Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vitamintól tényleg nagyra...

A vitamintól tényleg nagyra nőlnek a babák?

Figyelt kérdés

A gravidát szedem, sőt várandósságom előtt is szedtem 2 hónappal ami állítólag nagyon jó, de azt hallottam, hogy a "vitaminos" kisbabák nagy súllyal születnek. Eddig napi 1 szemet vettem be szeretném csökkenteni az adagot de a folsav miatt is szednem kellene. Vagy szedjek külön folsavat? Egyébként az mire jó? A vérképem jó lett.

26 hetes km


2009. ápr. 4. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Időről időre felreppen ez a hír, majd jól meg is cáfolják. Nincs igazán bizonyítva, hogy a babák nagyobb születési súlya a magzatvédő vitaminokkal függene össze. Ez elsősorban genetikai adottsággal illetve jobb minőségű táplálkozással függhet össze. A magzatvédő vitaminok összetevői közül elsősorban csak a folsavnak és az E vitaminnak van szerepe a fejlődési rendellenességet megelőzése szempontjából, annak is csak az első három hónapban. A folsav a velőcső záródási rendellenességek (nyitott gerinc) megakadályozásában játszik szerepet. Egyéni döntés és pénztárca kérdése is, hogy i milyen vitamint és mennyi ideig szed. Nem feltételen éri hátrány azt a kismamát sem aki csak "mezei" folsavat szed.
2009. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom,hogy napi egy szem vitamintól nagyra nő a baba,és sokat hízhat az ember.Oda kell kicsit figyelni,hogy ne együnk féktelenül össze-vissza mindent.Én ismerek anyukát aki nem szedte a terhesvitamint,mégis 4kg feletti lett a baba súlya,aki meg szedte,alig érte el a baba a 2.5kg-ot.
2009. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Na én is pont ezt a kérdést szerettem volna már feltenni...:),mert ügye nekem is mindenki ezt mondja...Én a femibiont szedem,abban van valami halolajos kapszula is./a 13.hetitől van benne/ Tehát napi két tablettát szedtem idáig..és csak azért idáig,mert engem is rémisztgetnek ilyennel,és igazából nem tudom,hogy kinek higyjek...Úgyhogy most két naponta szedem..Vagy ahogy eszembe jut..,de van,hogy mégis beszedem naponta De így már nincs bennem olyan rossz érzés,ha elfelejtettem bevenni,hogy jajjj...nem vettem be,és biztos egy szemét vagyok,hogy nem adtam neki vitamint.Amúgy szoktam zöldséget is,meg gyümölcsöt is enni,de pl.ezt a halolajos dolgot ezt biztos nem tudnám neki megadni,mert nem igazán eszem sűrűn halat...

2009. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most még inkább gondolkodóba estem, ahogy én tudom a 12 hétig mindene kifejlődik a kisbabának addigra a nyitott gerinc kérdése is eldől ha addig nem lett utána már nem lehet ugye? És ha folsav csak erre kell akkor innéttől felesleges nem? Vagy kell szedjem más miatt is?
2009. ápr. 4. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja...az előző vagyok...

én a 22.hetemben vagyok.:)

Amúgy a leleteimmel nekem is minden rendben volt idáig.

Lehet,hogyha nem szedtem volna a vitaminokat,akkor nem biztos,hogy minden klappolna...De persze ki tudja...?:)

2009. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amúgy szerinted te többet eszel,mint kéne?:)

Úgy értem,hogy sokat híztál? Mert én az utolsó két hónapomban 5 kilót...Nekem mondjuk szerintem nehéz is nem sokat enni,mert egész nap sütik között vagyok,és nem keveset nassolok...Ehhez képest még így is jó a vércukor szintem,ami miatt szoktam aggódni...Na megnézem a dobozba mostmár a leírést,hogy miért is lényeges a folsav..:)

2009. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
na azt írja,hogy a szervezet számára nélkülözhetetlen,mivel szerepet játszik az aminosav-és DNS-képzésben,valamint a vérképzésben.Az anya szervezetének kielégítő mennyiségű folsavval kell rendelkeznie a magzat fejlődésének időszakában. Mondjuk,amit már említettem,ezt a halolajos dolgot/DHA/,erre azt írják,hogy ez meg valami telítetlen zsírsav,amely különösen fontos a terhesség,és a szoptatás alatt.Főleg a tengeri halakban található meg,amit nem minden nap fogyaszt az ember...
2009. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
de mondjuk,ha belegondolsz...nem hiszem,hogy annó a mamáink szedtek volna ilyet..és mégis normális gyerekeik születtek..Szóval szerintem nagyon sokan vannak,akik nem szedik,és persze azok is vannak bőven,akik meg igenis szedik..Így ha esteleg te is áttérnél a két naponta szedésre,nem hiszem,hogy árthatnánk vele..
2009. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

175 cm vagyok 70kg-val kezdtem most 83 vagyok! Szerintem ez sok bár sem a doki sem a védőnő nem mondta. Tornázom minden másnap és nagyon odafigyelek, hogy mit eszem mivel húst nem eszem (kivéve halat azt heti min. 2x) de rengeteg zöldség, gyümi, csírák amiben állítólag sok a B vitamin, eszem sok tejterméket, igyekszem megválogatni tényleg az étkeimet. Sajnos én is édesszájú vagyok de süti csak hétvégén akkor is 1-1 szelet.

Jön a tavasz újhagyma, saláta saját kertből ezért is gondoltam a magzatvédő vitamint visszafogni, nem tudom, hogy mennyit tudok így temészetes úton bevinni, mert ha így is kell a folsav természetesen a baba érdekében beszedném úgy tudom azt élelmiszerrel nem lehet bevinni, vagy legalább is annyit amennyire szüksége van egy kismamának.

26 hetes

2009. ápr. 4. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Állítólag az egyre nagyobb súllyal született babáknál nem a vitaminok játszanak szerepet, hanem az életmódváltozás is. Ezt hallottam, de persze azt is hallottam, hogy a vitamin növeli a babák súlyát. nagyon jó kérdés, hogy ez így van e. A folsav jelentősége tényleg csak az első hónapokban nagy! Én Elevitet szedek és 2 hete mondta a doki, hogy csökkenthetem az adagot, elég 2 naponta. Még van 10 szem, azt "elfogyasztom", aztán leállok vele. Szerintem te is nyugodtan csökkentheted akár 2 naponta. Ami viszont kieshet ezzel az a vas. Azt mondjuk már ajánlott szedni, ha a multivitaminnal lejjebb adsz. De szerintem nyugodtan kérdezd meg a dokidat is! Bár ahány doki, annyi vélemény! :)

31 hetes kismami

2009. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!