Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől születhet meg...

Hányadik héttől születhet meg a baba minden probléma nélkül? Illetve hányadik héttől NEM számít a szülés vetélésnek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
24. hét után szülés, ha halva születik akkor halvaszülés, de nem vetélés már. De ekkor még elég kicsi esélye van életben maradni.
2011. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
37.héttől bármikor jöhet a baba!
2011. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már a 30-32.hétre született babákat is megtudnak menteni, ha nincs nagy károsodás, vagy alulfejlettség!
2011. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24 het a hatar. Ha kiderul, hogy nagyon beteg a baba, akkor a 24. hetig szakithatjak meg a terhesseget a magyar torvenyek szerint, utana mar "embernek" szamit, es szules van.
2011. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

24 hét után már nem vetélés, hanem koraszülés. És van hely ahol jó eséllyel maradnak életben az ekkora babák. Betöltött 36 hét után már nem számítanak a kicsik koraszülöttnek.

A fiaim 35+5 hétre jöttek, így ők 2 nap miatt korababák. Amúgy semmit nem jelent ez nálunk, szép súlyuk volt, szépen fejlődnek, nincsenek lemaradva, szerintem kicsit el is lett számolva az idő.

De ugye koraosztályon voltunk, és a fiúk mellett egy 24 hétre született kislány volt. (azt mondják a koralányok nagyobb eséllyel maradnak életben, mint a fiúk), 690 gr volt, és ugyan sok cső lógótt ki a piciből, meg kapott el ezt-azt, úgy tudom hogy jól van, minden rendben vele és lassan egy éves.

2,5 éves kislány és 10 hós ikerfiúk anyukája

2011. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Csak kiváncsi voltam hogy is van ez.

27-ik hétben vagyok, és nagyon sokat keményedek a stressz miatt :(

2011. jún. 23. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!