Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori, hogy kezelet...

Mennyire gyakori, hogy kezeletlen hüvelyfertőzés/-gyulladás, vagy húgyúti fertőzés koraszülést okoz?

Figyelt kérdés
Nem egy emberről hallottam, akivel ez történt. Egyikük 26hétre szült meg. Ennyire fontos lenne mindig orvoshoz menni vizsgálatra, ha aggódunk egy nagyobb mennyiségű folyás miatt, stb.?
2009. márc. 20. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1 héttel a kiirt idő előtt lett candida- fertőzésem. Kaptam rá 1 szem gyógyszert. A baba a kiirt idő után 3 nappal született, egészségesen. Az első gyerekemnél vmikor a terhességem félidejénél lett gombás fertőzésem, akkor is kezeltek és semmi baj nem lett. Nem kell megijedni, de fontos orvoshoz menni! A várandósság alatt könnyen megtalálnak az ilyen fertőzések.
2009. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagy menniységű folyás nem kifejezetten hüvelyfertőzésre utal, de ha egyéb tünetek is vannak: csípős vizelet, hüvelyviszketés, duzzanat, akkor feltétlenül kezelni kell! akár antibiotikummal is, hiszen többet árt a baktérium, vírus ha feljebb kerül a méhbe mint az antibiotikum szedése! Ezt az orvos mérlegeli.

Folyásom szinte végig volt, a hormonváltozás miatt. De a 12. héten nagyon felféztam, csípett a pisi, fájt a hasam, úgyhogy kaptam antibiotikumot, + kúpot.

Semmi baja nem let a babának.

9 hónapos kislány anyukája

2009. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, de téged legalább kezeltek! Ezért nem lett baj. De van, akinél meg sem nézik, ki sem derül.... Ilyenkor mekkora az esélye, hogy bajt okoz? Gondolom attól is függ, hogy most két hétig nincs kezelve, vagy 2hónapig.


Szülés kiírt dátuma előtt egy héttel a fertőzés nem akkora probléma, mint aki 24terhesen kap el valamit, és nincs kezelve és 27hétre megszül, a gyerek meg vagy megmarad, vagy nem. Ha meg is marad, inkubátorban vagy 2-3hónapot kell eltöltenie.

2009. márc. 20. 11:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába nincs viszketés, égő érzés, vagy kellemetlen szag, azért nekem senki ne mondja, hogy terhesen normális az olyan mennyiségű sárgás folyás, ami hol jön, hol nem jön, de ha folyik pl. reggel akkor szinte csorog a wc-n ülve, vagy leül az ember és érzi hogy ömlik belőle valami egyik pill-ról a másikra és rohanhat a wc-re, na meg mindig tisztasági betéttel a lába között tud kimenni az utcára, mert mindig váratlanul indul meg nagy mennyiségben, mint a vízesés. Ez biztos nem normális, akárki mondja, hogy nincs baj, ha nincs viszketés. Írta valaki korábban itt, hogy neki koraszülött lett a babája fertőzés miatt és semmi tünete nem volt a fertőzésnek! Nekem is volt már nem egyszer, nem kétszer úgy gombás fertőzésem, hogy csak folyásom volt, nem volt viszketés, égő érzés, bűz sem.
2009. márc. 20. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni mert én is küzdök a terhességem elejétől kezdve folyással, ami sárga és szúrós szagú. Mindig mondom a dokimnak, aki írt fel rá mindenféle kúpot (tenyésztés nélkül), de semmi nem használ, és eléggé be vagyok sz@rva, hogy ne legyen semmi baja a picinek szüléskor. 35 hetes vok. kiváncsi leszek, ha majd a 36 hetes vizsgálatkor nem vesz kenetet (streptococcus), akkor elmegyek máshová tenyésztésre.
2009. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez a helyzet, első perctől kűzdök a fertőzésekkel, mindíg begyullad a hüvelyem,ami terhességnél elég gyakori, de szerintem se normális, a doki mindíg ír rá valamit aztán 2-3 napig jó majd újból vissszajön,

19 hetes kismama

2009. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Streptococcus-t én is meg akarom nézetni, de nem tudom mikor érdemes, hányadik héttől. Én most 24hetes vagyok. Érdekes, hogy mikor a magándokim vett kenetet, ő tenyésztés nélkül rávágta, hogy trichomonas 12hetesen. Azóta meg előtte mások vettek kenetet, de mindig negatív lett. Na így döntse el az ember kinek higgyen. Nem sokára megyek a dokimhoz, tutira fog valamit találni, de előtte a körzetivel kenetet akarok vetetni, nehogy baj legyen, nem akarok még 3 hetet várni.
2009. márc. 20. 11:49
 8/10 A kérdező kommentje:

19hetes kismaminak: Azért tér vissza, mert ilyenkor nem olyan a hüvely védekezőképessége a hormonális változás miatt, sokkal könnyebben térnek vissza a már kikezelt fertőzések is sajnos. Nem hiába mondják az orvosok, hogy azok a nők, akik terhesek, és azok akik antibiotikum kúrán estek át, na meg azok, akik fogamzásgátló tablettát szednek, sokkal könnyebben szednek össze gombás fertőzést, meg minden egyéb ilyen nyalánkságot.


El tudod képzelni, hogy tiniként volt egy olyan 3év az életemben, mikor sem szexeltem senkivel, és szedtem fogamzásgátlót folyamatosan, és minden 3hónapban mikor mentem az újabb adag gyógyszerért, vagyis receptért, talált a doki gombás fertőzést??? És egyszer elsírtam magam vizsgálat közben, mert azt hittem valami nagy K-nak nézhet az állandó bajok miatt, és mondta, hogy ne sírjak, mert ez nagyon gyakori, strandon, medencében, közös törülközőről, WC-ből, bárhonnan összeszedni, főleg azoknak, akik szednek fogigátlót (vagy terhesek). Azért megnyugtatott, mert totál azt hittem lenéz és hogy olcsó kis izének tart. Ja és sosem viszkettem, mégis gombás volt...

2009. márc. 20. 11:54
 9/10 anonim ***** válasza:
11:48-as vagyok, szörnyű, hogy a nőknek ennyit kell szenvedni, én is szenvedtem már a terhességem előtt is ezekkel a gyulladásokkal, nekem is mondta a doki, hogy ez gyakori. Azt mondom kibírom csak a babámnak ne legyen semmi baja, és egészségesen szülessen meg augusztusba, és hüvelygomba ide oda de egészségesen feltudjam majd nevelni:)
2009. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát eléggé idegesítő, főleg mikor sétálok az utcán, vagy megyek a buszhoz ,és előtte voltam pisilni otthon, errefel persze, hogy mikor már majdnem elérem a buszmegállót vagy olyan helyen vagyok, hogy nem tudok azonnal wc-re menni, akkor érzem hogy megindul a vízesés. Aztán meg parázzak, nehogy annyira sok jöjjön egyszerre, hogy átázzon a nadrágom picit. Mert volt egyszer ilyen, de mázlimra otthon voltam! És át tudtam öltözni. Ciki lett volna munkában, vagy az utcán.
2009. márc. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!