Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség első 3 hónapjáb...

Ha a terhesség első 3 hónapjában algopyrint szedtem fejfájásra milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
Most 18 hetes terhes vagyok, és az eddigi vizsgálatokon minden rendben volt.
2008. febr. 21. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elég sokat el szoktunk itt filózni azon, hogy kinek milyen fájdalom csillapítót javasoltak már. Nekem az orvosom azt mondta anno, hogy bármilyen jellegű fájdalomra "paracetamol" tartalmú gyógyszert szedjek, azaz tipikusan Panadolt (eddig 2x szedtem, és nem lett tőle bajunk), de nagyon sokan azt írják, hogy nekik meg az Algopyrint mondta az orvos. Egy dolog biztos, ha már 18 hetes vagy, és eddig minden rendben, akkor semmi bajotok nem lett tőle :) Sokan szokták még a homeopátiás szereket is javasolni, őszintén szólva nekem nem váltak be.


Szerintem az a legtisztább, ha legközelebb rákérdezel az orvosodnál, hogy ő mit javasol, és azt szeded a továbbiakban.


Ja és eddig senki nem írt semmi konkrétat egyik gyógyszer ellen sem, szóval olyan még nem hangzott el, hogy algopyrint szedtem és tessék, most ez és ez a bajunk :)


Rem. tudtam segíteni, üdv.: 24 hetes kismami

2008. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az algopyrin szedése(ez rá van írva a tájékoztatóra is) csak az utolsó 3 hónapban nem ajánlott. Nekem is azt mondta a doki, hogy ha fáj a fejem, akkor szedjem ezt. Ne aggódj biztos nem lett semmi baja a picinek.

Üdv.: 17 hetes kismama

2008. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ezzel kapcsolatban tényleg megoszlanak a vélemények.Itt a neten is sokminden olvashatsz.Már én sem tudtam mi van,mert nekem panadolt mondtak, barátnőmnek algopirint.Aztán a védőnőm azt mondta, hogy bármelyiket, a lényeg, hogy ne legyen túlzásba víve.Naponta 1-2 szemnél ne többet,azzal nem ártunk.

Nekem már mindenben az orvosom a mérvadó,amire mondja úgy csinálom.Nyugodj meg,,nincs semmi baj.De ha az orvosod után cselekszel,utána ő sem vonhat felelősségre.

2008. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne! Most vagyok 12 hetes és ez ido alatt 3 szem Qurelint sajnos be kellett vennem mert olyan migrenjeim vannak, hogy különben 3 napig fetrengve hányok és az ég vilagon semmi más nem használ rá, csak ez! Remélem nem lesz baja a babának! Hatóanyaga szerint algopyrinnek felel meg, no-spaval és koffeinnel. A No-spa megengedett mert azt görcsökre javasolta is a nőgyógyász. De arra sosem vettem be

magnéziumot szedtem rájuk. Semmi másra nem szedtem semmit csak 3 alkalommal, a 3x-i migrenre Qurelint

2022. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!