Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aranyér ellen mit csináljak?

Aranyér ellen mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reparon krémet kezdtem el használni 5 napja és nem használ.... az Aurobint nem tanácsolja az orvos! Mit tegyek? már nagyon szenvedek.
2009. márc. 11. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2009. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
már végigolvastam a kérdés kiírása előtt is.. körömvirágkrém, és reparon. ez a skála amit terhesen biztosan lehet használni! De ez a Reparon nekem nem hatásos sajnos... :(
2009. márc. 11. 10:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Varázsdió krém segített. A terhesség utolsó harmadában jött elő, igen kellemetlen volt. Pár nap alatt visszahúzódott a krémtől és szülés közben se jött elő, se utána. Patikában vettem, nem volt túl drága (1000 Ft alatt volt). Egy próbát megér..
2009. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és ennek van homeós változata is, ha beütöd a google-ba, a homeopátiával, kiírja a szer nevét.
2009. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Itt van, megkerestem:Hamamelis virginiana – a varázsdió


A hamamelis egy a gyógynövénygyógyászatban is a visszerek vagy az aranyér kezelésére alkalmazott gyógynövény, mely vérzéscsillapító-összehúzó és gyulladáscsökkentő hatású. A homeopátiás szerre jellemzőek a fájdalomra és nyomásra érzékeny, sötétkék visszerek, melyek gyulladásra, illetve adott esetben egy kezdődő vénagyulladásra is hajlamosak. A melegben rosszabbadnak a panaszok. A hamamelis globuli formájában történő alkalmazása bevált a terhesség következtében fellépő vénamegbetegedésekkor. Külsőleg alkalmazható borogatásként is a hamamelis tinktúra (1:10 arányban higítva).


Aesculus – a vadgesztenye


Az aesculusnak a hamamelishez hasonló alkalmazási területei ismertek. A vadgesztenye minden bizonnyal a legismertebb európai gyógynövény a vénás megbetegedések kezelésére. Míg korábban a gesztenyét megörölték, majd borogatásként használták a vénafal megerősítésére, addig ma az extraktumot vagy az egyes hatóanyagokat a vénatonizáló kenőcsökben találhatjuk meg. Az aesculust a homeoptáia is a vénás megbetegedésekre alkalmazza, mégpedig leginkább akkor, ha a medence területén vénás pangás jelentkezik, amely nemcsak duzzadt, fájó lábakat és visszereket, hanem aranyeret, bélrenyheséget és gerincpanaszokat is okoz. Mivel a terhesség alatt könnyen előfordulhatnak ilyen vénás pangások, a vadgesztenyét szívesen alkalmazzák a terhesség következtében fellépő vénás panaszok kezelésére, különösen az ágyék és keresztcsont táján jelentkező fájdalomra, mely panaszok az állás következtében jelentősen romlanak. Ezek a fájdalmak gyakran jelentkeznek visszérpanaszokkal együtt.

2009. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a Sperti kenőcs vált be(sárga, kék a tubusa), gyógyszertárban lehet kapni és Terhesen is lehet használni. Én napjában többször,( de wc. után mindig)kamillával borogattam, töröltem meg illetve zuhanyozásnál is azzal öblítettem le :) majd hagytam száradni. 1 hét alatt rendbe jöttem.

Jobbulást!

2009. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sperti kúp és krém. Gyógyszertárban lehet kapni. Terhesek és szoptatós mamik is kezelhetik magukat vele. Nekem sokat segített, terhesen és szopisan is az előjött aranyeremen.
2009. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lanyok, en 4 hete szenvedek aranyerrel. Reparonnal kenem, ulofurdoket veszek. Szekletem mar rendben, de megsem mulik el. Bujkal, reggel nincs elo, delre mar kint van, estere fajdogal. Persze a napi 8oras ulomunka nem segit az elmulasaban, de dolgoznom meg kell!
2009. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Szoval konzultaltam haziorvosommal, es ma megyek a sebeszetre, nezzek meg, aztan ajanlanak majd csak vmit. Ez a kulso aranyer mar jocskan elorehaladott allapotban van....Mindenkinek sok sikert!

2009. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az ülőmunka lehet hogy nem segít... de fáj és ha mozgok akkor mégjobban!! Ma veszek még kétfajta kenőcsöt legalább....!! 22 hetes terhes vagyok. Muszáj valaminek hatnia! már 5 napja tart!!!
2009. márc. 11. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!