Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottátok már, hogy azért...

Hallottátok már, hogy azért fontos az első magzatmozgás, mert az a félidő? Hogy lenne az a félidő?

Figyelt kérdés
Nekem legalábbis nem az volt. A 15. héten éreztem először, és a 39. héten szültem.
2011. márc. 21. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez addig volt fontos,míg nem volt ultrahang. Addig ebből számlták a félidőt, de akkor is csak 1. babánál... Különben, az, hogy az anya mikor érzi az első mozgásokat, sokmindentől függ... lepény helye, az anya testi adottságai, a méh helyzete...
2011. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Azért csodálkozom, mert mostanában több első babát váró kismamától hallottam, nem tudom, honnan veszik...
2011. márc. 21. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
ez egy baromság! első terhességemkor a 14.héten éreztem először, és 2 nappal túl is hordtam
2011. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is 14 hetesen éreztem őt először, de ha az igazi rúgásokra gondolok, akkor azokat a 18. héten éreztem. Úgyhogy korán kellett volna szülnöm, de csak a 41. héten érkezett meg a babám.

Nagymamám mondogatta nekem is ezt a tévhitet, de ő 83 éves. Lehet akkoriban még így számoltak...

2011. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, régen így gondolták, de akkor az első magzatmozgáson a konkrét, erős rúgásokat értették, nem a "buborékolást", kaparászást.
2011. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.baba 17 hetesen éreztem először, 39.héten született meg.

2.baba 14 hetesen éreztem, 6 nappal túlhordtam.


De én is hallottam ezt a mondást, és hülyeségnek is tartom :)

2011. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az: 18 hetesen konkrét rúgást kaptam, vagyis a 36. héten kellett volna szülnöm? :)

Szerencsére még bent maradt azért plusz 5 hétig. :)

(egyik előző voltam)

2011. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem is hülyeség, elavult dolog. De ezek a lányok most terhesek, és nem is ismerik egymást. Az egyikről tudom, hogy a védőnőjétől hallotta, a többit megkérdezem.
2011. márc. 22. 08:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, én 10-ik héten éreztem, igaz csak nagyon ritkán, és nagyon gyengén, második baba, akkor előbb érezni, vagy csak az ember már tudja mire figyeljen :)

Egyébként elsővel is az volt, hogy mondtam hogy érzem, mire rávágták, hogy ki van zárva...aztán mikor mondták, hogy ez már az, akkor meg én vágtam rá, hogy ezt én már hónapok óta érzem :DDD

2011. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!