Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség 91. napjától...

Ha a terhesség 91. napjától nem igénylem meg a családi adókedvezményt, akkor a köv. évi adóbevallásnál vissza lehet igényelni visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Bizonyos okokból nem szeretném addig igényelni, amíg dolgozom. Lehetőség lenne rá, hogy majd visszamenőleg megkapjam?
2011. ápr. 28. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy vissza nem tudod igényelni, de tovább fogják adni... de lehet, hogy butaságot mondtam, nekem ezt mondták...
2011. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adobevallas elkeszitesekor igenyelheted egyben az elozo evi osszeget. MI is igy kertuk.
2011. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták visszamenőleg elszámolják, ha év közben leadjuk az igazolást (jan 25-ig kellett volna leadni, de én 27-én töltöttem a 91. napot, így egy hete kértem az igazolást a dokitól).
2011. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Hogyan adnák tovább??? :D Elvégre ha már megszületik, akkor is jár, csak akkor nem a magzatra, hanem a gyerekre :D


Kérdezőnek:

Igen, vissza tudod igényelni majd az adóbevallásnál.

2011. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már megvan a baba, a párom kérte, de nekem is járna még kb. 2000 ft havonta, de nem kértem, mert az elenyésző, de egyben majd jól jön kb.25 000 ft.

Vissza lehet igen.

2011. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10:47esnek:


én sem értettem, de nekem ezt mondták :D

2011. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezek szerint kérhetem majd egyben. Nagyon örülök neki! :)
2011. ápr. 28. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!