Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes terhes vagyok, és...

31 hetes terhes vagyok, és begyulladt a bölcsességfogam körül minden, a nyirokcsomókkal együtt. Azi Sandoz 250mg kaptam rá, szedhetem?

Figyelt kérdés
A tájékoztatójában az áll, hogy csak ha életveszélyben vagyok...de ezt én nem tudom.Valószínűleg nem, de a nyirokcsomóm gyulladása nagy veszély a babára. Ha valaki olyan olvassa aki ért ehez, vagy szedett ilyet terhesen, kérem segítsen azzal, hogy megtisztel válaszával.
2009. márc. 19. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem terhesen jártam így,de azonnal kihúzták,mert a végén már 38 fokos lázam is lett és nagyon rosszul lettem.Azt viszont én sem tudom,hogy ilyenkor lehet-e fogat húzatni,mindenesetre kérdezd meg a f.orvost.Szerintem jobban jársz,ha kihúzzák.
2009. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon ódzkodtak tőle, hogy bármit csináljanak vele, a saját magán fogorvosom küldött szájsebészetre, hoyg ha tudják/akarják vegyék ki. Ott meg nem nyúltak hozzá, csak antibiotikumot kaptam. Mondjuk, még nincsen teljesen kinőve a fog, illetve valami olyasmit mondott a dokim, hogy amíg gyulladt körülötte nem lehet piszkálni. Én csak a bab miatt aggódom...
2009. márc. 19. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanígy volt,még alig jött ki,de már irtózatosan rossz volt a bölcs.fogam.Úgy bedagadt a nyakam,hogy először azt hittem mumpszos vagyok és aztán jött a lázas állapot,egy hétig fetrengtem az ágyban.Szóval,ha nem javul az állapotod húzasd ki,mert ez később is visszajöhet.
2009. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én épp 34 hetesen voltam a fogdokinál, mert begyulladt az utolsó tejfogam. ( ne lepődjetek meg, van akinek még van, nekem nem volt alatta másik fog így megmaradt elég sokáig)

Azt mondta nem lehet rajta már mit menteni így kihúzta. Kaptam valami gyerekeknek specializált érzéstelenítőt, és kihúzták, persze szilánkosra tört így a fele még bent van, de azóta nem gyulladt be az innyem, így hagyom, és majd szülés után szájsebészeten kiszedetem ha szükséges.

Én inkább kihuzattam mint hogy bármilyen gyógyszert is szednem kelljen. A dokim nagyon aranyos volt, ráadásul, még a szájsebész kollégáját is behívta, hogy minden rendben legyen. Vigyáznak az emberre főleg ha látják, hogy kismama :) 35 hetes kismama :)

2009. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!