Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van olyankor ha ikerterhess...

Mi van olyankor ha ikerterhességböl az egyik elhal?

Figyelt kérdés
2008. febr. 21. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony meg fogsz lepődni, de a terhességek jellemző része ikerterhességgel kezdődik, csak általában az egyik "bekebelezi" a másikat.

Nem ritka, hanem igen sűrűn előforduló jelenség. Persze az nem mindegy, hogy mikor történik meg az elhalás.

2008. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egyáltalán nem ritka. Ha a terhesség korai szakaszában történik, akkor felszívódik és lehet, hogy sosem tudod meg, hogy ikrek voltak. Ha már látszik az ultrahangon és akkor hal meg a baba, akkor már kicsit komplikáltabb, mert akkor az is lehet, hogy császározni kell és ki kell venni a másik babát az elhalt baba miatt.
2008. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most teljesen ledöbenttem ,én ilyenröl még nem is hallottam . Az ultrahangon ma 2 embriot láttot a doki és csak egy szíverést ,utána mondtta a végén ,hogy egy baba az csak Ö gondoltta kettönek és legalább negyed órát vizsgált amugy 7 hetes terhes vagyok . ilyankor az még baj ???
2008. febr. 21. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjem és bátyja is ikernek indult , szülésnél derült ki, hogy két méhlepény volt...

A következő uh majd biztosat mond, ha tudod, nézesd meg magad kb 2 hét mulva.

Ne izgulj, baj nem lesz semmi, a legrosszabb esetben egy egészséges babád lesz.-)

2008. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem is elhalt az ikertestvérem és igazán semmi problémád nem adódik belőle.Láttam egy dokumentum filmet ami választ adott arra, hogy miért vagyok rejtett bal kezes/jobb kézzel írok úgy, mintha bal kezes lennék/

Elvileg ez azt jelenti, hogy elég sokáig eggyütt voltunk az anya méhbe és már elkezdődött az a stádium is, hogy másoltuk a másikat.Tehát ha a tesvérem is élne akkor ő lenne a balkezes.Elvileg ezt hívják tükör másolásnak az ikreknél.Ne lepődj meg ha hasonló jelenségeket vélsz majd felfedezni.Amúgy mindig az erősebb marad meg, hogyha sajnos ez következik be.

15 hetes kismama

2008. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elso valaszoloval....sajnos sok terhesseg kettovel kezdodik...es sok esetben nem is derul ki, hogy tenyleg ketto volt...
2008. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és akkor ilyenkor nem lesz baja a másiknak ???
2008. febr. 27. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
96%
szia--elvileg nem lesz..befektetnek s korházba és mindennapos megfigyelés alatt tartanak hogy az elhalt magzat hogy szivodik fel..nem császároznak.,egy barátnömnek sajna iker tranzfuzioja lett.a nagy el ette a kicsi elöl a tápanyagot és nem tudott fejlödni.a kicsi elkezdett sorvadni de az ö esete nem volt tul jo mert ment vele a nagy is..18 hetes volt..meg kellett szülnie öket..de ilyeneken ne is gondolkozz..ez ritka..bár az is tény hogy az emberi test egy gyerek kihordására van kitalálva és az orvos mondta hogy az iker terhesség alapban is veszélyeztetett,.nekem is azt mondták lehet hogy ikrek lesznek és a másik elbujt..nagyobb a baba mint kéne.gyorsabban nö a hasam...majd meglátjuk a 12. héten...te meg nyugizz le..és boldog babavárást..10 hetes kismama
2008. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!