Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a 18 éven aluli...

Mit gondoltok a 18 éven aluli terhességről?

Figyelt kérdés
18 leszek,3 hónap múlva.Terhes.Én szeretném megtartani a babát,körülmények,háttér is meg lenne hozzá.Így nem felelőtlenség szerintetek?
2011. aug. 8. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Szüleid mit mondtak?
2011. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Tudják.Nem is örültek,nem is sopánkodtak.Ők mondták ha szeretném,megtarthatom,addig míg tanulok segítenek.
2011. aug. 8. 12:53
 3/56 anonim ***** válasza:
90%

le lehet hurrogni, de szerintem én akkor még nem tartottam volna meg. pedig 17évesen ugyanaz volt a párom mint most 27évesen.már van egy babánk s uton a teso is.

de 18évesen még élni kell szerintem...én főiskolára mentem, világot láttam, buliztam fesztiváloztam mindent csináltam:)

s igy volt jó.mikor 25évesen terhes lettem(nem véletlenül)már ugy éreztem nem maradok le semmiről.

ja és hát csak 21éves koromtól dolgozom(suli mellett kezdtem anno 4orában majd utána 8)tehát pl gyesen kivül nem is kaptam volna mást...nem is éltünk még együtt akkor a párommal,...

szóval ugyis te döntessz,de én nem tartottam volna meg,s nem is tartm jó dolognak ha valaki 18alatt szül gyereket....=gyereknek gyerek...mindennek megvan a maga ideje sztem...:)

2011. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Persze.Ez is egy álláspont.:)Sokkal komolyabb vagyok a koromnál,felnőttesebb.Képes lennék ellátni,szeretni egy kis lényt.Még benn vagyok az időben,ha esetleg máshogy gondolnám,vagy valami közbe jönne.:S
2011. aug. 8. 12:57
 5/56 anonim ***** válasza:
Ha minden meg lenne, szeretnéd, esetleg az apuka is, akkor akadálya nincs. Viszont mivel fiatal vagy nagyon át kell gondolnod. Persze, egy élet meg minden, de neked is van egy, amit még nem sikerült rendesen kiélvezned és ez a gyerektől nem nagyon valósítható meg. Ha megszületik nem teheted meg egy darabig, hogy unod a kakis pelust, a tejszagot, a csórézást és te szórakozni szeretnél. Elhiszem, hogy komolyabb vagy a korosztályodnál, de ezeket is nagyon gondold át, később is ráérsz szülni. Mondom én ezt úgy, hogy 20 évesen szültem érettségi után, bár én soha nem mentem el semerre sem, amíg megtehettem sem.
2011. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:

Csak a saját véleményemet mondhatom:


18 évesen én nem tartottam volna meg a babát. Nem anyagiak miatt, hanem mert 18évesen én még egyáltalán nem éreztem magam elég érettnek egy gyerekhez. Sőt még 23 évesen sem. Aztán, így 24 évesen becsapott a villám, és férjemmel nekiláttunk, hogy "összehozzunk" egy kisbabát.


De mindannyian mások vagyunk, ha te 18 évesen úgy érzed, kell neked a gyerek, és támogatást is kapsz, akkor hajrá, ezt neked kell eldöntened. Csak aztán viseld a következményeket, és nehogy megbánd a döntésedet.

2011. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok és élettársi kapcsolatban 3éve...a párom 28!Nagyon szeretnék,de tudom nincs még itt az idő.Egyrészt nem albérletbe akarom szülni,sem anyám nyakára.

Másrészt anyagilag is kevés csak a párom fizetése...

Ezeket leszámítva úgy gondolom egy majdnem 4éves kapcsolat kész lenne egy kicsi érkezésére,de valahogy még most mégsem...szeretném ha a gyerekem CSALÁDBAN nőne fel.Én speciel szeretnék pár évet még eltölteni a párommal KETTESBEN és egy 100%-osan stabil kapcsolatban szülni,mert nem akarom hogy a gyerekem apa nélkül nőjjön fel.

Nálatok mi a helyzet???

-mióta vagytok együtt?

-hol laktok?

-laktatok már együtt,hogy milyen együtt élni?

-mennyire keres jól a párod?


18 éves vagy.Gondolom igényled azt hogy maximálisan odafigyeljen rád a párod.Egy baba mellett nem tud annyit foglalkozni veled és te sem vele.Nagy dolog ám 18 évesen minden egyes pillanatodat egy kisgyereknek szentelni...

...én 100-szor átgondolnám...

2011. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
Én megtartanám :) Ha minden meg van, ami kell, csak bátran. De!! Azért majd tanulj tovább! EZ fontos!
2011. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
63%

Mi lehet meg minden?

ház?vagy szülőknél?kap gyedet vagy alanyin 40e ftot?mire elég???semmire akkor mire készült fel???a mai világban ez nem elég!!!talán 20éve ment a dolog...most nem...

18 évesen abortuszom volt mert gyogyi mellett terhes lettem...most 25 vagyok 24hetes kismama nem bánom egy kicsit sem h akkor nem tartozzam meg!!azóta van házunk ,kocsink,dolgoztam,tanultam és nem havi 40 ezerből fogom nevelni hanem 100ból....nem mindegy!!!

hurroghattok nyugodtan!!!

2011. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
utolsó..én is gyógyszer mellet lettem terhes,nem vagyok annyira hülye hogy ne védekezzek.nem anyám nyakán élnék,édesapámnak van egy háza üresen,beköltözhetnénk.
2011. aug. 8. 13:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!