Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes vagyok,7hetesen...

8hetes terhes vagyok,7hetesen megkaptam az EKG, labor, fogászat, védőnő, és 12. heti ultrahang beutalót?

Figyelt kérdés
ebből csak a fogászat nincs még elintézve az baj? vagyis mikor kell elmenjek? eléggé félek tőle..és ha nem megyek el???
2011. jún. 18. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármikor mehetsz, nincs időhöz kötve. Persze, a beutaló egy idő után lejár. Nem kötelező menni, csupán ajánlott. Hogy elmész-e a te döntésed. De: tudnod kell, hogy a kismamák fogai sokkal sérülékenyebbek, ilyenkor ingyenes az ellátás és csak magadnak, esetleg a babádnak ártasz azzal, ha elhanyagolod a fogaidat.

Egy kérdés: a 12. heti uh-t is elintézted 8 hetesen? :)

2011. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy még nincs elintézve, biztosan nem baj, de az én tanácsom, hogy szerintem szánd rá magad.

Saját tapasztalat, ugyanis úgy jártam, hogy az első terhességem alatt nem voltam fogorvosnál, merthogy minek, nincs rossz fogam, aztán szülés után 4 hónappal szépen letörött egy darab (amúgy is tömött) fogamból.

Sajnos igaz, hogy a t

Most megint babát várok, rászántam magam, és most ott tartok, hogy ezen kívűl még két lyukas fogam van.

Ezeket egyenként fogják tömni, jó kis program a jővő hétre:-((

Igaz, hogy nekem genetikusan elég rosszak a fogaim...

2011. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval sajna igaz, hogy a terhesség hajlamosít a fogromlásra...(ez lemaradt, utolsó voltam)
2011. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a 12.heti ultrahang olyan értelemben van elintézve hogy bevagyok rá jelentkezve:d...én azért félek a fogdokitól mert nekem amugyis elég rosszak a fogaim, és igen tudom hogy sajna muszály lesz elmennem ha nem akarom kihulljanak..
2011. jún. 18. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak rossz fogaim,én elmentem,semmit nem csinált,csak megnézte és tanácsolta,hogy menjek vissza kezelésre. Persze nem mentem,de az igazolás,hogy megjelentem,meglett. Szóval menj el az igazolásért,úgyse csinál akkor még semmit,csak megnézi,hogy kezelésre szorulsz-e. Aztán majd eldöntöd,hogy megcsináltatod-e.
2011. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg különösen fontos, hogy menj el. A fogaidnál lévő bacik akár komoly bajt is okozhatnak a babádnak. Engem majdnem keresztben nyelt le az orvos, mikor a szülés előtt készített vérképben valami gyulladásra utaló értéket magasnak találtak, én meg bevallottam, hogy van ám nekem egy évek óta érzékeny fogam, amit a fogorvosnak nem említettem. Aztán még egy rejtélyes rosszullét is fellépett a kicsinél öt napos korában, és eltelt egy kis idő, míg bebizonyosodott, hogy nem kezdődő agyvelőgyulladása van egy méhen belüli fertőzés miatt. Azt az aggódást nem kívánom senkinek.

Ne kerüld el a fogorvost!

2011. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vedd rá magad inkább,mint hogy baja legyen a babádnak vagy neked egy gyulladás miatt.Én 11 hetesen voltam és még elmegyek a terhesség közepén is.Bátorság!
2011. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!