Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy mértékű alkohol, dohányzá...

Nagy mértékű alkohol, dohányzás, kávézás, stressz a terhesség első 5 hetében okozhat-e fejlődési rendellenességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A terhességem első 5-6 hetében rendszeresen - majdnem minden nap - ittam (2-4 pohár bort naponta) kb. 5-6 kávét és elszívtam egy doboz cigarettát átlagosan. Emellett napi 10-15 órákat dolgoztam, gyakran hétvégén is, napi 4-5 óra alvás mellett. (majd 1 éve tartó lelki válság közepén voltam, akkor, ötvözve egy borzasztó stresszes munkahellyel)


Okozhat-e ez fejlődési rendellenességet a babánál?


Ahogy megtudtam, hogy kisbabát várok pont a 6. héten, 2 napig nem tértem magamhoz, de aztán rögtön letettem a cigit, azóta nem ittam alkoholt és a kávét pedig nem is bírom meginni. Minden megváltozott bennem, a lelki válságom átment baba várásba és anyai örömbe, felelsősségérzetbe, szeretetbe. Viszont nagyon lelkiismeret furdalásom van és nagyon félek, hogy ártottam a babámnak :-( 13. hetes ultrahang nem mutatott ki semmi rendellenességet, vértesztjeim is jók.


Kérem, hogy ne ítéljetek el, ma már nagyon odafigyelek a picire és magamra is.


2011. jún. 27. 12:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: töményet nem ittam. 34 éves vagyok és első terhességem.
2011. jún. 27. 12:57
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha bármi gondot okoztál volna, akkor nem mard meg, vagy már kimutatták volna a károsodást.


Az első 6 hétben a sejtjei korlátlan regenerációra képesek, így ekkor még igazán nem tudsz ártani, azóta meg már nem csinálsz ilyet.


Szóval nyugi, és sok boldogságot!

2011. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire aggaszt, a legjobb lenne, ha előadnád ezt az orvosnak, ő megnyugtatna.

Egyébként szerintem nem lesz semmi gond! Én úgy tudom, hogy a terhesség első néhány hetében a mindent vagy semmit elv él. Vagyis, ha valami árt neki, akkor annyira, hogy meg sem marad. Ha megmarad, nem lesz károsodás. Ez persze nem hivatalos orvosi szakvéleményt, de én annak idején ez hallottam. Én amiatt aggódtam, mert pár hetesen eltöltöttem pár órát tetőn,közvetlen (pár méterre) egy mobil-átjátszótorony mellett. Akkor mondta ezt az orvosom.

2011. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a kicsihez, és ahhoz, hogy le tudtad tenni a cigit és már nem iszol!


Velem is detto így történt:)

A lényeg, hogy most már egészségesen élsz.

Megkérdezhetem, hogy együtt élsz a leendő apukával?

2 gyerekes 36 éves anyuka.

2011. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem akarta a picit és engem sem. Egyedül várom. De nekem így is sokat jelent. Sajnos az apával 1 év barátság után kezdett komolyabb lenni. Azaz én azt hittem. Így látszik, hogy nem várt baba, de annál jobban örülök most. Megváltoztatott engem és az életemet is.

Köszönöm a kérdésed :-)

2011. jún. 27. 13:51
 6/13 haramia ***** válasza:

Szia! biztos hogy nem árthatott neki, akkor még a beágyazódás stb zajlik, most meg már vigyázol is rá. Igaziból én hasonló helyzetben találtam magam, mint Te így gondoltam mondok két könyvet, ami közül az egyik vicces, szórakoztató (segíthet átlendülni a mélypontokon) a másik pedig érdekes, hasznos, úgyhogy ha lesz időd olvasgasd őket a terhesség alatt és nagyon jó babavárást!

Bene Viki : Eszterlánc (Egy egyedülálló anya feljegyzései

Hidas György-Raffai Jenő-Vollner Judit : Lelki köldökzsinór

2011. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Boldog babavárást kívánok!
2011. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-)
2011. jún. 27. 15:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

nyugodj meg, semmit nem ártott a picinek!!!

én pco-s vagyok (ugye nem az az első gondolat h baba ha nem jön meg hónapokig, évi 3 mensim volt átlag)

13(!!!) hetes voltam mikor kiderült h babát várok,semmi tünetem nem volt.én is ittam,cigiztem, fesztiváloztam mindent csináltam anno:)))persze onnantól semmit!!!

persze rögtön bepánikoltam h baja lesz a kicsinek,de a doki is azt mondta h nem lesz ne aggodjak, jól be vannak csomagolva a picik:) s hála istennek tényleg makk egészséges már 1éves nagyfiam van:)

boldog babavárást

2011. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-) nagyon örülök, de azért megbeszélem az orvosommal, pont holnap megyek.


Köszönöm a könyvajánlást is :-) imádok olvasni

2011. jún. 27. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!