Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen és 2 naposan nem...

21 hetesen és 2 naposan nem késő a magzatvízvétel? Magas volt az AFP-m, mert folyamatosan vérezgetek a hematómám miatt. Viszont az ultrahangon mindent rendben találtak. Akkor is érdemes elvégezni a magzatvízvételt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia, nem késő. A 23. hétig meg lehet csinálni. Irtad az előző kérdésedben, hogy 28 éves vagy, szóval még nem vagy 35 fölötti... A magas afp önmagában nem jelent semmit.


Én a helyedben csak akkor vállalnám a magzatvízvételt, ha a babádat betegen is meg akarod szülni és felnevelni. Ha mindenképp tutira biztosra akarsz menni, akkor végeztesd el. (nem egy nagy durranás amúgy, nekem is volt ilyen vizsgálatom).

2011. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
helyesbítés: csak akkor NEM vállalnám a magzatvízvételt...
2011. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek, akkor nem vállalnám, ha betegen is vállalod a babát. Ha biztosra szeretnél menni, akkor végeztesd el, vagy még egy dolog az eszembe jutott:

Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de megéri. Csináltass 4D ultrahangot, tudok ajánlani is valakit, aki nagyon jó (ha Pesten laksz, vagy meg tudod oldani, hogy elmenj), nagyon alapos a doktornő, és tutira észreveszi, ha valami baj van a babával. 13.000 Ft a vizsgálat, én kétszer voltam a terhességem alatt. Fél órát moziztunk, képet és dvd-t kaptunk.

2011. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
nekem is magas volt az AFP en nem mentem bele a magzatviz vizsgalatba!! gyonyoru egezseges fiam szuletett szilveszter estejen:)
2011. márc. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti vérzés okozhat magasabb AFP-t.

Ha nem a megfelelő időben vettek vért, hanem pár nappal később, okozhat magasabb AFP-t.

Az UH eredményeid jók voltak, ott mit mondott az orvos?

Nekem is magas volt az AFP-m, de 18 hetes UH is teljesen jó volt, de a dokim csinált még egy kontroll UH-t 22 hetesen.

De ha az orvos is javasloja, akkor, igen, meg kell csináltatni

Most hál istennek, gyönyörű egészséges kilűnyom van, aki már elmúlt 1 éves.

2011. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha még olvasod a válaszokat, én írtam a 4D ultrahangot.

Én itt végeztettem el: 1085 Bp. Stáhly u. 2/a. (V. emelet, kapukód 55, ha jól emlékszem) Időpontot a 1/338-2639-es számon tudsz kérni (itt kérdezz rá a kapucsengőre is).

Dr. Proksa Katalinhoz ragaszkodj, ha elmész hozzájuk, vele csináltasd a mozizást.

2011. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Afp meglehetősen idejétmúlt és pontatlan vizsgálat. Ha mást nem találtak, nem biztos, hogy szükség van amnióra. Magzatbízből amúgy is a Downt és 2 másik betegséget szűrnek, ezek pedig inkább alacsony Afp-t eredményeznek.
2011. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A párommal megbeszéltük, hogy nem egyezünk bele a magzatvízvételbe. Elmegyünk 4Ds ultrahangra. Nagyon szeretnénk ezt a babát. Amúgy is mindent rendben találtak. Mostmár 2 orvos is megerősítette, hogy ultrahangon minden rendben van.Az egyik a Váci kórházban történt a másik Pestren a Baross utcai Nőgyógy Klinikán. Egyébként ha baja lenne nem fejlődne ilyen szépen, meg megérezném, ha gond lenne. A hematómát is éreztem, meg azt is előre tudtam mikor kezdek vérezni. Mostmár kezd elmúlni, és talán ha minden igaz az első rúgásait is éreztem :). ű

Mégegyszer mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

2011. márc. 10. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!