Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetesen 138/96 a vérnyomáso...

34 hetesen 138/96 a vérnyomásom.111 a pulzus. Azért is mértem meg, mert el kezdett erősen fájni a fejem. Nem túl magas ez? (Terhesség előtt 90/65 körül volt, azóta pedig kb 110-120/80 körül. Mikor hogy).

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De igen, ez túl magas.:( Én is hasonlóan jártam előző terhességemnél, holnap mindenképpen lásson orvos, kapsz majd vérnyomáscsökkentőt, ha szerencséd van, akkor kórházon kívül lentebb tudják tornázni. Ilyenkor Dopegytet szoktak adni. A lényeg, hogy most ezen ne idegeskedj, de holnap mindenképpen menj orvoshoz, plusz nem ártana, ha vizeletet is néznének. Írj majd, hogy mi volt.
2011. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem éppen alacsony, de nem lépi át a kritikus 140-es határt... Ugyan azt mondják, mindenkinek a saját vérnyomásához képest kell nézni, és Neked a 90/65-höz képest szerintem magas. Én a helyedben ellenőrizném, és jelezném holnap reggel az orvosomnak...
2011. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, igazából nem értem mitől szaladhatott fel, mert semmi miatt nem idegeskedtem. Most kicsit mintha múlna a fejfájás, később megmérem újra a vérnyomásom. Holnap azért mindenképp szólok az orvosnak..
2011. ápr. 25. 18:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne...ha vizesednék, akkor azt mindenképp érezném, igaz? Nem hiszem, hogy ilyen problémám lenne, csak szeretném tudni, hogy biztosan érezném-e... Várom még a tapasztalatokat a vérnyomással kapcsolatban. Köszi
2011. ápr. 25. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg bizony,reggel Geronazzo Mária szájjal ébredtem,a bokám egy volt a vádlimmal,biztos észre veszed,vérnyomás 160,mire beértem a kórházba lement,kaptam vízhajtót,és 3 nappal kiírt előtt szültem.

Jó egészséget!

2011. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is. Akkor szerencsére a vizesedést megúsztam eddig. :) Most újra megmértem a vérnyomásom, már csak 131/75. Szépen lassan csökken magától. A fejfájás is csökkent folyamatosan. Holnap azért rákérdezek az orvosnál. Köszönöm mindenkinek még egyszer.

Jó egészséget Nektek is!

2011. ápr. 25. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindenképp kérdezz rá holnap, mert az alsó értéked túl sok(volt). Nekem azt mondta a doki, hogy 90-es érték fölött kórházba küldenek, de én végül nem értem azt el.
2011. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Tulajdonképpen a 138-a érték már 140-nek számít, és a magas vérnyomás alsó határa 140/90. Túllépted, ez biztos, a 138 még éppen belefér, de a 96 már sok. Az jó, hogy most magától normalizálódott. Azért jelezd mindenképpen az orvosnak, lehet, hogy csak annyi lesz a teendőd, hogy mérd szorgalmasan. Reméljük, így lesz, és nem megy fentebb.

Egyébként a vizesedésről csak annyit, hogy nem feltétlenül jelentkezik azonnal ilyen brutál formában, ahogy az egyik válaszoló írta, nekem eleinte elég laza volt, a végére erősített be. Eleinte csak annyi volt, hogy kicsit dagadt a bokám, rászorult a jegygyűrűm az ujjamra stb., meg én valahogy éreztem is, hogy nem stimmel minden, több a víz. De szerintem ezt nem lehet nem észrevenni.

Holnap konzultálj a dokiddal, és várjuk a fejleményeket!

2011. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó reggelt! Beszéltem az orvossal. Nem volt elragadtatva, de most csak annyit mondott, hogy mérjem pár óránként, és ha tartósan 145/95 felett látom, akkor másnap (vagy aznap) mindenképp menjek be a kórházba, ahol szülni fogok. Pénteken megyek így is, úgy is vizsgálatra, addig marad a méregetés. :) Remélem nem lesz gond.
2011. ápr. 26. 10:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért hallgass az orvosodra, mert nem játék. Ha a megadott határ fölé megy, akkor tényleg tedd azt, amit mondott. Inkább kórház, minthogy gond legyen. De nem lesz, szépen a határ alatt marad a vérnyomásod.:)
2011. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!