Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan sorstársam, akinek...

Van olyan sorstársam, akinek rengeteget fáj a hasa? 5 percet sem bírok állni, még ülni sem tudok csak oldalt feküdni 27 héten járok már a terhesség elejétől fáj-keményedik a hasam és feküdnöm kell. Mostanában az oldalam fáj alig tudok megmozdulni.

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék egy másik orvoshoz egy kórházban.
2011. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Dokinak gondolom már jelezted. Pihenni kell sokat, ha nagyon fáj akkor kórház. Ez nem vicc, de gondolom Te is tudod!


OFF.:Nekem a 25. héten kellett emiatt kórházba menni. Csak és kizárólag a jobb oldalon görcsölt a hasam, a bordám alatti területen. Nem tudtam felállni sem, sem kiegyenesedni. Bevittek, a kórhátba, vettek vért (májfunkciót néztek), ultrahang (vese, máj, epe van azon a területen), majd magától elmúlt az egész. A doki sem értette. Elsőre megmondta, hogy nálam nem a babával van baj, mert akkor nem csak adott pontban fájna. A végén azt hozták ki, hogy túlterheltem magam, és feltehetően meghúztam a hasfalam, mivel szervi elváltozást nem találtak, és másnapra elmúlt. Azt mondta a doki, ha újból jelentkezik, azonnal menjek vissza.

Azóta is sokat keményedik a hasam (előző terhességemhez képest) és néha menni is alig tudok tőle. A doki még nem adott rá külön gyógyszert. De szerencsére azt a durva, görcsös fájdalmat azóta sem tapasztaltam.

28.hetes kismama

2011. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha fekszek nincs tünet így nincs miért dokihoz mennem. Én arra gondolok, hogy az álladó fekvéstől a hasizmom nem erősödőt meg és ezért fájhat, ha felkelek. Élég nagy a hasam vékony magas alkat vagyok és most 95cm átmérőjű a pocakom. Csütörtökön megyek 4D-re, attól is félek, mert 20 percet kell autózni és hát ülni sem kényelmes.
2011. júl. 30. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam sosem vékony alkat, inkább vaskos, de nem husi, a pocakom 85-86cm köldöknél, 27 hetes vagyok. Én is iszonyatosan küszködök a keményedésekkel, de nem nagyon tudok pihenni, mivel én látom el beteg nagymamámat. Persze, amikor tudok, akkor ledőlök, pihenek, csak nem olyan egyszerű... Én akkor szenvedek a legjobban, mikor oldalosan fekszek. Olyankor annyira elkezdi kinyomni magát a törpe, hogy az elviselhetetlen, vagy ha nem kinyomja magát, akkor annyira kalimpál odabent, hogy majd megőrülök. Furcsa, de hason a legkényelmesebb aludnom még mindig, olyankor a baba is nyugodt, nem háborog, hogy nyomom, és a hátamnak is az esik a legjobban, remélem tényleg nem kényelmetlen neki sem.
2011. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs ilyen panasza? Félre ne értsétek örülök, ha mindenki jól van csak jó lenne tapasztalatokat cserélni.
2011. aug. 1. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De van, csak szerencsére nem 24/24. Hanem mondjuk 24/20 :D Próbálom elterelni a gondolatom a fájdalomról meg a kellemetlen érzésekről, így átvészelhető. Magnéziumot is szedek, de szerintem felesleges.... Nem érzem hatását.
2011. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mistyc7 válasza:
Nem friss a kérdés,de ha valaki még olvassa: Én épp most küzdök ezzel a problémával!:( A jobb oldalon,középtájt, kb a köldököm magasságában fáj. Félek,hogy a vesém, de lehet,hogy csak Babus fordult keresztbe... Ma szinte egésznap fájt,de tény,hogy nem pihentem...viszont nagyon nem is "erőlködtem"!! Estefelé aludtam 1-1,5 órát,kicsit jobb lett,de visszatért.
2012. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már régi kérdés, de én is ugyanígy vagyok. Hat hete fekszem és most hogy még több vizsgálatra kell járnom egyszerűen megőrülök annyira fáj az alhasam. Nem tudok rendesen ülni sem az autóban a legrosszabb a jó kis útjaink miatt. Ha olvasod még kedves kérdező, mi lett veled végül? :)

36 hkm

2017. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!