Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26-án pozitívat teszteltem,...

26-án pozitívat teszteltem, majd 31-én éjjel hasgörcsökre ébredtem és véreztem is. Másnap délelőtt bementem a nőgyógyászati klinikára, ahol a doki azt mondta, hogy nem lát terhességet, sem vetélésre utaló nyomokat. Akkor most mi is a helyzet?

Figyelt kérdés
Készültünk a babára, megvoltak a tünetek is. 24-én kellett volna megjönnie, de nem jött. ... Azt mondta, másnap (azaz ma) csináljak reggel még egy tesztet, aztán 2 hét múlva még egyet, majd menjek vissza. Hát ma megismételtem a tesztet, igaz halványabb, mint a múltkori, de 2 csíkos.
2011. aug. 2. 09:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Megvizsgált az orvos kézzel és hüvelyi uh-t is csinált, majd átküldött egy másik uh-ra. Ott azt mondta az orvos, hogy nem lát terhességet. Vissza a másik dokihoz, ő meg azt mondja, lehet, hogy méhen kívüli, de várjunk 2 hetet. Valakinek valami hasonló tapasztalat? Fogalmam sincs mit csináljak, vagy mi lesz.
2011. aug. 2. 09:18
 2/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg spontán vetélés.

Sajnálom!


Még egy darabig szokta mutatni a teszt a hormont amíg ki nem ürül a szervezetből.

2011. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia.

Valószínűleg annyira fiatal a terhességed,hogy még semmit sem látni ezért szokták mondani,hogy nem kell úgy sietni a nődokihoz.

A vérzés pedig attól lehet,hogy simán megjött.Nagyon gyakori.Szóval élvezd,hogy kismama vagy és ne idegeskedj.

Olyan is van,hogy a baba felszívódik nem elmegy,azt sajnos nem tudom,hogy a HcG olyankor meddig mutatható ki a szervezetben.

A lényeg,hogy ne idegeskedj csak lazánés mi itt nagyon szorítunk nektek,hogy a baba a pociban maradjon!

Sok sikert!

2011. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A teszt HCG alapjan mutatja a terhesseget, HCG csak akkor termelodik, ha a baba mar beagyazodott. Verzes mehen kivuli terhessegnel es vetelesnel elsodleges tunet, de nem feltetlen jelenti, hogy valoban ezek az esetek allnak fenn. Nem szeretem megkerdojelezni az orvosokat, de az sohasem arthat, ha megkerdezel megegy orvost. Vidd magaddal a teszteket is (ha megvannak).

A verzes meg mindig tart amugy?

2011. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Tart a vérzés, de elég enyhe, a doki is úgy írta a papírra, hogy enyhe, halvány pirosas vérzés, de a vizsgálatnál azt mondta, nem lát "leszakadt peterészeket", vagyis sem a terhességet sem a vetélést nem tudja megerősíteni.
2011. aug. 2. 09:26
 6/18 A kérdező kommentje:
A másik Uh-t végző orvos, azt mondta, hogy 5 hetes és 6 napos lennék elvileg, tehát látnia kéne a petezsákot,de nem látja. Amúgy hét vége felé terveztem csak, hogy felhívom a saját dokimat és elmegyek hozzá, de megijedtem a vérzéstől, pontosabban a görcsöktől. A teszteredményeket le is fotóztam, meg a csomagra ráírtam a dátumot, őrzöm őket, bár sztem később már nem fog látszani az eredmény.
2011. aug. 2. 09:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam amikor missed ab gyanúm volt (szerencsére nem lett) az orvos két nap különbséggel megismételte a hcg vérvizsgálatot, ami mutatta hogy élő terhességem van. Ugyanis ha az csökkent volna, akkor kiderült volna, hogy elhalt a terhesség. Nem értem nálad mért nem ezt csinálta és akkor az is biztosra kiderült volna, hogy baba van e a dologban. És nem neked kéne otthon tesztelgetni. Amúgy ha a második teszt halványabb lett, az nem jó jel. Utalhat vetélésre, sajnos. De én szurkolok neked. 15 hkm
2011. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, aranyos vagy! Én is gondoltam rá, hogy nem kellett volna-e esetleg vér vagy vizeletvizsgálat, vagy én nem is tudom. Asszem ki kell várnom a 2 hetet.
2011. aug. 2. 09:41
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem várnék 2 hetet, hanem mennék másik orvoshoz! Én az előző terhességemnél az UH előtti nap véreztem be ( inkább csak barnáztam ), elmentem dokihoz, mosdta, h jóval kisebb a petezsák, mint annyi idősen kellene lennie és embriót se látnak benne. Mondták, h 1 hét. Másnap elmentem egy másik kórházba,mert erősebb lett a vérzés. Onnan is elküldtek. Nekem aznap itthon kilökődött a petezsák, utána másnap megműtöttek, de a hcg még mindig magas volt. Azt mondták, hogy van méhen kívül is egy babám. Elküldtek vérvételre egymást követő nap és mivel csökkent a hcg mondták nincs másik baba. Szóval nekem a művi befejezés után is pozitív volt a tesztem. Ne várj, nehogy valami bajod legyen! És ha mégis van baba, azt akár meg is tudják menteni, ha nem vársz! Szorítok!
2011. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged esetleg másik orvoshoz elmenni? Én nem tudnék 2 hetet várni...
2011. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!