Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok és azt...

6 hetes terhes vagyok és azt mondta az orvos a vizsgálaton, hogy terhesség alatt csak óvszerben mehet a házasélet, és csak a gumiba mehet az ondó belém nem. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen... Nekem ez a harmadik terhességem, és még ilyet nem mondott az orvosom.


Azonban a te orvosodnak lehet rá oka, pl ha fertőzött a partnered, vagy te magad vagy nagyon fogékony a fertőzésekre.

2011. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Te biztos orvosnál voltál? Nem valami kuruzslónál?

Ezt a hülyeséget! Még nem hallottam ilyet...

2011. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hűha...2 gyereket szültem,a 3.-on éppen dolgozunk,de én még ilyet nem hallottam!Sőt!Egyik terhességem alatt se javasolt ilyet a dokim(holott 2 különböző orvoshoz jártam,mert a két gyerek között 16 év a korkülönbség)...
2011. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Néhány doki tényleg javasolja. Az ondóban prosztaglandin van, ami a méhszáj érlelését és kifejtődését segíti elő. Viszont olyan alacsony a koncentrációja, h rendes terhességben bajt nem okozhat. Ha a Streptococcus szűrésed pozitív, akkor inkább használjátok, ha negatív, akkor sztem felesleges. A Streptococcus bacik is prosztaglandint szabadíthatnak fel, így az ondóval együtt talán erősebbek. Ha minden vizsgálat rendben és te sem érzel görcsöket, akkor nem kell aggódni a gumi miatt.
2011. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Csak akkor segíti elő a méhszáj érlelését az ondóban levő anyag,ha már amúgy is érik. -ezért szokták szülés indításként alkalmazni az utolsó napokban (részlet kérdés,hogy bejön e vagy sem.)


Nyugodtan szeretkezz a pároddal gumi nélkül!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:3.babáját váró anyuka

2011. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sumergo ***** válasza:
66%
Az én lombikos orvosom mindenkinek ezt ajánlja, a fertőzések elkerülése miatt. Mert attól, hogy most épp minden oké a partnerrel, még később lehet gondja, akár egy húgyúti fertőzés is csinálhat problémát a kismamánál. Persze a kismamánál lehet kezelni egy kialakuló fertőzést, de szerinte inkább jobb megelőzni. Persze ez nem azt jelenti, hogy tuti fertőzést kap mindenki, aki gumi nélkül szexel, de ne legyen ilyen nehezen összejött babáknál, azért ne kockáztassunk. Úgy mondanám, ez egy átlagosnál nagyobb óvatosság.
2011. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a 10:36-os írja jól. ez a gumis dolog enyhén több mint elővigyázatosság. Hülyeség...


2 gyereket szültem eddig sosem gumiztunk terhesen.

2011. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi nem terhesen is csak 1x,de nekem elég is volt... :)
2011. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát eléggé alultájékozottak vagytok, ahhoz képest hogy x-edik terhesség, mert egyrészt sok orvos ajánlja ezt (csodálkozom, hogy nem hallottátok még), másrészt meg 3 terhesség-3 gyerek után valakinek ne tűnjön fel, hogy minden ember, minden terhesség más lehet ugyanannál az embernél.

Az hogy téged nem intettek óvatosságra, még nem jelenti azt, hogy másnak nem kell óvatosnak lennie. És ugyanazt kell csinálnia, amit neked személy szerint, a te orvosod javasolt.

Egyébként én is óvszert használtam, mert szeretkezés után fájásszerű görcseim voltak, nem mintha féltem volna hogy beindul a szülés mert erről szó sem volt, de kellemetlen volt, hogy fél éjszaka nem aludtam, mert görcsölgettem és az óvszer megoldotta a problémát. És például pont az ilyen esetekre javasolja legtöbb orvos.


Úgyhogy én azt mondom, vagy menj vissza és kérdezz rá konkrétan miért mondta neked ezt az orvosod, vagy szimplán tartsd be és használj gumit.

2011. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Aki szerint alul tájékozottak volnánk!


Már bocs,nem beléd kötni akarok-Veled ellentétben! - de részemről nem mondtam azt,hogy ha fertőzésről van szó,hülyeség az óvszer!

A Kérdező azt kérdezte, (NEM TUDOM,AZT OLVASTAD E?) hogy igaz e,hogy a terhesség alatt csak óvszerben lehet házas életet élni? Nem volt szó arról,hogy miért mondta az orvosa!


Tehát ahelyett hogy kötekedsz,esetleg olvass,és esetleg válaszolj a Kérdező által feltett kérdésre!


Üdv: 1. számú "tájékozatlan"

2011. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!