Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosom azt javasolta hogy...

Az orvosom azt javasolta hogy szedjek magne B6 ot terhesség alatt, mire jó és miért ajánlott szedni soha semmilyen gyógyszert nem szedtem?! Szedem az elevit-et is nem gond ha abban is van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de miért nem az orvosodat kérdezted meg?

A magneB6-ot egyébként a méhösszehúzódások elkerülése,csökkentése miatt szokták javasolni terhességkor.

2011. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mert nem fogsz görcsölni,kevesebb az esélye hogy baj legyen majd a babábal,ha pl méh összehúzódások vannak.
2011. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem gyógyszer akármien magnéziumot szedhetsz.

A terhesség egész ideje alatt a méh nöh és rugalmasodik. Ez izommunkához kell magnézium. sajnos egy idö után nem csak a méh izomzata hanem pl vádlidé is be fog görcsölni. valami termelödik a terhesség alatt ami ezt teszi.

Az elsötrimeszterben is lehetnek görcsök majd késöbb a második trimesztertöl pedig jönnek a haskeményedések.


én eléggé görcsös voltam. az elsö trimeszterben méhnyak érzékenység miatt véreztem akkor azért szedtem, majd egyszerüen túl sok üléstöl elkezdtem görcsölni. mondhatni hogy markoszámra szedtem a magnéziumot, de jobb mint egy vetélés vagy koraszülés. Aztán az utolsó trimeszterben volt hogy annyira bekeményedett a hasam hogy szinte lemerevedtem a bolt közepén. akkor csak az segített hogy bevettem magnéziumot és vártam 20 percet.


szerintem ha kicsit görcsölgetsz most akkor vegyél csak be de ne gondolkodj egyszerüen kapj be egyet. aztán ha késöbb keményedéseid lesznek vagy görcseid akkor is.


ne félj a magnéziumtól nem lehet túladagolni.

2011. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erősíti a méhet, megelőzi a görcsöket, amitől akár a baba is elmehetne.Az orvosnak mondjad, hogy levitet szedsz, és ahhoz fogja adagolni a MagneB6-t.
2011. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

nekem semmire nem volt jó,ugyan úgy görcsöltem, keményedett a hasam és az orvosom mondta is hogy ne szedjem tovább.


DE nem rég láttam egy reggeli műsorban, hogy egy orvos azt mondta, hogy ezt a gyógyszert fölösleges szendi.

2011. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sumergo ***** válasza:
83%

Igen, felesleges! Ha-ha! Nekem ezt bármilyen nagyokos mondhatja! Évek óta szednem kell, mert ha huzamos ideig nem szedem, akkor annak elég kellemetlen vádligörcs a vége, minden éjjel! Most babásan csak 2 naponta szedtem először, de így is begörcsölt néha a vádlim. Mióta minden nap szedem, azóta semmi gond. Ha ott a vádliban hiány van a Mg-ból akkor az egész szervezetben hiány van, ez gondolom nem jó! Az igaz, hogy annak, aki ezt mondta a tévében, annak nem fáj, ha az én vádlim begörcsöl, tehát neki felesleges, de nekem biztosan nem az!


27+3 hkm

2011. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :) !!!
2011. aug. 11. 09:13
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:11


ne engem támadj én ezt a tv-ben láttam.

2011. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:
Nem téged támadtalak! Gondolom nem te voltál az az orvos a tv-ben!
2011. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!