Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, kismamák! Mi az amit...

Anyukák, kismamák! Mi az amit a terhességetek, szoptatás alatt nagy örömmel használtatok, ami nagyon praktikus volt, és mi az, amit megvettetek, de azóta is ott porosodik a szekrényben?

Figyelt kérdés
Itt gondolok olyan eszközökre, tárgyakra, ami nélkül ma már el sem tudjátok képzelni, hogy hogyan oldottátok volna meg például a szoptatást,vagy a kényelmes alvást, vagy mi az a tárgy, amit ugyan megvettetek, de nem használtátok, mert nem is kellett, vagy mert más hétköznapi tárggyal tudtátok helyettesíteni.
2011. aug. 3. 14:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze olyan dolgokra is gondolok, amit kölcsön vagy ajándékba kaptatok!
2011. aug. 3. 14:48
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem minden jól jött, amit megvettünk. (Szopipárna, mellszívó, sajnos a cumisüvegek is kellettek, sterilizáló..)
2011. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, vettünk egy csatos mei tai-t, na azt egyszer használtam, viszont a testvérkocsit jól kihasználtuk.
2011. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amit használtunk: szoptatóspárna, babamérleg, cumisüvegek, sterilizáló, utazóágy, babakocsi, etetőszék, szobahinta, légzésfigyelő, és bébiőr.

Ami felesleges volt: kézi mellszívó, pihenőszék, kenguru

Bár szerintem ez kicsit olyan kérdés, amire mindenki mást mondana. Függ a babáktól, és az anyukáktól.

2011. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Terhesen a szopipárna nélkül nem tudtam volna aludni. A fiamnál a 25. héten vettem meg, most már elővettem a 18.héten. Mondjuk a szoptatáshoz nem sokat használtam, de a baba olyan 3 hónapos koráig sokat aludt rajta.

Ami nem kellett? vettünk egy rakat cumit, de nem cumizott a fiam, vettem mellszívót, de gyakorlatilag nem volt tejem.

(Babának: Kiscipők, kis strandpapucs, sosem volt a fiamon. Nagyon kisméretű nadrágok, kb 3 hónapos koráig inkább bodyban-rugiban volt, vagy csak bodyban, nyáron.)

Nem vettem sterilizálót, hanem kifőztem a cuccokat fazékban.

A játszószőnyeg nekünk bejött. Pihenőszéket most a tesónak fogok venni.

2011. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
JA,volt hordozókendőnk is, nem használtam sokat, csak fél éves koráig, de akkor nagyon jól jött. (2-3szor kutyát sétáltatni, egyszer esőben sétálni, meg otthon mikor nagyon nyűgös volt fürdés előtt, kb 2hetente egyszer)
2011. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

amit senki se irt: pelenkavodor.

kb ket eves koraig hasznaltuk.

az elejen nekem nagyon jo volt, hogy nem kell lemenni 8x egy nap a kakival

utana is jo volt

most ket es fel eves majdnem, mar fel eve a wcbe dobjuk a kakit es siman a kukaba a pelust


sterilizalo ott rohad, a masodik gyerkocnel sem fogom elovenni (lett mikro, majd azzal lerendezem)


mellszivo jo volt, kar hogy eladtam :(


legzesfigyelot fel evig hasznaltuk, utana a baba atkoltozott az agyunkba, nem tudom, hogy a masodiknal fogjuk e hasznalni, engem megnyugtatott


imadtam a biciklistermoszt (ilyen henger, megtortem benne vmit, felforrosodott, igy mindenhol barmikor tudtam tapszert csinalni), forro vizbe kellett dobni hogy ujra hasznalni lehessen


mei tait sajna nem szerette a gyerkoc, remelem a masodik fogja


textilpelenkak eszmeletlen hasznosak voltak


szopiparna inkabb csak a 35. hettol konnyitette meg az alvast, szoptatashoz nekem nem volt jo


a baba nyugtatószeke (az a rezgo)..nyugtatoszeknek vettuk,de en nem tudtam rendesen bufiztetni, beleultettem picit mindig, jott a bufi szepen, meg a kaka, kakilószeknek hivtuk..SOSE volt emiatt szekletgond, es szerintem ez tok jo

(most majd ket es fel evesen is hasznalja, vagy megforditja es fűnyírónak hasznalja, tologatja)

2011. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ja, a ferjem amikor abebi maszni tanult, vett ilyen 1x1 meteres muanyag lapot, habtapi helyett, amire a kendósok szoktak egymast foldhoz vagni. egyreszt jo volt a tapadása, konnyebben maszott,hamar felvaltotta a jatszoszonyeget, most meg az ejszakai "duhajkodasok" ellen hangtompito, hogy ne oruljenek meg a szomszedok :)

(A jatszoszonyeg is nagyon jo volt elotte, utana meg falidisz lett :))

2011. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
na, hát én mindent csak akkor vettem, amikor szükség volt rá. Nem vet fel a pénz, eszembe sem jutott olyen, számomra felesleges dolgokba ölni a pénzem, mint a pelenkavödör, sterilizáló, párásító, stb. Ami hiányzott, az a digitális babamérleg volt, edényben főztem ki a babám cumiját és ha kocsival mentünk, a kocsi kávémelegítőjében melegítettem a babakaját.
2011. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

a pelenkavodros vagyok

jart ajandekba a mellszivo melle, de a kerdes az volt, hogy mennyire praktikus, nem az hogy mennyire "luxus"

minket se vet fel a penz, elso gyereknel voltak mellenyulasok, nyilvan a kerdezo is ezt akarta elkerulni

2011. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!