Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvédő vitamin szedése...

Magzatvédő vitamin szedése nélkül hordtátok ki a babát? Én nem szívesen szednék semmi bogyót. Olyan válaszokra vagyok kiváncsi, akik nem szedtek semmit és egészséges babát szültek.

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A szüleink, nagyszüleink sem szedtek és egészségesek lettünk. :-)
2011. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
én csak a 12. hétig szedtem,mert nem akartam 6 kg gyereket és lám...egészséges
2011. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kérdésed az, hogy vitamin szedés nélkül hordtátok ki a babát, akkor nem értem, hogy a másik felét, miért nem hallgatod meg, aki vitaminnal hordta ki. Én heti 1x , vagy 2x szedtem, mert elég változatosan étkeztem, így nem éreztem nagy szükségét. Csak azért szedtem, hogy ha netán valami vitamin kimarad az étkezésemből, akkor ne legyen gond.
2011. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Én nem szedtem semmit maximum csak b6-ot. Nem tudom miért, csak egyszerűen nem szedtem, de egészséges rendes súlyú és hosszú babákat szültem időre. Az én anyukám se szedett semmit, és én is egészséges gyermek és felnőtt vagyok, annyira, hogy eddigi életemben a terhessége alatti orvoslátogatások kivételével csak a kötelező védőoltásokon és üzemorvosi vizsgálatot látott doki. A gyerekeim betöltötték a 6 évet és őket is még csak a védőoltásokon látta doki, meg ha ment a kötelező óvodalátogatásokra.
2011. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Magzatvédő vitaminok kb. 20 éve léteznek... Addig nem igazán voltak kombinált vitaminkészítmények, csak akkor írt fel az orvos valamit, ha a vérkép megváltozott. Addig is születtek egészséges babák :) . Különben ezek a kismama vitaminok nem a babáknak kellenek, hanem az anyák szervezetét töltik fel szükségesetén. A baba ui. mindent elvesz, amire csak szüksége van, még az anya kárára is.

Én az első terhességem alatt csupán vasat és folsavat szedtem, de ezt is abba kellett hagyni a kellemetlen mellékhatások miatt (19 éve!). A fiam makk egészséges :) Azóta van 3 másik gyerekem is.. mind nyári baba, így a dokim tanácsára nem szedtem semmit... a vérképem így is jó volt. Természetesen vittem be a fontos anyagokat :) Mind a 3 kisebb gyerekem is egészséges :D

2011. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Ez a magzatvédö vitamin magyar ötlet, nekem a kisebbik gyerekem Németországban született, ott voltam terhes is, de ilyet nem is ismernek. A lányomnak két éve lett szintén itt gyereke, és még most sem adnak ilyet, SÖT itt semmit nem adnak kismamáknak, CSAK akkor ha valami probléma van. Itt már rájöttek régebben az orvosok (is), hogy a terhesség természetes dolog, és a külöféle gyógyszerek a babára nézve ártalmasak, meg a túladagolt vitaminok is.

Annak ellenére, hogy itt senki nem szed terhesvédö vitamint, MagneB-t (itt nem is létezik), meg semmi más vitaminkészitményt, jóformán nincs fejlödési rendellenességgel született gyerek - sokkal kevesebb (százalákeban), mint Magyarországon.

2011. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első 3 fiamat magzatvédő vitamin nélkül hordtam ki és szültem meg, egészségesek voltak. Jelen esetben a 4. fiammal vagyok terhes, eleinte szedtem, de állandóan rosszul voltam tőle, igy abbahagytam. Most a vashiányomra szedek tabit, de semmi más vitamint. De viszont elég változatosan étkezem

34/n, 34hkm

2011. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Én semmit nem szedtem, és mivel rosszul vagyok a vitaminoktól rákérdeztem a dokimnál, hogy nem lesz-e baj, hogy nem tudom szedni. Megnézte a vérképem, és azt mondta, amíg ilyen tökéletesek az értékek, addig nem is kell. Sok zöldség, gyümölcs, hal, sovány húsok... Mindent megkapott belőle a szervezet, amire szüksége volt, és egészséges kisfiam született. Most a második babát várjuk, és nem szedek semmit. Voltunk babamozin, és ott mondta a szonográfus, hogy nehogy szedjek valamit, mert tökéletesek a baba méretei, nincs szüksége több vitaminra.

Tudom sokan vitáznak ezen, de ő állította, hogy a magzatvédő vitaminok nagyon megdobják a babák méreteit. Ne harapjátok le a fejem, csak leírom, amit egy hozzá értőtől hallottam. :)

2011. jún. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én az első babámnál szedtem, 3300 gramm lett, pedig fiú.

A másodiknál nem szedtem és úgy is 4300 gramm lett...

Most harmadjára sem szedem, a vasat nem bírom, a magzatvédő vitaminok szinte mindegyikétől hányingerem van, így csak kalciumot iszom, mert abból biztos vagyok hogy nem viszek be eleget.

A baj csak az hogy kb. mindenki hülyének néz, hogy nem teszek meg mindent a gyerekemért, mert nem szedem a 4-5-6 ezer ft-os vitamint....Ami elég nagy hülyeség, márhogy ebből levonni a következtetést.

2011. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!Csak vasat meg a végén magnéziumot szedtem és 4kg-os babám lett teljesen egészségesen 10-es Apgarral :-)


Üdv.A

2011. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!