Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nem fehér a folyásom?...

Baj, ha nem fehér a folyásom? 13hetes vagyok, semmi görcs, szúrka, szóval semmi fájdalom, nagyon jól érzem magam, viszont a bugyim sárgás-rózsaszínes, de a rózsaszín az tényleg csak mintha. Nemtudom. Az biztos, hogy nem fehér.

Figyelt kérdés
mit tegyek?figyeljek?mikor forduljak orvoshoz?
2011. ápr. 23. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A folyás az semmiképpen sem normális, mindegy milyen színű...
2011. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de a fehér az normális.
2011. ápr. 23. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy normális. A vízszerű, az igen, az normális hüvelyváladék, az attól eltérő az gyulladásra vagy valami fertőzésre utal
2011. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó, de akkor ha most ez egyszeri alkalom, és ha legközelebb lehúzom a bugyim és nem lesz benne semmi, akkor nincs gond.de ha olyan lesz?menjek be a kórházba?
2011. ápr. 23. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Megcáfolnám az előző véleményeket, mármint hogy a folyás nem lehet normális. Második babámat várom, 37 hetes vagyok. Az előző terhességemnél és most is VÉGIG volt fehér folyásom, nem kevés. Soha nem találtam bacit, gombát, semmit. Nem ég, nem viszket, nem csíp. Nem sárga, és egyáltalán nem rózsaszín. A dokik szerint (2 különböző dokinál szültem-szülök) egyöntetűen állítják, hogy van, akinél normális a terhesség alatt, vagyis nem jelent semmilyen fertőzést.

Szóval a fehér, nem büdi, nem viszketős fehér, vizes folyás lehet teljesen normális. A rózsaszín és sárga miatt kérnék a dokitól egy vizsgálatot, de nagyon komoly bajt nemigen jelent, legfeljebb tényleg valami gomba (bár szerintem az viszketne), azt meg könnyen kezelik.

Nyugi és menj dokihoz. És ne hagyd magad ijesztgetni.

2011. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok (7:38), még valami. Hacsak nem vér, amit látsz, nem kell kórházba menned, na aggódj, csak amikor legközelebb mész terhesgondozásra, szólj a folyásról. Ha nagyon sok van és pl. fáj pisilni, kérj időpontot a dokidtól és menj el hamarabb, mint a tervezett.
2011. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ehhez már csak annyit tennék hozzá, hogy figyeld a wc papírt, mikor használod, hogy milyen színű. Én többször is megijedtem, hogy barna, meg ilyen-olyan, de csak száradva olyan színű, és ennek utána olvastam, és így van. Nekem is sok van, most volt kenet vétel, már majdnem a receptért indultam, de mondták, hogy negatív minden.


Az előző babával az egyik ilyen rózsaszínesnél gombára adtak krémet, de nem használt, így aztán bacira. Az bejött.

Ha úgy érzed nem normális, menj dokihoz, inkább nevessen ki, mint hogy baj legyen belőle.

2011. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7:38-ast szeretném én is helyeselni. Nekem sem volt se előtte se utána fehér folyásom (nem rózsaszínű, vagy sárga), csak a terhességeim alatt. Az orvosom szerint teljesen normális, a labor sem talált semmi rendellenességre utaló dolgot.
2011. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csak terhességem alatt van fehér, nyúlós folyásom, ami természetes állapot a terhesség alatt, mivel gyakrabban és erőteljesebben lökődik le a hüvely faláról az elhalt hámréteg. Tehát ez teljesen normális. Sőt azt mondják még az enyhén sárgás sem baj, ha nincs szaga és nem okoz viszketést. Az a pici rózsaszínes lehet vér, de nem feltétlenül jelent bajt, sok ember pl. hosszú hetekig vérezget terhesség alatt. Ha mész vizsgálatra, mindenképpen mondd a dokinak, de szerintem megnyugtató választ fog adni.
2011. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!