Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi véleményetek a Baross...

Mi véleményetek a Baross utcai I. sz. Női Klinikáról? Jövő héten kell mennem genetikai uh-ra, mert magas lett az afp-m!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én oda jártam, és ott is szültem. A genetikán nagyon kedvesek a dokik, csak készülj fel, valószínű sokat kell várni, hiába van időpontod... :(
2009. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam ott genetikai UH-n, nekem nem éppen kellemes élményeim vannak.


Amikor időpontot kértem: a telefonos hölgy elég flegma, bunkó volt. A beszélgetés ilyen stílusban zajlott:

Én: Bemutatkozom, mondanám, hogy milyen vizsgálatra kérek időpontot, de nem hagyja.

Nő: Neve, TAJ száma?


Nő: Miért jönne?

Én: Az orvosom kevesebb magzatvíz miatt kéri a vizsgálatot.

Nő: Csak ennyi???


Eldarálja, hogy mi alapján fognak behívni, nem vagyok lassú felfogású, csak úgy hadart, hogy kétszer visszakérdeztem, hogy mit mondott.


A kapott időpontban millióan voltak a váróban, ami egy folyósórész, hideg rácsos székekkel, fűtés nem sok annyi sem. Mindez decemberben.


A megadott időpont +20 perc (többre számítottam) behívnak adatot felvenni egy előszobába, ahol éppen, hogy elfért két szék, kabát az ölben. Személyes és egészségügyi adatokat kérnek, úgy, hogy közben alkalmazottak, betegek ki-be járkálnak. Nesze neked adatvédelem meg betegjog.


Újra helyetfoglalunk odakint, a várónak csúfolt folyosón.

Kb. 1 óra múlva szólítanak UH-ra, ahova tudtam, hogy anyukám nem jöhet be, mert előttem kettővel egy apukát úgy hajítottak ki, hogy a lába nem érte a földet. Bementem, az előttem lévő anyuka épp akkor húzta fel a pocakjára a nadrágot, persze még a doki beszélt hozzá, hogy mi a helyzet. Nesze neked betegjog 2.


Az UH-s doki tök normális volt, megvizsgált, mondott egy mondatot, (ekkor már a következő kismama ott toporgott - betegjog?) majd azt, hogy a kiértékelést egy másik doki fogja velem ismertetni, foglaljak helyet odakint.


Megint egy bő félóra várakozás után behívnak azon az előszobán keresztül, amit már írtam, persze épp valaki diktálja az adatait (betegjog? adatvédelem?). Majd egy másik kis váróban három párral szorongva várunk, hogy bejussunk az értékelő dokihoz, aki kb. 2 percet foglalkozik velünk, közli, hogy semmi problémát nem lát, de azért csináljunk egy magzati szív UH-t két hét múlva, időpontot is ad.


Már előre rettegtem.


Máshova kellett menni az épületen belül. A székek ugyanolyanok, de legalább meleg van. Behívnak, persze az előttem lévő kismama még a bugyiját igazgatja...

Kedves, aranyos dokik, korrektül elmondják, hogy mit fognak csinálni, hogy nem baj-e, ha tanonc fog vizsgálni. Ugyan egy kicsit zavaró, hogy míg engem vizsgálnak, addig arról beszélgetnek, hogy hova fognak menni ebédelni, de ezen már ki sem akadok. Semmi gond nem volt a babával.


Remélem, azóta változott és te kellemesebb élménnyel leszel gazdagabb. Mindenesetre enni, innivalóval készülj.

2009. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Huha! Én 15-én megyek, de engem rutinból kiírt a doki, pedig idáig minden rendben volt. Az AFP ma v holnapra talán megjön, de azt mondta, (és Czeizel is) hogy elavult régi vizsgálat. A szakmai (Európában) a biztonságát 10%-ra mondja. Nekünk a doki barátunk, de a genetikait ő csinálja.


