Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy nem ide való...

Tudom hogy nem ide való kérdés de egy kicsit mégis. Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
Jogi etika órára beadandót kell írnom, aminek a témája magzat védelem, abortusz. Megkérlek titeket írnátok nekem pár sor véleményt ezekről, mert akkor itt meg is tudnám csinálni az interjúkat. Segítetek?
2011. márc. 24. 12:20
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm!
2011. márc. 24. 12:20
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
Ebből megint vita lesz!
2011. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem vitázni szeretnék, csak pár véleményt. Azt meg szerintem mindenki elmondhatja, nem kell egymásnak esni, hiszen különböző emberek vagyunk, mindenkinek van saját véleménye.


Remélem nem lesz igazad és kulturáltan írnak a többiek, nem esnek a másiknak...

2011. márc. 24. 12:28
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

4 gyermekes anya létemre pártolom az abortuszt. Inkább ez, mint tönkrement életek. Egy rosszkor jött terhesség tönkreteheti a szülők és a gyerek életét is.


Persze, legfontosabb a védekezés, de saját példámon tudom, hogy akár fogamzásgátló szedése mellett is teherbe lehet esni, velem bizony ez történt, és ha nem lett volna már kialakult karrierem, egzisztenciám, vagy nem lett volna stabil, régóta tartó a kapcsolatom a párommal, biztos, hogy nem tartottam volna meg.

2011. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy egy szükséges rossz! Nem támogatom, viszont elismerem,hogy van olyan helyzet, amikor nincs más megoldás!
2011. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit kettős a dolog nálam.


Egyrészt a magzatot a fogantatás pillanatától élő embernek tekintem, akinek joga van az életéhez.


Másrészt tudom, látom, hogy elenyésző számú esetet leszámítva tényleg nagyon-nagyon nehéz helyzetben lévő nők mennek abortuszra. Mivel ha megszülnék a babájukat, akkor hatalmas felelősség szakad rájuk, amiből én egy fikarcnyit se vállalok magamra. Vagyis nincs jogom elítélni őket.


Nagyon jó lenne, ha a nemkívánt gyerekek anyái inkább vállalnák az örökbeadást!


Összességében: kiborít amikor az abortusz szót hallom, de igyekszem nem ítélkezni.

2011. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni azt a helyzetet, amiben rákényszerülök. Tudom, hogy van olyan, aki azt mondja ez gyilkosság, és akkor már inkább az örökbeadás, de egy néhány hetes magzatról talán könnyebb lemondani, mint egy kihordott babáról.
2011. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
18%

Az én véleményem szerint legális gyilkosság, a legszörnyűbb dolog amit anya tehet már ha anya az ilyen. Én csakis érzéstelenítés, altatás nélkül engedélyezném, legalább szenvedjen a gyilkos is, a magzatot akit feldarabolnak se altatja el senki. Vagy az első abortusznál automatikusan el is kötném a nőt aki erre vetemedik. Ha ilyet tesz nem alkalmas anyának.

Egyetlen kivételt látok, ha a magzat súlyos beteg, fogyatékos, vagy rövid idővel a születése után úgyis meghalna mert olyan szervi gondja van.

2011. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nekem is kettős a téma.

Egyrészt mindaddig, amíg nincsen 100%-os védekezési mód, addig bár borzasztó, de nem baj, hogy van ilyen lehetőség, mert inkább ez, mint egy boldogtalan, gyötrelmes gyerekkor, és depresszív felnőttlét.

Másrészt viszont sajnálom, hogy van, mert a felelőtlen szexuális életet élők úgy kezelik, mint védekezési módot, ha ez nem lenne, lehet sokkal felelősségteljesebben élnének nemi életet, hiszen nem lenne alternatíva arra az esetre, ha mégis besikerül.

2011. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
24%

"néhány hetes magzatról talán könnyebb lemondani, mint egy kihordott babáról"


Ez teljesen igaz. Viszont ez az anya szempontja. A babának viszont jobb megszületni, mint meghalni. (Nem a veszekedés, maximum a vitatkozás szándékával írtam.)

2011. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!