Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj, hogy nem írt fel az...

Nem baj, hogy nem írt fel az orvos magzatvédőt?

Figyelt kérdés
6hetes terhes vagyok.A doki nem vizsgált meg,nem csinált UH-t,nem írt fel magzatvédőt.Úgy rzem,hogy nem foglalkozott velem kellőképen és félek,nehogy baj legyen,hogy csak egy vizelet vizsgálat alapján állapította meg,hogy terhes vagyok.
2007. jún. 8. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is 6 hetes terhes vagyok. Nekem sem volt Uh-om, de teljesen megbízom az orvosomban. A védőnő (ha normális) akkor mindent el fog neked magyarázni. A patikában te döntöd el milyen magzatvédőt kérsz, de folsavat mindenképpen szedni kell.
2007. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem szedtem, csak vasat. A dokim azt mondta, hogy egyek sok zöldséget és gyümölcsöt. Majdnem 4 kilós volt a babám.
2007. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egészség szempontjából a vitaminok és az ásványi anyagok nélkülözhetetlenek, a legtöbb táplálékban megtalálhatóak. Ha az étrended kiegyensúlyozott, mindettő szükséglete biztosítva van.

Amire szükség van:

Folsav: csökkentheti a fejlődési rendellenességek gyakoriságát. A B-vitamin és a folsav szükséges a terhesség egész ideje alatt, főként az első 12 hétben.

Megtalálható: brokkoliban, kelbimbóban, káposztában (vigyázva, mert felfújhat), karfiolban, zöldbabban, borsóban, krumpliban, spenótban, narancsban, grapefruitban, banánban, barna rizsben, salátában, paradicsomban, répában, dióban, mézben.

Kalcium: a magzati csontok képződése és az anya fogainak egészsége érdekében

Vas: nagy szerepet játszik a vérképzésben

Megtalálható: a vörös húsokban, tojásban, szardíniában, kenyérben, főzeléknövényekben, dióban, aszalt gyümölcsökben, bizonyos fűszerekben, pl: currypor

Cink: a magzat agyának és idegrendszerének fejlődéséhez, és a csontozatának kialakulásához szükséges

Megtalálható: a vörös húsokban, konzerv halban, teljes kiörlésű gabonákban, tojásban, dióban és a kemény sajtban


Jó étvágyat! :)

2007. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló történt veled is.4-5 hetesen voltam először dokinál a pozitív teszt után aki megállapította hagyományos vizsgálattal, hogy egy kis terhesség van.Azután elküldött a körztihez ahová tartozom, ott nem valami fényesek a dokik híre.Visszamentem az alőző helyre de mível csak adott napon van az UH. ezért megint más dokihoz kerültem.Megnézte Uh.-on leírta, hogy 8mm a pete és, hogy 2hét múlva menjek vissza! De SEMMI arról, hogy szedek-e vitamint, van-e panaszom, mit kell tenni ilyenkor! Nagyot csalódtam már két orvosban is mi lesz akkor a suzülésig, és hogyan véálasszak dokit? Visszont ismerősök az Elevit nevezetű vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel dúsított készítményt ajánlották amiben megvan minden ami a kismamának és a babának szüksége van!
2007. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!