Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tapasztaltatok? Akik...

Mit tapasztaltatok? Akik ikreket varnak egybol eros pozitivat teszteltetek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket,hogy aki ikreket var,azoknak a szervezeteben a Hcg is nagyobb mennyisegben van jelen,igy mar elsore erosebb tesztet produkalnak,mint azok,akik csak egy babat varnak.

Szerintetek ebben lehet igazsag? Vagy a Hcg szint erosodese egyen fuggo?


2011. jún. 26. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a nemvárt előtt teszteltem pozitívat. Még a doki is azt mondta, hogy lehet, hogy ikrek azért lett ilyen hamar pozitív tesztem.

Később kiderült, hogy csak" egy baba van a pocakban.

Ha a doki is ikrekre gyanakodott akkor lehet rá esély, de nem jelent biztosra ikreket!

2011. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ikrek eseteben gyorsabban termelodik a hcg, hamarabb es erosebben lehet pozitiv a teszt.

Nekem a masodik babammal pl a 17. napon volt ovulaciom, o akkor fogant, de erre 9 napra mar teljesen pozitiv lett a tesztem, ereztem is mar, hogy valami nem szokvanyos.

Utolag kiderult, hogy ikerterhessegnek indult, de az egyik embrio meg nagyon-nagyon hamar elhalt es felszivodott. De teny, hogy az ikerterhesseg miatt lett ilyen hamar pozitiv a teszt.

2011. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia,én nemvárt elött 2-3nappal teszteltem pozitivat,5hetesen uh-n közölték velem,h 2baba van:D igy utolag én is arra gondolok h tényleg azert mutata ki hamar mert h erösebb volt a hcg,hol olvastál erröl?köszi
2011. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is olyan pozitív volt, hogy mire leesett a tantusz, már letagadhatatlanul ott volt mind a két csík, és akkor 4 hetes sem voltam még. És szintén hamar látszott is hogy ikrek. Azóta már 4 hónaposak és elevenek, mint a pocakomban voltak. Szorítok neked!
2011. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már nem tudom melyik babás oldalon olvastam, és azért is érdekel a kérdés, mert a nemvárt napján ahogy rápisiltem a tesztre egyből kijött az erős pozitív. A teszt csík ugyanolyan erősen jött ki, mint a kontroll csík, meg is lepődtem, mert félidőben volt peteérésem.

Még nem voltam orvosnál, most lehetek 5 hetes, de már nagyon kíváncsian várom, hogy hányan is lehetünk :)

2011. jún. 27. 09:39
 6/7 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok.

MOst lehet, hogy elbizonytalanitalak, de teny, hogy az elso babaval en az elmaradt mensi napjan teszteltem, raadasul keso delutan, eroltetett vizeletbol. Elvileg ugye a reggeli elsoben van a legtobb hcg, akkor kellene tesztelni korai idoszakban, de reggel meg nem volt tesztem otthon, delutan vett a ferjem es mar nem birtunk varni masnap reggelig. :-)

Szoval a lenyeg, hogy akkor fixen csak egy baba volt, de megis a gyenge vizeletbol is egybol full eros pozitiv lett a teszt. Clearblue volt. Direkt ott akartam hagyni ket percre es utana visszamenni, hogy nagy legyen a meglepetes, de nem volt ra alkalom, mert ahogy megtelt a teszt abban a pillanatban kijott mindket vonal.

Es kozepidoben volt akkor peteeresem. Szoval ettol meg lehet egy baba is.

Az ikerterhessegnel ugy volt, hogy 31 napos ciklusra szamitottam, de nagyon furcsan ereztem magam es ezert teszteltem a mensi elott 5 nappal, a 26. napon es mar akkor pozitiv volt a teszt.

2011. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igy igaz. :) En onnan tudom, hogy mikor nem jott meg a mensim vettem egy digitalis clear blue tesztet ami azt is kiirja, hogy hany hetes terhes vagy a megtermekenyitestol szamitva. A tajekoztatojaba irja, hogy "figyelem iker terhessegnel teves heteket mutathat mert a hcg szint nagyobb mennyiesgben van jelen" ami ugye megnovelheti a hetek szamat tevesen. Az en pocakomban csak egy kisfiu volt de a tajekoztatoban ezt irta, igy tuti igaz lehet.
2011. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!