Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért volt iszonyú hányingerem...

Mért volt iszonyú hányingerem az e vitamintól és a folsavtól?

Figyelt kérdés
Védőnő javaslatára kezdtem el szedni őket,még teherbeesés előtt,17napig szedtem mikor elkezdődött a hányinger,2-3hét múlva jött a hányás is! Egy hete voltam nála ismét,mondta,hogy hagyjam abba,hátha attól vagyok ennyire rosszul,és mióta nem szedem őket semmi bajom! Nekem meg se fordult a fejemben,hogy a gyógyszer miatt van ez,betudtam a terhességnek! Túltelítődött a szervezetem? Vagy mi volt az oka?
2011. ápr. 8. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is. NEM a védőnőnek kell megmondani, hogy mit szedjél és mit nem, hanem az ORVOSnak. Ezért van köztük különbség. A védőnő csak maradjon meg a maga prakszisánál. Én soha nem szedtem be semmit, csak is kizárólag, amit az orvos mondott. Egyébként ettől függetlenül én már az elejétől szedtem az E vitamint (orvosi javaslatra) és a terhes vitamint, amibe van folsav tehát többet nem kell. Az E vitamint abbahagyatta velem a 6. hétre. Semmi bajom nem volt tőle, biztos, hogy a terhesség okozza, mivel én 13. hetes vagyok és még mindig küszködök a hányingerrel. Szóval "valaki" nem hagy nyugodni nem a gyógyszer! :)
2011. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az E vitamin zsírban oldódó vitamin, tehát nem ürül ki olyan gyorsan, mint mondjuk a C vitamin és más vízben oldódó vitamin. Ezért a zsírban oldódó úgymond "túladagolható".
2011. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt tudom! Zsírban oldódó vitamin a D,E,K,A !

Azért volt hányingerem,és hánytam,mert túl sok volt a szervezetemnek?

2011. ápr. 8. 16:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk az orvos gyógyszer ellenes,nem szereti ha a kismamák bármilyen gyógyszert szednek be.De mivel volt egy vetélésem,meg akartam támogatni a terhességem!
2011. ápr. 9. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!