Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan "beszélgessek", kommuni...

Hogyan "beszélgessek", kommunikáljak a pocaklakóval? Hogyan vegyem fel vele a kapcsolatot? Kérlek adjatok tippeket.

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Jon ez majd magatol, ne aggodj.
2011. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaja, azt sejtem, csak kíváncsi vagyok, hogy kinél hogyan volt, mi vált be, mi vált be...:)
2011. máj. 15. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 38 hetes vagyok, de még nem nagyon jött. Próbálkozom, de olyan kis bénának érzem magam. Meg olyan, mintha csak a hasamhoz beszélnék. Nekem muszáj találkoznom vele először.
2011. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első kettővel sehogy sem kommunikáltam míg a pocakomban voltak. Mostanában előkerül egy mesekönyv,amit olvasok a már meglévőknek,ezt Ő is hallja odabent. Sokat szoktunk énekelni és mondókázni is,ezt is hallja odabent. Van,hogy "magamban" beszélek,természetesen ezt is hallja.

Ha ébren van a pocaklakó,akkor simogatni szoktam,meg énekelni-már ha ezt annak lehet nevezni. Vagy azért rugdos akkor,hogy hagyjam abba a kornyikálást,vagy tetszik neki. Mostanában egyre többet van ébren,így egyre jobban kopik a hangszálam.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!


Üdv:2gyermekes,23 hkm

2011. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. A barátnőm simán beszél hozzá. Minden nap elvonul nyugalomba 5-10 percre, simogatja a hasát és beszél hozzá. Pl. olyanokat, hogy arra a zsinórra nagyon figyelj, kerüld ki, nehogy belegabalyodj stb. Nekem ez még nem megy. Én eddig nagyon kevésszer "kommunikáltam vele", csak olyankor amikor féltem valamitől. Pl. véreztem, akkor automatikusan jött, hogy simogattam a hasam és kértem, hogy maradjon velem, minden rendben lesz. Voltam magzatvíz vizsgálaton is, akkor is féltem, akkor is beszéltem hozzá. Egyelőre ennyi. Én a 21.hétben vagyok, tudom, hogy fiú, de névben még nincs egyetértés a férjemmel. Lehet, hogy ha már meglesz a neve, másként fogok hozzáállni :)
2011. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem, mivel nagyon muzikális vagyok (ez a szakmám), a zene segítsége nagyon bejött...

Ilyenkor egy - a hangulatomnak megfelelő - zenét teszek be, és csak figyelek az érzéseimre. Ennek általában az a vége, hogy a zene keltette hanghullámokra reagál a kicsi, én pedig a zene keltette érzelmeket fejezem ki úgy, hogy már hangosan is k tudom mondani, hogy "Látod, megígértem, hogy Téged nem hagylak, minket senki nem választhat el egymástól, mindennél jobban várlak, nagyon szeretlek!" stb... és olyankor csak sírok és sírok, pedig csöppnyi bánat sincs ezekben a szavakban.

(Hozzáteszem volt egy vetélésem, azért is ilyen fontos, hogy ŐT nem hagyom.)

Már 27 hetesek vagyunk...

2011. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!