Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés
Tandus nevű felhasználó kérdése:

41. héten lévő kismamának fehérjét találtak a vizeletében és mégsem fektették be, hazaküldik a kórházból, holott a körzeti nőgyógyász azonnal beutalta. Normális dolog ez?

A kismenyemről van szó, most tölti a 41. hetet, a ctg semmit nem mutat és a méhszáj is zárva van. A doki ma megvizsgálta és azonnal kórházba utalta, mert fehérjét talált a vizeletében és eléggé vizesedik is. Bement a kórházba és lekezelően foglalkoztak vele most hazaküldik. Mindez a János kórházban és mindazért mert nincs fizetett orvosa? Mit tegyenek? Én nagyon aggódom.

2011. ápr. 13. 18:49  Privát üzenet  

A válaszok

Nem tudom, hogy normális-e, még sosem húztam a 41. hétig.

Én azt csinálnám, hogy visszamennék a körzeti nődokihoz és elmondanám neki, hogy mi történt. Aztán megbeszélném vele, hogy ő mikor az ügyeletes és akkor bemegyek újra a kórházba.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod! A baj csak az, hogy a doki legközelebb pénteken lesz és nem a János kórházhoz tartozik. Ők viszont lakóhely szerint igen. Én leginkább attól félek, hogy a leírt tünetek a toxémia jelei és úgy tudom, hogy ilyenkor azonnal kórházba fektetnek és ha a terhesség végén van, akkor megindítják a szülést. Félek, hogy az orvosi nemtörődömség áldozatai lesznek. Nem értem az egészet.... :(

# 2/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:12 Privát üzenet
Sajnos jobb ötletem nincs, mint visszamenni holnap reggel a kórházban (akkor valószínűleg már más lesz az ügyeletes doki). Nekem is volt (nem egyszer) magasabb fehérjeszint a vizeletemben és vizesedtem is rendesen. Vérnyomása, cukra rendben van? Az még utalhat toxémiára.

# 3/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:21 Privát üzenet
38. héten voltam, Debreceni klinikára jártam, nem volt fogadott orvosom, szokásos nst-re mentem, előtte vérnyomást mértek, majd mivel magas lett leküldtek a laborba, vizeletet néztek, nagyon vizesedtem, fehérje volt a vizeletemben, azonnal küldtek a szülőszobára és megindították a szülést, tehát nekem azt mondták, hogy ez a terhességi mérgezés korai jele, estére meg is lett a fiam, de már szülés közben rosszul lettem, neki pedig lassult a pici szíve, még félúton járt szegénykém, a szülés közben nézték azonnal nagy tűvel a ph-értékét, nem is lett jó, így rámfeküdt a doki meg a szülésznő és könyökkel szó szerint kinyomták belőlem, egy bordám megrepedt de legalább a gyerekem élve megszületett, ezután lezuhant a vérnyomásom és elvesztettem az eszméletemet. Egy a lényeg, igazuk volt, terhességi toxémia, épp időbe vették észre reggel. Én nem törődnék bele, és vinném vissza a kórházba a menyemet, még behazudnám azt is, hogy rosszul érzem magam, csak, hogy ne küldjenek haza, ez nem játék.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:33 Privát üzenet
sumergo nevű felhasználó válasza:

Másik kórházba is el lehet menni, ott talán normálisabb az orvos. Szerintem ne maradjon otthon, irány a kórház!

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:43 Privát üzenet
Azért kérdeztem a vérnyomást, mert ha magas akkor azonnal vissza a kórházba!

# 6/7Időpont 2011. ápr. 13. 19:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most ott tartunk, hogy kihisztiztek egy normálisabbnak tűnő dokit. Ő most nem talált a vizeletben fehérjét és hazaküldte őket. Holnap reggel vissza kell menniük kontrollra. Megszülethetne már végre az a gyermek, de ennek eddig semmi jele. A válaszaitokat nagyon köszönöm, aranyosak vagytok!

# 7/7Időpont 2011. ápr. 13. 20:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Debrecenben Berecz János nőgyógyász az sztk ban mikor rendel?
Szerintetek egy nőgyógyász meg tud úgy vizsgálni, hogy az elindítson olyan folyamatokat amitől beindul a szülés?
Kismamik, nőgyógyász keresek, aki a Szent Imrében szül, és el tudok menni hozzá sztk alapon?
A héten voltam terheléses cukor vizsgálaton az éhgyomori jó lett, a terhelt pedig 7,4. A nőgyógyász azt mondta magas, mert 7-ig jó, a belgyógyász meg azt, hogy jó mert 7,8 -ig...
Kismamák akinek magas lett a vizeletében a BIL, UBG, és a KET? Nagy a baj?
Jó és lelkiismeretes nőgyógyász a Délpesti kórházban vagy a környékén?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!