Amúgy gáz ez a kidobósdi, mert a férjem elég vérmes, ha őt kidobják, tuti balhé lesz, főleg most, hogy a háziorvosnál volt már egy kis kiakadásom. Mivel ügyvéd, talán nem próbálkoznak vele, ha nagyon kiosztja őket, de már gondolkodom előre hogyan nyugtassam le. Légy szíves, írd majd meg, mi volt?

2009. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a genetikait nem a saját orvosom csinálja. Elírtam
2009. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Oké, ide meg fogom írni, hogy mit modtak és az egész menetét. Remélem minden rendben lesz. Mára egy kicsit megnyugodtam, mert az afp-t egy keddi napon vették le, szerdán voltunk 4d-n, és ott a dr.nő azt mondta, hogy mindent rendben talál. Aztán tegnap voltam a saját orvosomnál, és ő is azt mondta h nem lát semmi eltérést, zártnak látja mindenét, de a biztonság kedvéért nézzék meg ott is. Utolsó válaszadómnak üzenem, ha meg lesz az afp-d eredménye te pedig azt írd meg nekem!

Köszönöm!

2009. ápr. 2. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:

A normál nődokis genetikai UH-ra nálunk is bemehet akárki, de itt azért nem, mert gyakorlatilag futószalagon végzik a vizsgálatokat.

Mint ahogyan írtam is, az egyik kismama mászik le a vizsgálóról, a másik már ott totyorog. Ezért nem engednek be senkit kísérőnek. Én sem örültem volna neki, ha utánam egy apukás anyuka jön és végignézik, ahogyan a zselét törlöm a pocakomról és igazgatom a bugyimat. Nem vagyok prűd, de azért így is elég kellemetlen volt.

Arról nem is beszélve, hogy az egész vizsgáló kb. 2 m x 3 m, ebben van az ágy az UH gép és a doki, a szélén meg az asszisztens kucorodik a számítógéppel.

Szorítok nektek, hogy minden rendben legyen!

Üdv: 2.

2009. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13:47-es vagyok... igen, na ezt én is megértem, csak azt nem, miért nem tudják megvárni, míg felöltözünk és kimegyünk. Azért ez is annyira gáz, futószalag ide v. oda? Fizetek rendesen tb-t, mért nem kapok rendes elbánást? vagy fizessünk mi is ilyen alapon akkor? azt gondolom nem... Pénteken kell hívnunk a dokit az AFP miatt. Megírom, persze.
2009. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is a SOTE I-re járok, én is voltam genetikai UH-n, hát igen sokat kell várni, és a nővérek a genetikán nem túl barátságosak, de szerintem megéri ide jönni. Nekem itt végeztek magzatvízvétel is és meg voltam, vagyok elégedve velük. A körülmények nem olyanok, mint egy magánkórházban, de a SOTE az országban a legjobb szülészeti, nőgyógyászati klinika. MInden problémás esetet ide küldenek, mert itt már nagyon sok problémával találkoztak, mivel ez oktató kórház is. Szerintem csak arra gondolj, hogy ha itt azt mondják, hogy minden rendben, akkor megnyugodhatsz.


Üdv 35 heteske

2009. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ott szültem decemberben, nem volt különösebb problémám. Ahogy az előző válaszoló is írta, oktató kórház. Én ebből csak annyit tapasztaltam, hogy vajúdás közben volt, hogy egyszerre 10 medikus nézte, ahogy a doki a lábam között matatott :) Szerencsére ők nem vizsgáltak meg.

Amúgy profi a csapat, ami ott van.

2009. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én csak azt szeretném, hogy mondjanak rendes véleményt, nem érdekel,ha egész napot ott kell ülnöm. Lelkileg a várásra felkészültem, és bízom a jó eredményben. Még ha futószalagként is működik, csak legalább addig ránk figyeljenek, amíg az orvos vizsgál. A várás nem zavar és így hogy segítettetek, fel is készültem! Bárcsak már ott várhatnék, de még egy hét... De az sem baj, legalább nagyobb lesz a babci, és remélem jobban látják akkor őt!

Köszönöm a válaszaitokat és írok!

2009. ápr. 2. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!