Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » éjszakai alvás 35 hetesen?...

éjszakai alvás 35 hetesen? Sziasztok! Tanácstalan vagyok. Vagy csak túlzok? Ha a bal oldalamon fekszek akkor úgy alszik mint a bunda, de miután átfordulok a jobb oldalamra eszeveszettül rugdos, mozgolódik.

Figyelt kérdés
Akkor megijedek hogy valami nem jó neki és visszafordulok a baloldalamra. Utána minden rendben megint. De nekem kezd kényelmetlen lenni az egy oldalú alvás, és a levegőt is nehezebben veszem. Másoknak is van hasonló élménye, tapasztalata?Tanácstalan vagyok :(
2011. júl. 2. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van :) Ha félig-meddig hason fekszem és felhúzom a lábam, nekem is elkezd kapálózni, sőt ha az oldalamon fekszem és egy picit felhúzom a lábaimat akkor is. :-) Én olyankor a hátamra fekszem, bár meglehetősen kényelmetlen de ha Neki így jobb... :-) Persze éjszaka már nem tudom szabályozni, hogy melyik oldalamon vagy, hogy milyen pózban feküdjek ezért olyankor kénytelen "eltűrni" azt, hogy a Mamija hogyan alszik. :-) De ébren igyekszem úgy feküdni, hogy Neki is kényelmes legyen! Hiszen már nem sok helye van szegénykémnek! :-)

32 hetes kismama

2011. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is így van.Én örülök neki,hogy mozog.De valószínű csak helyezkedik ő is.Én ha úgy maradok akkor nekem abba is hagyja egy idő után. Szerintem ne aggódj.Próbálj meg úgy maradni és hátha abba hagyja.

2011. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen, hogy nagyon rugdos, ha oldalt fekszek. Aztán pozíciót váltok és nyugton marad. Én úgy döntöttem magamban, hogy ezt a pár hetet már kibírom úgy, hogy neki jó legyen. Mondjuk én se tudnék úgy elaludni, hogy közben lerúgja a gyomromat :)

37 hkm

2011. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Huh, ezeket a sorokat én is írhattam volna! :-) Nekem is ennyire kényelmetlen finoman szólva az alvás, bal oldalamon alig kapok levegőt, pedig úgy lenne a kényelmes( fal felé fordulva), jobb oldalamon meg vhogy nem esik olyan jól az alvás, így előtte forgolódom össze-vissza, aztán majd elalszom vhogy.. Ja, és akármelyik oldalamra fordulok, a kiscsajnak nem tetszik.. :-D És ez már hetek óta így megy... :-) Úgy vettem észre, hogy nincs olyan, hogy kényelmes póz, max csak kevésbé sz*r. Esetleg egy puha párnát az oldaladhoz rakni, amikor úgy fekszel?! Ne aggódj, szülés után csak jobb lesz nár nekünk?! Fel a fejjel!


Boldog babavárást!


37 hkm

2011. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10:48-as vagyok. Én 36 hetes vagyok és hát nekem a háton fekvés nem megy sokáig mert nyomja a tüdőmet és majd megfulladok:S

Meg a háton fekvés veszélyes is sokáig mert a baba elnyomhatja az artériát mert ugye már egyre nagyobb a súlya és oxigén hiányos lehet...Csak óvatosan a háton fekvéssel előttem író:)

2011. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,kispárnát raktam a hasamhoz,ez segített! :)
2011. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg többször is forogni, hátha a baba is helyezkedik és egy idő után nem fog rugdosni, ha jobb oldalon fekszel.

Háton is fekhetsz, amíg nem érzed kellemetlennek, a vena cava inferior "elfekvése" a babának semmilyen bajt nem okozhatsz (a hiedelmek ellenére), csak a kismama érezheti rosszul magát, ami az ájulásig is fokozódhat.


37h km

2011. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A dokit én is kérdeztem a háton fekvés miatt, azt mondta hogy a gyereknek nem árt max. nekem mert elnyomhatja az artériát, és akkor rosszul leszek. Azért megnyugodtam hogy ezzel nem vagyok egyedül. A párnás módszer addig jó még be van igazítva ha elalszok és megmozdulok jön is a kapálás ezerrel.Örülök hogy mocorog,főleg mert a 30 fogba meg se akar mozdulni.Ez tesztnek is jó ilyenkor.
2011. júl. 2. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a problémám, csak épp az én babóm a bal oldalt nem szerette. Így hát maradt a jobb oldalon alvás, pedig én mindig a bal oldalamon alszok. Gondolj arra, hogy már csak 5 hét és utána úgy alszol, ahogy akarsz.
2011. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én még csak 26 hetes vagyok, de az én kislányom se szeret se jobb, se bal oldalon feküdni! A párnás alátámasztás nekem bevált addig amíg elalszok, aztán mindig felkelt, hogy nem tetszik neki az új pozíció. Háton fekve tudok több órát aludni, de aztán felkelni kegyetlen a hátfájástól :)

Jó nagyokat tud már rúgni és szeretem is... az, hogy nem hagy aludni.... szerintem jó sok évig nem fog hagyni nyugodtan aludni születése után se :D

Jó baba várást mindenkinek!!!!

2011. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!