Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az is árthat a babának, ha a...

Az is árthat a babának, ha a dohányzást abbahagyja a kismama?

Figyelt kérdés
nem tudom mit tegyek,mert az elsö babámnál le raktam a cigarettát,és komplikáciok voltak a szülésnél.azt mondta az orvosom,hogy hirtelen meg vontam gyerektöl a nikotint.most megint ugy néz ki,hogy terhes vagyok,de még dohányzok!ha le csökkentem a cigit,az is elég?félek,hogy megint baj lessz!
2007. júl. 2. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a legjobb még teherbe esés előtt abbahagyni a dohányzást, de ha már terhes vagy, nem hiszem hogy jót tesz, ha megvonod teljesen a szervezetedtől a nikotint, miután szükséged van rá. Viszont nem tudom, hogygy megéri e, terhesen dohányozni...
2007. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem terhesen le kell szokni. A lényeg a fokozatosságon van... de gondolj bele, legalább amikor majd szoptatsz, ne dohányozz... persze a legideálisabb teherbe esés előtt. Nem lehetetlen.
2007. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Esetleg dohányzás helyett próbáld a különböző leszoktató tapaszokat. Ezek fokozatosan csökkentik a szervezetedben a nikotint. De semmi képpen ne dohányozz terhesen, mert annak is szörnyű következményei lehetnek a babára.
2007. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kevesen tudják, de a baba a pocakodban tanul meg lélegezni. Ott bent gyakorolja a lélegzéshez szükséges mozdulatokat. Amikor dohányzol, a szervezeted és a baba is érzi, hogy ilyenkor nem olyan "levegőt", oxigént kap, amire neki a fejlődéshez szüksége van, és amíg te épp dohányzol, ő nem "vesz" levegőt. (Ettől még persze kap a köldökzsinóron keresztül oxigént.) És ha gyakran rágyújtasz, ő olyankor bizony nem fog lélegezni, és amikor majd kijön, komoly gondban lesz e téren. Elég csak az asztmára gondolni...
2007. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy terhesség alatt nem szabad dohányozni, (én egyáltalán nem dohányzom) de a baba mindent megérez, ami a mamával történik. Tehát ha ideges, vagy feszült lesz az anyuka, mert épp leszokóban van, akkor az is kihat a babára. Én azt javaslom, hogy még a teherbeesés előtt szokjon le mindenki, hogy ne legyen semmi probléma.
2007. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ milyen dohányos az ember, de ha zsinórban szívod a méregerős bagót, és hirtelen leteszed mert megtudtad hogy terhes vagy, akkor a babának elvonási tünetei lehetnek. Ha le akarsz szokni, azt is csak fokozatosan, mert úgy kevéssé vagy ingerült, és egyikőtöknek sem lesznek elvonási tünetei.
2007. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg azt tanácsoljátok egy kismamánka,hogy szívja a cigit?

Persze,jól hangzik,ogy a baba elvonási tünetei ritkítandó,valaki dohányzik terhesen.

Én azt nem hiszem el.

Én is cigiztem,egy doboz/nap és letettem!

Jelentem se nekem,se a gyereknek nincs kevonási tüntete!

Ehy 8 hetes kismama

2007. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire kiderül a terhességed, addogra jelentős változások mennek végbe a szervezetedben. Legjobb lenne már ma letenni.
2008. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!