Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom. Van olyan kismama...

Aggódom. Van olyan kismama akit az első 12 hét alatt sokat ultrahangoztak és végül egészséges kisbabája született?

Figyelt kérdés
Engem hetente ultrahangoztak az első 12 hétben, pont amikor a legfontosabb szervek fejlődnek ki. Nem árthatott ez a babának? Azóta minden rendben, most már remélhetőleg csak a kötelező ultrahangok lesznek. Olyan kismamik írjanak, akik hasonló cipőben jártak és végül minden rendben volt. Nagyon köszönök minden segítséget! 22 hetes kismama
2011. aug. 2. 16:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, nyugi. Nem árt neki, max kicsit kellemetlen.
2011. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Engem is sokat UH-tzak,mert kórházba is voltam.Volt hogy naponta. De egészséges kisfiam született.

Az ultrahang semmilyen káros hatással nincs a babára,de idegeskedj.

Jó egészséget és boldog babavárást!

2011. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szinte teljesen betelt a kiskönyvem, pedig a 38. héten szültem, annyi uh-m volt: hol azért mert kisebb, mint kellett volna, hol azért mert kevés a magzatvíz, aztán volt magzati szív uh is...

Egészségesen született meg, azóta is az :)

2011. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! De ezek nem az első 12 hétben voltak, ugye? Mert engem az aggaszt, hogy a korai szakaszban voltak a fránya UH-ok..:(
2011. aug. 2. 16:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahang úgy ad képet, hogy rezegteti a vizet. Vagyis nincs káros hatása, egyszerűen némely babának nem jön be a vízrezgés, ezért nem szereti. De nem kell aggódnod a korai UH-k miatt, minden rendben lesz!!!
2011. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem mind akkor volt. A kicsisége miatti uh-k zömében akkor voltak, a magzatvizes és szív uh-k a 24-28 hét környékén (régen volt, már nem emlékszem pontosan). Plusz ugye ott van, hogy kapásból több uh-val kezdtem, mert jó korán sikerült dokihoz mennem (egy napos pozitív teszttel), rá egy hétre megint (akkor már látott valamit), majd egy hétre rá volt már szívhang.
2011. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De mi a baj az uh-al? Semmit nem érez belőle!

Én is hittem ennek közhiedelemnek, aztán egy igen nagytudású orvos elmagyarázta,hogy szinte semmit sem éreznek belőle!

2011. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az ok, hogy nem érzik a babák az UH hullámokat, de az agyfejlődésüket nem befolyásolhatja negatívan, vagy mit tudom én? Mit gondoltok? (Bocsánat, nem vagyok orvos, így lehet, hogy óriási baromság az egész, de annyi rosszat olvasni interneten az ultrahangról, amiket persze ki tudja kik írogatnak össze...)
2011. aug. 2. 16:43
 9/21 anonim ***** válasza:
Szia. Aggodalomra abszolút semmi ok! Az ultrahang egyáltalán nem árt a babának, se az agyának, se más szervének!! Engem is sokat ultrahangoztak és teljesen egészségesen fejlődik a lányom!sőt...:):)
2011. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom is dilinyós! :P Kérdezte, mikor járok nőgyógyászhoz, mondom neki szűk havonta (persze az elején sűrűn kellett mennem). Húh, hát, hogy én ezt miért csinálom, mert ő biztos nem engedné, különben is, amikor a kisfiával volt terhes, ő összesen 4-szer volt. Mert milyen durva az az ultrahang és milyen káros, mondja ő. Biztos nagyon ért hozzá. Annak idején talán ilyen nem is volt. És amikor még hozzá tettem, hogy minden alkalommal megnézi, hogy nem-e nyiltam ki, hát akkor nagyon megbotránkozott, hogy az orvos minden alkalommal felnyul!! :DDDDDDD
2011. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!