Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haskeményedés? Fájdalommal is...

Alinaaa kérdése:

Haskeményedés? Fájdalommal is jár, vagy csak kényelmetlen-kellemetlen? Bekeményedik az egész és honnan lehet tudni, hogy nem a baba, , szórakozik, ,?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem inkább csak kellemetlen és ijesztő volt.

És tényleg kemény! (én ezen meglepődtem,mert nem ilyenre számítottam)

2011. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elmaradt: Hányadik héttől ,,normális,,(nem kell magnézium)?
2011. máj. 28. 18:17
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Nekem 22 hetesen kezdődött, arra akkor azt mondták, hogy még korai. Magnéziumot kell szednem, Magne B6-ot. Azt szedhetsz te is. Nekem segített, most már nem keményedek annyiszor, most 28 hetes vagyok, a mostani keményedéseim számára azt mondja a doki, hogy normális ennyi idős terhesen.

Ha keményedik a hasad, akkor kemény lesz az egész hasad, ha pedig csak a baba nyomja ki valamijét, akkor meg csak egy-egy pontban érzed keménynek a hasad, vagyis inkább feszül. Nekem a doki azt mondta, hogy figyeljem, azt is, hogy mikor keményedik a hasam. Ha akkor amikor a baba mozog, akkor az csak a baba, ha pedig akkor érzem, mikor a baba nem mozog, akkor az valószínűleg keményedés.

2011. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak a legvégén volt ilyen,azt hiszem úgy a 38. héttől...

A magneB6-ot pedig már korábban javasolják abbahagyni,de arra nem emlékszem,hogy mikor kellett (én már több mint 2 éve szültem). Azt hiszem a 34-36 hétig lehet szedni.

Onnantól kezdve normális a keményedés.

2011. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan keményedésem amit nem érzek, csak észreveszem, hogy jééé kemény. Van olyan amikor érzem, hogy olyan, mint a beton és húz lefelé. Meg nagyon ritkán van olyan, hogy húzódik is hozzá a hasam, tehát kicsit fájdalmas is. Na ilyenkor azonnal lepihenek, mert az már nagyon nem jó :( Nekem a 29. héten hívta fel rá a figyelmemet az orvos, hogy keményedik a hasam és szedjem a magnéziumot. Legközelebb a 35. héten megyek, addig mindenképpen szednem kell, nehogy beinduljon a szülés.

32 hkm

2011. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alaszka ***** válasza:
Nekem kb. 24-25 hetesen kezdődött, azóta szedek magnéziumot, később emelni is kellett a dózist, most 35 hetes vagyok. Valóban kemény lesz, nekem úgy "össze is ugrik", és ilyenkor enyhe légszomjam is van, valahogy oda megy az összes vér, nem fáj, de fura és kellemetlen. Most a vége felé már picit fáj is ilyenkor, mert olyankor feszíti mindenem, és pisilni is kell tőle. Nekem általában akkor jelentkezik, ha sok ácsorgás után leülök, vagy ha nehezebbet emelek, vagy pl. takarítok. Ez egy jelzés is, hogy ideje pihenni.
2011. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most vagyok a 35 hétben és néha érzem, de van ez is az is. Amit itt leírtatok mind megfigyelhető, mindig máskor:)

Jó tudni, hogy ez már ilyenkor normális és nem fog a doki bemagnéziumozni.

Amúgy már a második babám, de valahogy akkor sem értettem, hogy mit is kell éreznem. Már most kicsit világosabb. Köszi még egyszer.:)

2011. máj. 28. 20:04
 8/11 alaszka ***** válasza:

35 hetesen ez teljesen normális, ha napi 6-7 van, akkor is, egyre gyakrabb lesz. Állítólag akinek előtte többet "gyakorol" a méh, az gyorsabban tágul majd, ha itt az idő. Nekem az elsőnél is nagyon gyakori volt, és 3 óra alatt szültem. Remélem most is így lesz. :)

Könnyű szülést neked is!

2011. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy reményvonal. Hát ma meg bolondokháza van a hasamban. Főleg éjjel van, hogy nem bírok kikelni az ágyból. meg az izmaim is fájnak, mintha be lennének állva a szeméremcsontnál és alul.

Akkor nyugodjak meg ez csak gyakorlás.:)A sok gyakorlás meg csak jóra vezethet:)

Amúgy kinek hányadik hétre született a baba, ha már ilyenkor is keményedett? Előbb jön? Vagy nem törvényszerű?

2011. máj. 28. 21:56
 10/11 alaszka ***** válasza:
12%
Nekem az első babi 38. hétre született, mindenféle előjel nélkül, vizsgálatra mentünk be, nst semmit nem mutatott, de a doki közölte, hogy fel a szülőágyra és szülünk...Nála is már 25 hét körül keményedtem, de azt mondják, semmit nem jelent, nem ettől függ az időpont. Nekem éjjel az alvás csak oldalt fekve megy, de a csontjaim nekem is nagyon fájnak...:) Kitartás! :)
2011. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!