Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 20. hettöl nem ajanlatos...

Ha a 20. hettöl nem ajanlatos haton aludni, de oldalt fekve ugy erzem, hogy rossz a babamnak, hason meg persze kizart, hogy aludjak. Ez esetben megis hogyan kene megoldanom?

Figyelt kérdés
Komolyan kerdezem, hogy ti hogyan alszotok? Allva? :)
2009. febr. 19. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 30.héttől nem lehet háton feküdni, én most 22 hetes vagyok és még alszom háton is felhuzott lábakkal.
2009. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én többnyire háton alszok és van amikor nem jó úgy de azt simán megérzem és akkor oldalra fordulok

32 hetes

2009. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ém 31 hetes vagyok és én szoktam háton aludni, mert úgy a legkényelmesebb. Ha sokat alszok oldalfekvésben, nagyon zsibbadok és fáj a medencém.
2009. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi az h nem lehet???Ezt ki mondta???Én végig úgy aludtam ahogy jólesett, de igen volt h háton végén alig kaptam levegőt akkor fordultam egyet
2009. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan aludhatsz háton, ha neked úgy esik jól, nincs még akkora a baba hogy elnyomja valamidet, s miután elalszol, biztos forogsz, csak azt már te nem tudod, de kérd meg a párod figyelje csak meg hogy végig háton alszol-e! (Tuti nem :))

Én 34 hetes koromig úgy aludtam, most már 39 hetesen kényelmetlen, de csak azért mert akkor a baba mindig feljön a gyomromhoz, s nagyon nyom, így marad a jobb oldalon alvás, ill. bal oldalon tudok fél órát feküdni, mert utánna elkezd ott rudgosni míg meg nem fordulok.

2009. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan aludj háton, ha neked jól esik. Én is úgy szoktam, sőt napközben, mikor pihenek, akkor félig ülő helyzetben, a lábaimat a hajlatnál megtámasztva (szopipárnával) alszom.

Van babzsák fotelem is, de abból segítség nélkül nem tudok kikelni (meg a méhszájam is nyitva 1 ujjnyira, így nem szerencsés), de 33.hétig használtam. Lábamat feltettem, derekam támasztva iszonyat jó volt.

Az is lehet, hogy a babád nem nyom semmi olyan szerved, amitől kényelmetlen lesz a háton alvás.


Ha görcsizel, akkor tényleg nem szerencsés, akkor kerüld, mert feszül a pocak. Akkor bal oldaladon, a lábad közé végy valami pufisabb párnát. Azt olvastam, hogy a bal oldali fekvés kedvez a legjobban a méhlepény vérellátásában.


"Hason" is szoktam pihenni, ugyancsak a babzsákfotelem segítségével. letérdelek, ráteszem a felsőtestem, átölelem és máris szundizom (a babzsák felveszi a poci formáját, súlyát). És amikor görcsöl a pocakom, vagy a manóm nyomja a bordám, ennél jobb testhelyzetet nem is találok.

Üdv És jó pihenést!!

36 hetes kismama

2009. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én már megszültem és egy csomót aludtam háton és semmi bajunk nem lett. Nem is hallottam ilyenről,hogy nem szabad. Úgy aludj,ahogy jólesik!
2009. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért mondják, hogy "nem szabad" háton aludni, mert szédülhetsz, akár el is ájulhatsz egy pillanatra! Szerintem mindenki addig aludjon háton, amíg neki és a babájának is kényelmes! Én is szoktam a hátamon. Sokszor hiába fekszem az oldalamra, a babámnak nem tetszik és muszáj változtatni! Ha a babónak nem tetszik, jelezni fogja! Szóval csak nyugodtan aludj háton, amíg neked is jól esik!

25 hetes kismami

2009. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Háton 35-36 hetes kórtól nem ajánlott aludni.

Indok: háton fekve a baba súlya miatt-mert ilyenkor már elég nagy,nyomödik az artéria,ezáltal kevesebb vérhez juta magzat és az anya is rosszúl lehet.Ezért érzik sokan ez idő tájt,h ha háton fekszenek,nagyon élénk a baba mozgása.Persze éjjel előfordúl h a hátára fekszik az ember,de ezt ahogy észreveszi,azonnal át kell fordúlni.

Valamint a jobb oldalon se ajánlatos,mert szintén a fő ereket nyomjuk olyankor.

Nekem ezt a kórházban TÖBB szülésznő is mondta.

2009. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Basszus, akkor tényleg állva a legjobb aludni :o)
2009. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!