a károgók is szeretnének gyereket, de ők még nem tudták megteremteni az alapokat vagy összehozni a babát, esetleg a partner nem akar még gyereket, hát takarózni kell valamivel.

Ha fiatalon szülsz (20-as éveid elején), hülye vagy, mert nem élted ki magad, befásulsz, bulizni kell stb.

Ha idősebben, akkor már hova vállalod a gyereket, úgyis elpatkolsz, szegény csemetét meg otthagyod a nagyvilágban tök egyedül...

Ha táppénzre mész (mert muszáj, a baba és a te egészséged ezt kívánja), akkor tuti lusta vagy, ingyenélő, nem csinálsz semmit...

Ha bírod a munkát és jársz dolgozni, akkor szegény gyerek, kínzod, karrierista vagy, pénzhajhász stb.

A fiad van, azért vagy jaaaj, ha lányod, akkor is jaaaj... Ha nem hízol, éhezteted szegény kisbabád, ha hízol, tuti akkora leszel, mint egy víziló és nem fogod tudni leadni, megundorodik a férjed, megcsal, elválik és te egyedül maradsz a gyerekkel....


Lehetne még ragozni, röviden és tömören, nyuszika, ha van rajtad sapka azért, ha nincs, akkor meg azért kapsz! :)

2011. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én hála istennek nem tapasztaltam ilyet!!!Nekem nagyon örültek mindenki aki csak ismer!!!!Én azt vettem észre hogy ha valakinek azonnal összejön,nincs semmi problémája azok nem úgy viszonyulnak az egészhez persze környezetre gondolok!!!Nekem sajnos 2 elhalt terhességem volt és most újra terhes lettem ,most 16 hetes vagyok és mindenki annyira örül neki!!!Nehezen jött dolgokat mindig mindenki jobban megbecsüli!!!!Pl:dohányzó kismama nem foglalkozik a babájával de ha neagy isten elveszti következőleg még a dohányosoktól is távol tartja magát!!!/a példa egy barátnöm/
2011. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos én is megtapasztaltam.

Nagymamám azóta nem áll velem szóba, hogy tudja, nem ennek a pasinak szánt volna, és azt hitte csak szórakozok vele. Igen, 5 éven keresztül szórakozok valakivel, ráadásul szerelmes is vagyok. Párom mindenben segített nagymamámnak amiben tudott, néha úgy éreztem nagyim már direkt is ad neki munkákat.

Édesapám sem örül neki, mert úgy érzi a nagyapaság együtt jár az öregséggel. És ő nem akar megöregedni.

Barátnőm alig akarta elhinni, először belém akarta magyarázni, hogy csak késik az, nincs ott baba, a teszt hülyeség stb. Mikor bebizonyosodott, hogy baba van, azóta féltékeny, mert nem vele van foglalkozva, pedig velem sincs foglalkozva, sőt nem is várom el.

Aki örül az párom és az ő apukája.

Szomorú érzés, hogy a többiek nem osztoznak a legnagyobb örömömben.

2011. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát örülök hogy ha más környezete nem ilyen, de tényleg őszintén!! Persze én se olyanra gondoltam, akiknek nehezen jött össze meg évek óta várnak rá vagy meghalt már babája (bár azok is kapnak hideget-meleget, miszerint minek már a 3.4. x.dik lombik, pl. nem lehet véletlen hogy nem jön az a baba barátnőm ezt a saját anyukájától kapta meg...)

Nekünk is boldog boldogtalan oszotgatta a jótanácsokat, és ha még olyanok lennénk hogy fűhöz fához járunk panaszkodni meg segítséget kérni akkor azt mondom oké, de soha senkitől nem kértünk-kaptunk.

Na nekem mindenesetre rosszul esett-esik hogy azon kell izgulnom kitől mit kapok majd erre a "szörnyűségre" hogy gyereket mertem vállalni erre a rossz világra (ahogy ők fogalmaztak) :))

És nem írtam volna ki a kérdést, ha mindez vmi csoda folytán csak velem történne meg, de sok barátnő-rokon-ismerős boldogságát nehezítette meg a terhességük bejelentésekor a sok "okosság".

2011. márc. 1. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivé lett ez az ország!Amúgy is mindenki a másikkal foglalkozik,unalmas!Szerintem azért mert addig sem az ő problémájáról van szó!Ennyi összevarott szájú,felcsapott állú pökkhendi emberrel egyik országban sem találkoztam mint itt a Balkánon.Tisztelet a kivételnek,mert szerencsére az mindig van!:)
2011. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy miért van ez nem tudom, de velem is megtörtént.

Első terhességemnél mindenki örült, oda voltak. Aztán a 10. héten elment. Jött a sok okosság, h jobb ez így, amúgy se kell még gyerek, fiatalok vagytok stb.

Második terhesség: minek, hova szülöd(albérletbe lakunk) éljetek még, stb. A családból két ember volt aki örült neki, anyu és apósom. Sógornőm kijelentette, hogy bolondok vagyunk, ő 28 évesen szült, akkor is csak azért, mert becsúszott, nekünk se kéne korán vállalni(ezt egy olyan nő mondta, akinke 7 éves a lánya és jóformán a nagyszülők nevelik). Nem érdekelt, amúgy is ellenzem az abortuszt és tervezett baba volt. Bezzeg mikor megszületett mindenki jött, h milyen jó, szép stb.

Egy pozitívum van benne, hogy nem lakunk közel egymáshoz, így nem kell sokat találkoznunk.

2011. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk irigységből nem örültek annyira a gyerekemnek.

Nagymamám azért nem mert apám huga 35 éves és még nem esett teherbe.Ezért irigykedik,hogy előbb lesz nekem.

Anyukám nővérének a lánya 6 éve házas most 32 éves és még nincs gyereke.

100 km-re lakom tőlük és még egy gratulációt sem engedett meg magának emailben....

Eleinte nagyon bántott a dolog,de megtanultam rász*rni a dolgokra mert a gyerekem egészsége és a párom sokkal fontosabb mint azon idegeskedni meg bánkódni,hogy ki mit gondol,vagy ki mit mond.

2011. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!