Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességgel kapcsolatos...

Terhességgel kapcsolatos ANYÓS sztorik, beszólások? Én is írok!

Figyelt kérdés

Na az enyém egy katasztrófa nő.

Először is hússzor végig kellett hallgatnom már az elsővel, hogy bezzeg ő: csak x kilót hízott, előtte így meg úgy sétált, és persze simán szült. Nekem nem sikerült, császár lett az első. Szülés utáni kedves szavai: jujj de kövér vagy, 1 nappal rá: még fáj a hasad??? (hogy lehet ez???), jó nagy még a hasad, ez már vissza sem fog menni...

Majd miután jó sokáig hallgattam a kövér vagy sztori, inkább nem mentünk arra... amin persze meglepődtek...


Most a másodiknál úgy érzem minden kezdődik előlről...

Most már a mennyit híztálra csak annyit mondok: sokat... (magamban: közöd??? )

És persze hogy szép legyen a kép, még egy anyja is van... Kinek kedves megjegyzése: az elsővel nem voltál ilyen kövér... (ami sztem kb annyit jelent nála, hogy nem volt ilyen nagy hasam, de akkor is!!!!!!!!!!!)


Én sikítófrászt kapok tőlük! :)


2011. márc. 29. 11:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség alatt nem szólt be, egyébként tök normális nő. Viszont mikor már megszületett a baba, mindig megmondta a tutit, anyámmal karöltve oktattak. (Miért nem 3 óránként szoptatsz? Miért nincs kispárnája?) Nem fogták fel, hogy 25 éve még más volt a "helyes".
2011. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell meghallani ezeket a bunkóságokat, csinálj úgy, mintha nem is szólt volna semmit!

Nekem azóta mondogatja, amióta összeházasodtunk (17 éve).

Hidd el, ez a legjobb taktika és még bosszantó is nekik.

:-)

2011. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Nem vagy egyedül.Az én anyósom is egy igazi "gyöngyszem".Mindenre kíváncsi,semmiről nem akar lemaradni.Ilyen dolgokkal fáraszt,hogy "ne aludj a hasadon,mert összenyomod a gyereket"-hozzáteszem 14 hetes vagyok.Állandóan jön és a hasamat taperolja,amit szintén utálok.Már közölte,hogyha megszületik ki lesz sajátítva a gyerekem.Meghogy ő mindenképpen fiú unokát akar.Az őrületbe tud kergetni néha...
2011. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

11:31

Mondd neki, hogy a doki megmondta, hogy lány lesz :-)

2011. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Úgy sikerült, hogy a gyermekünk az én édibédi férjem szülinapján született, tehát a nagyi pontosan emlékszik, hogy ő ekkor és ekkor mit is csinált az ő tündér kicsi fiával, és az emlékeit meg is osztja velem minden alkalommal. Pl. ő májusban már kitette napozni a fiúkat (van a férjemnek egy ikertestvére is), én miért nem teszem ki a lányunkat??? Ezt már annyiszor emlegette, hogyha valami hülyeséget csinál a férjem, rögtön az orra alá dörgölöm, Látszik, hogy már májusban napoztál :))
2011. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami a legdurvább volt anyósomtól az amikor magzatvíz vétel után/még nem tudtuk az eredményt/ eljött és azzal tömte a fejem,hogy nem kell megtartani a gyereket ha beteg.:(Ezzel teljesen kikészített.

Anyám szülés után egy nappal amikor meglátott ennyit mondott:jó nagy a hasad!

Mióta itthon vagyunk:teáztasd,adj neki tehéntejet ti is azt kaptatok,ne teáztasd :),takard jól be,ne vidd ki nehogy a kutya elvigye/?????????/

Teljesen kikészítenek!!! :D

2011. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Épp ma jegyezte meg apukám, hogy csak a fenekemre hízok :D De ő jófej, ezt inkább viccnek szánta.


Anyukámnak sokszor van véleménye, de nem mászik bele az életünkbe (az övét még mindig megkeseríti az anyós. Amikor az öcsém megszületett annyit mondott hogy mekkora szerencse hogy fiú lett utánam), az én anyósom pedig már nem él.


20 hkm

2011. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

A doki táppénzre akart küldeni már a terhesség elején, de én mondtam, nem , én végig fogok dolgozni,amíg csak tudok.(Mert egy teljes fizuból mégiscsak jobban tudunk gyűjteni a babának, mint a táppénzből)

Szóval az történt, hogy sajnos volt egy görcsölésem, és bevéreztem. A doki mondta, muszáj otthon lennem. Betartottam, hisz ez a legfontosabb most.


Erre anyósom hosszan ecsetelte, hogy ő bizony annak idején NEM ÉRT RÁ ROSSZUL LENNI, dolgozott végig, semmi baja nem volt! (Persze a császárt amúgy ő KÉRTE! már 25 évvel ezelőtt....khm-khm)


3 hónapot tehát itthon voltam és most az 5. hónapban visszamegyek dolgozni.....

2011. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Mónika87 ***** válasza:
71%
Sziasztok!Az én anyósommal amúgy nincs probléma!De amióta megtudta hogy unoka lesz,azóta a vérnyomásom 300:)Állandóan kérdi hogy vagyok?Jaj,jól öltözz fel mert megfázik a hasad!Jaj,vegyél fel papucsot.Majd ő viszi sétálni a babakocsival.Majd ő jön vasalni ha megszületik.Már elővette a régi mesés könyveket.Állandóan hív ha dokihoz megyünk hogy mi újság van,mit mondtak?Nem mondták hogy fiú vagy lány-e?Miért nem kérdeztétek?Ja és már vett egy fogkefét is a gyereknek!!!!!Úgy csinál mintha nem is lenne másik nagyszülő.De lassan úgy érzem,hogy csak ki kell osztanom,mert ha nem,én fogok megzavarodni!!17+3 hetes kismama:)S
2011. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Hát, az én anyósomnak 3 lányunokája volt már a lányaitól, mikor én terhes voltam. Engem állandóan azzal zaklatott, hogy a lányai hogyan és mit csináltak a terhességük alatt, és én miért nem úgy csinálom. Folyton szüléstörténeteket meséltek. Állandóan kérdezték, hogy fogadtam-e már szülésznőt, mert az egyik szülésznő nekik ismerősük, és őt kellene megkérni. (még orvost sem akartam, azt meg pláne nem, hogy a szülésznő elpletykálja a szülésem részleteit anyósnak, akivel nem felhőtlen a viszonyom)

A legjobb az volt, hogy mikor elhagytam a 20 hetet, minden egyes alkalommal elmondták, hogy tejóatyaúristen, milyen óriási hasad van, biztos nem ikrek?

És a korona: amikor még nem tudtuk a nemét, anyós azt mondta "nem baj, ha lány lesz, akkor is szeretni fogjuk" Én éreztem, hogy fiú lesz, és mikor a doki is mondta, anyós megkérdezte a páromat: "nem örültél volna mégis jobban egy kislánynak?"

És persze a lányai is úgy gratuláltak, mintha a fogukat húzták volna, mintha én tehetnék róla, hogy náluk az összes gyerek lány. Nekünk, mivel első baba, szüleimnek első unoka, teljesen mindegy lett volna, fiú-e vagy lány, sőt apám lányunokát szeretett volna.

És igen, a fiam 1 éves, de azóta is sikítófrászt kapok tőlük:)

2011. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!