Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez pontosan hogy működik?

Ez pontosan hogy működik?

Figyelt kérdés

Amikor kiderül, hogy terhes vagy, elmész a háziorvosodhoz vagy a nőgyógyászodhoz és majd ő megmondja, hogy hova kell menned a terhes tanácsadásra?

Lehet hülye kérdés, de még nincs gyermekem és kíváncsi vagyok erre, hogy is van ez.

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 28. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először egy sztk-s dokihoz mentem uh-ra (5 hetesen), hogy megállapítsa a terhességet. Járhattam volna továbbra is hozzá, de én utána már inkább magándokihoz mentem havonta vizsgálatokra, és ő írt nekem beutalókat vérvételre, genetikai uh-ra, stb.

8 hetesen mentem először védőnőhöz, ő adott egy tájékoztató papírt, hogy mikor milyen vizsgálat vár rám. Erről engem a magándokim is tájékoztatott, de ha nem lett volna magánorvosom, akkor a tájékoztató alapján tudtam volna, hogy mikor kell mennem az sztk-s nődokihoz, és mikor kell kérnem beutalókat vérvételre.

Ha megállapítják, hogy valóban terhes vagy, akkor majd hívd fel a védőnőket, és megmondják mikor kell hozzájuk is menned a terhes kiskönyvedért, amiben majd az orvosok fogják vezetni a vizsgálatokat és azok eredményeit.

Közben pedig eldöntheted, hogy választasz-e magánorvost vagy sem.

2011. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy néz ki, hogy a +teszt után két hét malmozás, majd nőgyógyász. Ha minden rendben, akkor a folyosó végén dolgozó védőnő ad egy időpontot amikor mész, és várandós gondozásba felvesznek. Nyitnak egy kartont neked, és a kezedbe nyomnak egy kupac beutalót(háziorvos, ekg, fogorvos, labor, területi védőnéni) illetve kapunk egy menetrendet, hogy milyen vizsgálatok várnak ránk a 40hét alatt. És onnantól kezdve terhesgondozásra járunk a nőgyógyászhoz, ami úgy néz ki, hogy gondozódni a folyosó végére kell menni, ott csak a védőnő foglalkozik veled(súly és vérnyomás mérés, karton kiskonyv kitöltés, ohaj-sóhaj, beutalók laborra uhra, köv időpont, 36.héttől ctg hetente, 40.héttől naponta) utána folyosóra ki, és behív a doki(manuális vizsgálat, szívhang kergetés)

A védőnéninél pedig a manuális vizsgálatot és a ctgt leszámítva ua mint a terhesgondozóban, pluszban nálunk tesztcsíkos vizeletvizsgálat is van.

Háziorvossal kétszer találkoztam két terhesség során, kopkop nem volt rá szükségem.

2011. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
+ teszt után nőgyógyászhoz mentem, ő adott papírt h terhes vagyok, azzal mentem a helyi védőnőhöz... utána ő koordinálta, mikor hova menjek
2011. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!