Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Mikor...

Anikó1985 kérdése:

5 hetes terhes vagyok. Mikor menjek nőgyógyászhoz? Hallottam, hogy a vizsgálat során elmehet a baba. Ez igaz vagy csak, ha valaki nagyon korán megy el? Én úgy gondoltam, hogy a 7. hétben mennék el.

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de nem ez az általános. Nagyon jól gondoltad a 7.hetet. Hamarabb azért sem érdemes mert még talán nem is látni a babát a szívműködést meg főleg nem.
2011. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenrol nem hallottam, hogy az ultrahangos vizsgalattol elmenjen a baba. olyanrol igen, hogy a magzatviz vetelnel van a vetelesre minimalis esely.


én most hat hetes és öt napos vagyok, és holnap megyek dokihoz :) (elso terhessegemnel 5-6 hetesen voltam)


4 napos volt a pici, amikor rakszuresen meg ilyen altalanos nogyogyaszati vizsgalaton voltam és nem lattak.

(vagyis lattot a dokino valamit, amit kisebb cisztanak nezett, eloszor azt hittem, hogy a gyereket latta, de igy utolag belegondolva tuti nem)


amugy a het het az ilyen "vizvalaszto" a dokiknal, mert sok spontan veteles az elso hat hetben tortenik, kicsit kevesebb utana, az elso trimiszter alatt.. meg azt hiszem a hetedik het utan adnak csak kiskonyvet, de ebben nem vagyok biztos

(azert gondolom mert elso gyereknel koran voltam, es mondta a dokino, hogy a hetedik het utan menjek le a vedonohoz kiskonyvet kerni)

2011. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem mehet el a vizsgálattól a baba. Ha elmegy az biztosan nem attól lesz, de ráérsz 7 hetesen is elmenni. Le nem késel semmiről.
2011. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább vitába szállnék, 5 hetesen voltam dokinál megvizsgált, felnyúlt, megnyomkodott, rákszűrést végzet, majd rá egy pár napra pedig elkezdtem vérezni, hematóma miatt elsősorban, elveszítettem. majd a mostani terhességnél már nem ahhoz a dokihoz mentem, hanem egy olyan helyre ahol eleve nem vizsgálják meg a kismamát a 12 hétig.

sajnos van ilyen :(

Boldog babásodást

2011. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Szia, én ma voltam dokinál, 6 hetes vagyok. Mivel volt egy elhalásos vetélésem és nem vagyok már nagyon fiatal sem (40) kértem, hogy küldjön uh-ra, hogy legalább lássam a szivhangot. Azt mondta nem küld, menjek vissza 4 hét múlva, akkor mindent megcsinálunk - vérvétel, rendes hasi uh, stb, aztán majd még a 16. hetes genetikai is, főleg a korom miatt. Öreg doki, nála szültem előző gyerekeimet is ( 21, 19 évesek) és az a véleménye, hogy ezeket a dolgokat nem jó erőltetni. Ha a baba életképtelen elhalhat az uh után is, és úgysem tudom megakadályozni azt amit a természet elvégez. Megvizsgált, a babó növekszik, megnyugtatott a hasszuri jó dolog, ha gond van keressem bármikor és ennyi. Főleg NE agyaljak olyan dolgokon, amit nem tudunk befolyásolni. valahogy megértettem és elfogadtam, pedig nagyon határozottan mentem hozzá, hogy bizony én uh beutaló nélkül ki sem jövök :) ennyit a normális megnyugtató orvosokról. tehát nem a vetélés veszélye miatt, hanem a fölösleges aggódás miatt nem kell orvoshoz rohangálni percenként. Boldog babavárást nekünk :)
2011. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

A válasz írója 97%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:16


A babád nem a vizsgálat miatt nem maradt meg, ha nem mentél volna vizsgálatra pontosan ugyanez történt volna. Az időbeli egybeesés nem jelent ok-okozati összefüggést. Egészséges magzatot sem a szex, sem a kézi vizsgálat, sem az ultrahang nem tud megölni.

2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az első terhességemmel olyan 6 hét környékén jártam dokinál, kézi vizsgálat volt, pár nap múlva elvetéltem. Azt hittem, a vizsgálat miatt, de a kórházban (még mikor csak barnáztam) uh-n nem láttak élő magzatot, szóval azt mondták, val.szeg nem fejlődött és elment. Ez a vizsgálattól teljesen független dolog.

A 2. terhességemnél is volt vizsgálat, semmi baja nem lett a babának, de még csak egy kis barnázásom sem volt, pedig rutin nődokis vizsgálat után előfordult már.

Ettől függetlenül nem örülök a korai vizsgálatnak, de ő a doki, ő tudja.

2011. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Maradok a 7. heti vizsgálatnál. Ekkor egyébként mekkora lehet a baba?
2011. júl. 12. 05:47
 9/12 sumergo ***** válasza:
90%

Ha elmenne a vizsgálattól, akkor egy lombikos baba sem maradna meg. Tapolcán már 4+1 hétnél menni kellett tesztelni, és UH-ra, majd ezt követően 5 és 6 hetesen is, utána pedig 2 hetente. Tehát mire 10 hetes lett, már 5x nézték, mégis itt mocorog a pocimban. Ha egy baba nem marad meg, az nem a vizsgálattól van. Reméljük minden rendben lesz a babáddal!


23+1 hkm

2011. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az előttem válaszolóval. Én is lombikos vagyok és már a kezdetektől hetente volt hüvelyi uh.
2011. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!