Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség-mire...

Terhességi cukorbetegség-mire számíthatok a SOTE II-n?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a terheléses cukorvizsgálat eredményét, 7,7 lett. Mire számíthatok? Csak a nőgyógyász fog "kezelni" vagy elküld valakihez? A Klinikára vagy a kerületi sztk-ba? Ugye nem kell majd ezért befeküdnöm?
2011. máj. 26. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7,7 nem olyan rémes eredmény, persze sok. Irány a diatetikus, a dokid majd elirányít az egyikükhöz (mikor mész a dokidhoz?), addig próbálj meg 3-4 óránként keveset enni (max. 1 fél szelet kenyér felvágottal), azzal is segítesz magadon. Várhatóan hetente vérvétel, látogatás a diatetikusnál, ha rendeződik a vércukord, akkor majd ritkábban kell menned.
2011. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Azért is érdekel, hogy hová kell majd mennem dietetikushoz, mert a kerületi szakrendelőbe csak háziorvosi beutalót fogadnak el (kb. egy hét, mire időpontot kapok a házidokihoz) és a szakrendelésre is 1-2 hét múlvára tudnak csak időpontot adni.
2011. máj. 26. 08:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Ott nincs dietetikus??


Én a Margitben szültem amikor kiderült a terh, diab. egyből a dietetikushoz kellett mennem.

A cukrobetegséghez tartoz 3 hetente esedékes vér és vizeletviszgálatokat is már laborban csinálták

2011. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

előző

Jótanács: minél előbb szerezz be egy vércukorszint mérőt

2011. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudom, hogy van-e a Klinikán dietetikus, pont ez a kérdésem:-)

2011. máj. 26. 09:20
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is oda járok a sote 2-n van a dokim.. 7.8 alatt elméletileg nem küldd tovább a dietetikushoz.. csak megismétli 4 hét múlva a vizsgálatot, nekem is így történt, de mondta h addig is kerüljem a cukrot... 4 hét mulva már 8.1 lett akkor küldött ott épületen belül Ambrus dr.-hoz ő mondta h 150g ch-n kell lennem, azóta 2 hete kontroll és rendbe van a cukrom is...

Nálam ez történt...Ki a nőgyógyászod?

2011. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: nagyon köszönöm az infót!

Nekem Timmermann a dokim, hétfőn kiderül, hogy mit mond... És a klinikai dietetikushoz be kell jelentkezni előre? Mikor rendel? Milyen gyakran és milyen napszakokban rendel?

Azért fontosak nekem ezek az infók (is), mert van egy két éves fiam, akit csak ritkán tudok a nagymamára bízni, jó előre meg kell szerveznem egy-egy dokilátogatást is.

Köszi még egyszer!

2011. máj. 26. 11:48
 8/15 A kérdező kommentje:
Mármint milyen gyakran és milyen napszakban kell hozzá járnod?
2011. máj. 26. 11:49
 9/15 anonim ***** válasza:

2 hetente járok hozzá, mivel nem jó az itthoni cukormérő, amúgy ritkábban kéne...

Hétfő-szerda 8-16ig rendel és páros héten péntekenként is..de marha sokan vannak nála mindig, van mikor fél óra alatt végzek, de pl tegnap 2 óra volt a várakozási idő.. :(:(

de naon jó szakember..

de mondom ezzel az értékkel nem fognak hozzá küldeni, az én dokim felhívta és mondta h nem kell menni hozzá ilyen értékkel mert még a jó tartományon belül van..

Kerüld az összes olyan ételt -italt ami cukros...

Az én dokim Galamb Ádám...

2011. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Remélem, hogy megúszom! Ma már vettem abonettet kenyér helyett, egyébként semmi cukros, rizs-tészta-krumpli kevés. Ez így jó lesz, ugye?

És ha mégis kellene menni a diabetológushoz: be kell jelentkezni vagy rendelési időben odamenni és érkezési sorrendben fogadnak?

2011. máj. 26. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!