Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magándokit nem kérem fel a...

Magándokit nem kérem fel a szülésre, de nem ciki ha pont ő lesz bent műszakban amikor szülünk?

Figyelt kérdés

Az első kettő babánkat nála szültem akkor 70-70 ezer ft-ot kapott.

Most már 9 ezer Ft a magánrendelése, azt mondta, hogy a tízszeresét szokta kapni egy szülésért mostanában :O

Tudom, ez bevett szokás a dokiknál mostanában, de én nem akarok 90 ezer Ft-ot a dokinak adni!

A szülésznő 40 ezer lenne és az már nagyon sok.

Főleg úgy, hogy a terhesgondozásért is ott hagyok 9 ezret havonta.


Mind a két szülésem nappal volt, amúgy is dolgozott a doki (nem miattam jött be) nem kellett túlóráznia miattam, mégis megkapta a pénzét.


Most is hozz járok a terhesgondozásra, de nem kérném fel a szülésre.

Viszont ha pont ő lesz műszakban, vagy a viziten látja, hogy túl vagyok a szülésen és nem szóltam....???


Ott süllyednék el, pedig tudom, hogy nem nekem kellene.


Szerintetek?

Mit csináljak?

Vagy kérjem fel, de mégse adjak neki 90 ezret a 6 hetes kontrollon? Az még cikibb lenne?


Nagyon tanácstalan vagyok....


Bocsi, ha hosszú lett :)


2011. aug. 1. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha felkéred, akkor oda kell adni azt az árat, amit ő kért. Legalábbis így lenne tisztességes.
2011. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és a dokid is tudja,hogy bár hozzá jársz terhesgondozásra nem akarsz majd nála szülni?

ez egy kicsit furcsán jön ki számomra.legalábbis nálunk úgy szokás,hogy ha eljárunk valamelyik dokihoz terhesgondozásra,akkor az azt jelenti, nála is akarok szülni..!


Nem tudom,lehet hogy nem ártana erre valahogy célozni amikor elmész hozzá ,vagy egyenesen megmondani neki hogy sajnos nem álltok úgy anyagilag hogy a szülésnél is őt válaszd.

2011. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem függ össze a kettő. Nálunk pl. többen csinálják,hogy a terhesgondozást megfizetik, de a szülést nem. Ha azt nézzük,hogy általában a doki a szülés végére megy be, nem is biztos,hogy baj. A terhesgondozásnál viszont úgy vannak vele,hogy alaposabb a magándoki, nem kell várni,mert időpontra mész stb!

Ha nagyon kellemlen a dolog, akkor füllentsd azt,hogy anyagi gondba kerültetek (a vége felé mondd ezt neki), szóval nem tudod sajnos megfizetni.

Bár az én dokim nem veszi automatikusan,hogy aki hozzá jár, az nála is fog szülni.

2011. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az egyenes beszéd híve vagyok.

Az utolsó vizsgálatok egyikén hoznám szóba, úgy,hogy addigra eldöntöm,hogy mit is akarok.


(Egyébként ugyan ebben a dilemmában vagyok)


Megmondanám,hogy doktor úr, szörnyen sajnálom,hogy most nem tudom felkérni,hoyg legyen ott a szülésemnél,de egyszerűen óriási családi kiadásaink vannak,és a magánrendelések árát ki tudom fizetni, ragaszkodom a doktor úrhoz, de sajnos a szülésre nem tudom felkérni mert erre nem tudunk most áldozni.


Ennyi, vagy hát a te stílusodban.

Ezek után,ha mégis ügyeletes lesz, világos lesz számára,hogy most mi a helyzet.

Roszabbul nem hiszem hoyg bánna veled,hisz épp elég pénzt otthagysz nála a magán rendelésen.


Szerintem ez a módja,hoyg elkerüld a ciki helyzeteket.

2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm még ennél is tovább ment, kerek perec megmondta a dokinak, hogy nem tud 100-at adni csak 80-at, elvállalja-e így is vagy nem. Elvállalta.
2011. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!