Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41. héten lévő kismamának...

Tandus kérdése:

41. héten lévő kismamának fehérjét találtak a vizeletében és mégsem fektették be, hazaküldik a kórházból, holott a körzeti nőgyógyász azonnal beutalta. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
A kismenyemről van szó, most tölti a 41. hetet, a ctg semmit nem mutat és a méhszáj is zárva van. A doki ma megvizsgálta és azonnal kórházba utalta, mert fehérjét talált a vizeletében és eléggé vizesedik is. Bement a kórházba és lekezelően foglalkoztak vele most hazaküldik. Mindez a János kórházban és mindazért mert nincs fizetett orvosa? Mit tegyenek? Én nagyon aggódom.
2011. ápr. 13. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e, még sosem húztam a 41. hétig.


Én azt csinálnám, hogy visszamennék a körzeti nődokihoz és elmondanám neki, hogy mi történt. Aztán megbeszélném vele, hogy ő mikor az ügyeletes és akkor bemegyek újra a kórházba.

2011. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! A baj csak az, hogy a doki legközelebb pénteken lesz és nem a János kórházhoz tartozik. Ők viszont lakóhely szerint igen. Én leginkább attól félek, hogy a leírt tünetek a toxémia jelei és úgy tudom, hogy ilyenkor azonnal kórházba fektetnek és ha a terhesség végén van, akkor megindítják a szülést. Félek, hogy az orvosi nemtörődömség áldozatai lesznek. Nem értem az egészet.... :(
2011. ápr. 13. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos jobb ötletem nincs, mint visszamenni holnap reggel a kórházban (akkor valószínűleg már más lesz az ügyeletes doki). Nekem is volt (nem egyszer) magasabb fehérjeszint a vizeletemben és vizesedtem is rendesen. Vérnyomása, cukra rendben van? Az még utalhat toxémiára.
2011. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38. héten voltam, Debreceni klinikára jártam, nem volt fogadott orvosom, szokásos nst-re mentem, előtte vérnyomást mértek, majd mivel magas lett leküldtek a laborba, vizeletet néztek, nagyon vizesedtem, fehérje volt a vizeletemben, azonnal küldtek a szülőszobára és megindították a szülést, tehát nekem azt mondták, hogy ez a terhességi mérgezés korai jele, estére meg is lett a fiam, de már szülés közben rosszul lettem, neki pedig lassult a pici szíve, még félúton járt szegénykém, a szülés közben nézték azonnal nagy tűvel a ph-értékét, nem is lett jó, így rámfeküdt a doki meg a szülésznő és könyökkel szó szerint kinyomták belőlem, egy bordám megrepedt de legalább a gyerekem élve megszületett, ezután lezuhant a vérnyomásom és elvesztettem az eszméletemet. Egy a lényeg, igazuk volt, terhességi toxémia, épp időbe vették észre reggel. Én nem törődnék bele, és vinném vissza a kórházba a menyemet, még behazudnám azt is, hogy rosszul érzem magam, csak, hogy ne küldjenek haza, ez nem játék.
2011. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sumergo ***** válasza:
Másik kórházba is el lehet menni, ott talán normálisabb az orvos. Szerintem ne maradjon otthon, irány a kórház!
2011. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a vérnyomást, mert ha magas akkor azonnal vissza a kórházba!
2011. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk, hogy kihisztiztek egy normálisabbnak tűnő dokit. Ő most nem talált a vizeletben fehérjét és hazaküldte őket. Holnap reggel vissza kell menniük kontrollra. Megszülethetne már végre az a gyermek, de ennek eddig semmi jele. A válaszaitokat nagyon köszönöm, aranyosak vagytok!
2011. ápr. 13. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!