Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vitamintól tényleg nagyra...

A vitamintól tényleg nagyra nőlnek a babák?

Figyelt kérdés

A gravidát szedem, sőt várandósságom előtt is szedtem 2 hónappal ami állítólag nagyon jó, de azt hallottam, hogy a "vitaminos" kisbabák nagy súllyal születnek. Eddig napi 1 szemet vettem be szeretném csökkenteni az adagot de a folsav miatt is szednem kellene. Vagy szedjek külön folsavat? Egyébként az mire jó? A vérképem jó lett.

26 hetes km


2009. ápr. 4. 12:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagy tanácstalanságban én is kénytelen voltam utánanézni a dolgoknak. A terhességi vitamin rosszat nem tesz az egészen biztos a babáknak , és nagy súlyt sem ez eredményezi normál szedés esetén, de pár dologra fontos ügyelni. Tervezett terhesség előtt is lehet ezeket szedni , ugyanis "felturbozzák" vitamin- adalékanyagokkal a szervezetet. Azt mondják a vitaminok 70százalékát kiüríti az emberi szervezet , de vannak zsirban oldodó vitaminok is, amiket nagyon jól el tud raktározni. A folsav igazán az első 3hónapban fontos, utána amire nagy szükség van az a kálcium, magnézium, és a vas.Ezek is benne vannak egy jó terhesvitaminban , úgyhogy én mostmár igy "kampányszerűen" szedem , hetente 1, max. 2 szem, és mellé vitamindús gyümik+zöldségek lehetőség szerint. A napi kettő szerintem már túl sok, még koraterhességben is.


33 hetes km

2009. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
a szülésznőm szerint a mesterséges vitaminok "sztárolásának" célja nem más, mint a gyógyszergyártó cégek bevételének növelése... komoly lobbi áll mögötte
2009. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia.Én 16.dik hétig szedtem az elevitet minden nap,most már csak hetente 2szer veszem be,szerdán,és szombaton,a többi nap,kalciumot veszek be a Béresből az 500mg-osat,mivel állítólag a baba csontozatához szükséges és ha nem kap eléget akkor az anyától veszi el azaz a fogaink rovására megy.Én nekem most kért a házi orvosom egy labort amiben a folsavat,glükozt,kalciumot,vasat,nézeti meg.Jövő héten lesz eredmény,remélem minden oké,mert ha valamik alacsony pl:folsav,vagy a vas akkor én is fogok külön is szedni ezekből.21hetes km.Boldog babavárást mindenkinek.
2009. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!