Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lehet, hogy az utolsó...

Miért lehet, hogy az utolsó menzi időponthoz képest, más számol a netes kalkulátor, mást az orvos és mást a védőnő terhességi korra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg pár nap ide vagy oda nem számít... De mégis furcsa :) A nőgyógyász mindig 3 nappal idősebbnek mond, a védőnő 2 nappal fiatalabbnak, mint az internetes kalkulátorok.
2011. máj. 31. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A védőnő valószínűleg az utsó mensi dátumából számol, a doki az uh méretekből, stb.

Nekem a doki, amikor a fiamat vártam, azt mondta, valószínűleg július 15, a méretek alapján. A védőnő az utsó mensi alapján júl 5-öt mondott (ebben biztos voltam, hogy nem igaz, mivel nagyon össze-vissza a ciklusom), a 4D uh-n a szonográfus hölgy július 31-et írt a papíromra, mint várható születési dátum. Neki lett igaza, augusztus 1-én született spontán a babám, 4kg-al, 58centivel. :-)

Lányomnál: mensi szerint júli 3., doki szerint júli 8., másik doki (uh-n egy másik orvos volt) július 15., 4D-n szonográfus hölgy szerint július 25. Július 29-én meg is született a lányom, szintén spontán, 3,8kg-al, 55cm-el. :-) Ennyit a dátumokról. :-))))

2011. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de ők mind az utolsó menzi alapján számolták :) Egy ilyen karton körös kis "számológépen" A védőnőtől azért kérdeztem, mert a doki 3 nappal idősebbnek mondott mint a netes kalkulátor... Erre ő meg két nappal fiatalabbnak :D

U.h. alapján tudom, hogy mást adhatnak a méretek :) Köszönöm szépen

2011. máj. 31. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó mensi+7 nap, vissza három hónap

ez annyire egyértelmű, csak egyféleképpen lehet számolni, nem értem a dokinak és a védőnőnek miért jön ki más

2011. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem védőnő május 9-et mondott, uh-alapján május 11, 4D uh-n pedig május 14.-ét mondtak. Kisfiam május 17.-én született.
2011. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a gondod akkor adott a menzid: március 30(mondjuk) 28napos nagykönyvi ciklussal(ápr13án teherbeestél stb)

Akkor te most: 8hetes 6napos vagy. Pont

És nem láttuk még a bébi méreteit, csak a menzi dátuma van. És ebből az egy adatból egyen kör terhesnaptárral sikerül napokat tévedni a két delikvensnek?

Pedig azt a számolót csak 1módon lehet beállítani, menzi dátuma egy jel, akkor a szülés dátuma másik jelhez esik, az adott naphoz gergely naptár és rovátkaszámolás...

2011. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!