Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiszakadt porckorongsérvvel...

Kiszakadt porckorongsérvvel milyen a várandósság és a szülés? Volt/van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Húha szegénykém, ez kemény lehet!


Mikor derült ki a sérv? És hányadik héten vagy?


Nekem "csak" polydiscopathiám van, ez sok csigolya kopását jelenti, emiatt összébb torlódik a gerinc, és fájdalmas (eléggé).

Most éppen kórházi kezelésen vagyok vele, ezért tudom a többi sérves betegtől, hogy hasonlóak a tünetek és a kezelés is.

Ami miatt írok, én is kérdeztem az orvosomat, hogy milyen ezzel egy várandósság, mert bár nekem már van két gyerekem, szeretnénk egy harmadikat is. Ő azt mondta, hogy a várandósság alatt "kifejezetten jó" lesz, mert a hormonok ellensúlyoznak sok mindent, csak szerinte utána lesz rosszabb, mint most. Viszont 4 másik orvos még ezt is cáfolta, ők azt mondták, előre nem lehet tudni, milyen lesz utána.

2011. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia!:-) Hű de örülök, hogy "valaki:-)" válaszolt!2010.decemberében voltam MRI-n ott mutatták ki de akkor már kiszakadt:-( Elötte volt egy jó hónapig nagyon gáz a kínok kínját éltem át vele... Nemrég derűlt ki, hogy babát várok de mivel a dokim szabin van csak a héten tudom meg, hogy mekkorka:-) Kb 7-8 hetes:-) Hú szegény akkor neked is fájdalmaid vannak?:-(
2011. aug. 2. 21:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok a 2 csemetéhez és sok sikert a 3-hoz!:-)
2011. aug. 2. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!

És azóta nem csináltak vele semmit? Nem kaptál kezelést?


Nekem amúgy most nem olyan rossz a helyzet, tavaly sokkal pocsékabb volt.


Én2009 őszén, amikor a kicsi lányom 3 hónapos volt, kaptam egy bordaközi ideggyulladást. Nem tudtam mozogni kb. 3-4 napig, anniyra fájt, majd a gyulladás elmúlt 6 hét alatt kb. Viszont a hátfájás a gerincemnél megmaradt. A (házi)orvos mondta, hogy ez lassan múlik, de amikor fél év után is csak napi két fájdalomcsillapítóval tudtam létezni (Cataflammal, tehát nem gyenge típus), akkor gyanús lett nekem. Elmentem ortopédhez, majd röntgenre, és kiderült a probléma. Tavaly nyáron voltam először ilyen kezelésen Bp-n a Széchenyi Fürdőben van egy nappali kórháznak nevezett reuma osztály. Oda jártam 3 hétig, napi 4 órában kezelnek. Szuper! Azóta naponta 25 perc gerinctorna. Azt nem mondom, hogy sosem fáj, mert fáj, de nem kell gyógyszert szednem, s ez már szuper!

Az egyetlen, ami nehéz, hogy nem tudok elég "kíméletes" életmódot folytatni. Elvileg nem szabad emelni. Hát kisgyerekekkel ez elég nehéz...

Most megint kezelnek, mert évente javallott a kezelés ismétlése. Nagyon ajánlom Neked majd a szülés után (amikor már nem szoptatsz non stop)

Többen vannak sérvesek, akik a műtétet tudják elkerülni ezzel.

Mondjuk azt nem tudom pontosan, mit jelent a "kiszakadt".

2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hű szegény! Akkor te is tudod "mi fán terem" ez a típusú fájdalom:-(Ismerem a Széchenyi fürdőt az tényleg nagyon jó jártam én is még anno úgy... 10éve(?) amikor a karommal is majdnem így jártam mint most az ágyéki sérvvel.Akkor időben észrevették és kezelték.Fizióterápia,masszázs,fürdők,gyógytorna...Most nem voltam ilyen szerencsés:-(Húzták nyúzták MRI-re is 2 hónapot vártam.Nem bírtam már azt a fájdalmat.Nagyon kemény gyógyszereket írtak,injekcióra jártam de...Aztán találtam egy helyet ahol... hát lehet, hogy azért is szakadt ki nem tudom de! legalább "elmúlt" az az iszonyatos fájdalom!A kiszakadt annyit tesz ha érdekel:-) Ugye a gerincoszlop: csigolya és porckorongból áll.Nah nekem ez a porckorong kitüremkedett majd kiszakadt és szétfolyt ott bent.Azóta,hogy kezelt egy "természetgyógyász" vagy minek nevezzem "múlt" el az a nagy fájdalom.3-4 havonta kellene járni de... Gyógytornázni kellene de tudod milyen az ember amíg nem fáj annyira cseszik rá:-( Meg nem is segített annyit anno sem:-( Meg gyerek,család mellett nem egyszerű!:-)Nekem is van már egy lányom:-)) Akkor már inkább ez a "csodadoktor":-) Nem hiszek az orvosokban!:-( Sok okom van rá:-(( Neked mekkorák a gyerekeid? Fiú-lány?
2011. aug. 2. 22:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Két kislány. Majdnem 4 és majdnem 2 évesek.

Én meg a "csodadoktorokban" nem hiszek. :o(


Remélem minden a legjobban alakul Nálatok!

Szép babavárást!

2011. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, és dokikkal nekem is vannak nagyon pocsék tapasztalataim. Most már csak olyanhoz megyek, akit közeli ismerős ajánl.

(Más területen is vannak gondjaim, csak hát nem ez volt a kérdés... :o)

2011. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok hozzájuk:-)Én csak azokban hiszek amit pozitívan megtapasztaltam:-) Mi a problémád? Hátha tudok én is segíteni...
2011. aug. 2. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, aranyérgondok leginkább.

Szeptemberben megyek gyűrűzésre, remélem az átmenetileg jó lesz. Azt tanácsolták nekem, ha nem csináltatom meg, akkor terhesség alatt nagyot "szívok" majd vele.

Ezen már más nem nagyon segít. A második szülés után eléggé ellehetetlenült a helyzet, reméltem, idővel jobb lesz, és picit jobb is lett, de közel sem jó...

2011. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jahjj:-( Ebben abszolút nem vagyok jártas:-( De nem a második szülés miatt alakúlt ki ugye?
2011. aug. 2. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!