Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha olyan emberrel vagyok egy...

Ha olyan emberrel vagyok egy szobában, akinek tüdőgyulladása van, de nem köhög, elkaphattam? Nem puszilkodtunk, semmi ilyesmi.28h km

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha bakteriális tüdőgyulladása van,akkor a kórokozót elkaphattad de ez a korokozó inkább kellemetlen de nem veszélyes felső léguti,vagy emésztőrendszeri betegségeket szokott kiváltani. Ahhoz,hogy valakinek tüdőgyulladása legyen általában meg kell hogy előzze egy súlyosabb nátha,légcsőhurut stb és a legyengült szervezet is alapfeltétel.

Szóval: elkaphattad,de egyáltalán nem valószinü,kevés rá az esély.

2011. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30 hetes terhes voltam, amikor orvosi hibából későn diagnosztizálták a 2 éves fiamnál a tüdőgyulladást. Köhögött, láza volt . Kétoldali tüdőgyulladás, légcsőhurut, majd arcüreg és középfülgyulladás valamint tüszős mandulagyull 1,5 hónap kórház alatt. A baktérium csak terjedt és terjedt, nem bírták megállítani. Mire egyik korházból a klinikára szállították ahol végülis meggyógyították. Végig mellette feküdtem, puszilgattam. Rajta kívül még más gyerek is volt bennt a szobában.És képzeld még egy náthát se kaptam el a másfél hónap alatt.
2011. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

2. Örülök, h nem kaptad el!

2011. máj. 8. 21:34
 4/7 Disi ***** válasza:
Anyukámnak is most volt tüdőgyulladása, apósom orvos, és én is megkérdeztem tőle, hogy elkaphatom-e, mert nagyon szerettm volna meglátogatni (33 hkm vagyok). Ő azt mondta, hogy 5 napig fertőz, utána nyugodtan mehetek. Vártam egy hetet, és nem kaptam el. Úgyhogy jó lenne tudni, hogy mióta beteg.
2011. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb aznap derült ki, h beteg, ill max 1-2 napja volt rosszul.
2011. máj. 9. 11:24
 6/7 Disi ***** válasza:
Hát akkor nem a legjobbkor találkoztatok sajnos. De azért ne ijedj meg, anyunak nagyon sok köhögőrohama volt, és sem apukám, sem az öcsém nem kapta el.
2011. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Eltelt 2,5 nap és még jól vagyok, úgyhogy reménykedem..
2011. máj. 10. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!