Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van akinél vérszegénységet,...

Van akinél vérszegénységet, vashiányt állapítottak meg a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei vannak, leírnátok nekem? És hogy mit kellett rá szednetek. Köszönöm. 20+1 hkm.
2011. máj. 16. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

fáradékonyság akár ájulás szédülés erőtlenség hamar kifulladás

aluszékonyság és sápadtság.


nekem felszívódási rendellenességem van kb. 2x olyan nehezen szívódik fel és épül be a vas mint másoknak. - két év alatt 30 egységgel lett magasabb a hgb szintem - másnak egy év is bőven elég.


kaptam FErrlecitet intravénásan hát nem egy élmény.

szedni már mindent szedtem a neo ferro folgamma a legjobb talán. vényköteles.

2011. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A tüneteim nekem is ezek, gyengeség, szédülés, sápadt is vagyok és alig van energiám. Szinte már egy mosogatás után elfáradok.
2011. máj. 16. 13:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tüneteket nem észleltem, csupán a vérvétel eredményem lett rossz. Kaptam vas tablettát, de komoly szorulásom lett tőle, így inkább a természetes módszerekhez folyamodtam: vörös húsok, sok zöld színű zöldség, aszalt sárgabarack, stb.. [link]

Szerencsére ezzel a módszerrel is rendeződött a helyzet.

2011. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tüneteim nekem is ezek voltak.A doki NeoFerroFolgammát írt fel rá.
2011. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha most még elkezded szedni szülésre felturbózhatod a hgb szinted.


nekem 3x1 vas volt felírva de kaja után 2 órával lehet bevenni úgy hogy a magnéziummal se ütközzön úgyhogy este kapkodom őket.

nem okoz székrekedést se mert alig hasznosul.

sajnos.



jobbulást!!!!

2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
semmi tünetem nem volt,de nekem is vérszegénységem és vashiányom volt.Én Ferrokom(lehet nem jól írtam) Forte tablettát kaptam.Meg sok zöldséget,spenótot,vörös húst kellett ennem:(((
2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

utolsónak :

FERROCOMP forte.

2011. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mind 2 terhessegemnel fellepett a vashiany, igy terhes vitaminokon, magneziumon kivul meg vasat is kellett szedenem. Tuneteim faradekonysag, aluszekonysag, szedules voltak. Nekem viszont a vernyomasom is alacsony, ami hasonlo tunetekkel jar.

Ha elmesz dokihoz o felir vmit, addig probalj meg magas vastartalmu eteleket fogyasztani. Kuldok egy linket, ebben megtalalod mik azok.

[link]

Ami meg erdekes, hogy nalam a terhesseg szinte egesz ideje alatt higabb a szekletem, amin a vas szedese sem valtoztatott.

2011. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha kérek beutalót vérvételre, hogy meg tudják ezt nézni nekem, akkor ugye nem lehet enni vérvétel előtt?
2011. máj. 16. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ezt nem befolyásolja, hogy éhgyomorra mész-e. Az igazából a vércukor-szintnél döntő.


Én is nagyon komolyan vérszegény voltam, már a vénás vaspótlás is felmerült. Nem tudtam szedni sem a Folgammát, sem a Maltofer-t, mert iszonyatos gyomorgörcsöm és székrekedésem lett tőle. Egy drogériában ajánlott egy hölgy egy természetes készítményt: Hübner Vital Iron F a neve, végeredményben egy szirup. Semmi kellemetlen tünetem nem volt, viszont a szülés után is olyan volt a vérképem, hogy csak na.

2011. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!