Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinórvér levétel?...

Köldökzsinórvér levétel? Miért kell kommentálni, ha valaki szán rá?

Figyelt kérdés

Férjemmel úgy döntöttünk levetetjük. Két kismama is van a baráti körben. Beszélgettünk a múltkor és rákérdezett az egyik,hogy hogy állunk ezzel. Mondtam,hogy mi levetetjük. Kérdezés nélkül jött a fröcsögés (bocs, de nem tudom másnak hívni),hogy minek, meg annyi pénzt áldozni rá stb. Semmi gond, elfogadom,hogy nagy százalékban így gondolja, az,akinek nincs rá pénze. Igen ám,csak az egyik kismamáról közben kiderült,hogy amikor a volt férjével élt, aki egy jómódú vállalkozó, akkor beszélték,hogy ha lesz közös gyerek,mindenképpen levetetik! Csak közben elváltak és az új férj nem áll olyan jól anyagilag. Ebből is látszik,hogy nem konkrétan az elvvel van baja,hanem hogy esetleg ő nem teheti meg.

Miért nem lehet ráhagyni arra, aki úgy gondolja,hogy jó dolog és meg is teheti! Miért nem lehet azt mondani,hogy igen tényleg, levetetitek és kész?


2011. aug. 12. 11:22
1 2
 1/11 sumergo ***** válasza:

Erre nehéz bármit is írni. Ki így gondolja, ki úgy. Miért nem beszélted meg vele, hogy ti így gondoljátok, neki meg nem muszáj egyetérteni ezzel.

Mi sem vetetjük le, és amennyire utánaolvastam, ha sok felesleges pénzünk lenne sem vetetnénk le, de ez mindenkinek a saját döntése!


27+4 hkm

2011. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán mert fáj neki, hogy ő nem tudja megadni ezt az esélyt a kisbabájának. Persze ettől még nem kéne agresszíven reagálnia erre, de ki tudna békés és nyugodt maradni, ha arról van szó...?
2011. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem gondoltam,hogy ezt meg kell beszélni. Én elfogadom más döntéseit. Egy másik baráti pár magánklinikán szült 600 ezerért. Semmi közöm hozzá, nekik van rá pénzük, erre szánják!

Nekem a köldökzsinórvér is olyan,hogy oké,hogy most még nem tudják használni. De mi van,ha 20 év múlva igen. És,ha akkor jól jön,nekem megéri.

Ez olyan,mint CASCO ne legyen rá szükség, de nem rossz,ha van.

De egyébként tényleg mindegy,hogy ha ő nem akarja, akkor ne. De kicsit rosszul jön ki,hogy régen meg istenítette az eljárást!

2011. aug. 12. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom hogy aki a "nem vetetem le mert...(és itt kifogásokat lehet hozzá tenni bőven...)az elsősorban sajnos nagy százalékban azért gondolja így mert nem teheti meg,pedig úgy mond szeretné nagyon,de könnyebb "ráfogni" arra hogy felesleges,meg nem kell meg minek,meg régen sem volt mint bevallani az igazat hogy sajnos mi nem állunk olyan jól stb....A kevesebb százalék az aki úgy gondolja,hogy ténylegesen nem éri meg akár megteheti akár nem,de ilyen is van,ahogy el kell fogadni azt,hogy van aki leveteti azt is el kell fogadni hogy valaki nem,és tiszteletben tartani.Ettől függetlenül hogy a kérdésre válaszoljak,nem szép egyenesen ronda dolog más életét döntését vagy döntéseit "lefikázni"!!!!Mindenkinek lehet véleménye de nem mindegy milyen formában van közölve.Ezáltal azt tanácsolom,ne törődj vele,Te tudod hogy számotokra ez fontos,szerencsések vagytok mert meg is tehetitek és ne törődj a gonoszkodó megjegyzésekkel!!!!Boldog babavárást!


27+5 hkm

2011. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sumergo ***** válasza:
30%
A megbeszélést úgy értettem, ahogy amikor kezdte a fröcsögést, akkor kellett volna elmondanod neki mit gondolsz erről, és nem itt panaszkodni. Valószínű, hogy eddig is tisztában voltál vele, hogy ez mennyire ellentmondásos téma.
2011. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ezt minden családnak/szülőnek a magánügye.

Én egészségügyis vagyok. 3 gyereket szültem, nem kevés utánajárás volt amíg számomra minden infót összegyűjtöttem.

Anyagilag gond nélkül megengedhettük volna magunknak, hogy mind a 3 kicsi köldökzsinórvérét levetessük, de nem tettük.


Engem ez a cikk győzött meg igazán.

A Szent László kórházban dolgozó főorvos írta:

[link]


Kicsit hosszú, de érdemes elolvasni és elgondolkodni rajta!

2011. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Főorvos a transzplantációs osztályon dolgozik, tehát nem kicsit ért hozzá!!!!!
2011. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mi levetetjük, ezt eldöntöttük. Nyilván van,aki így gondolja vagy aki úgy. Sok ilyen dolog van még a gyermek vállalás körül! Ő lehet,hogy olyan dolgot tart fontosnak,amit én nem.

Azért nem beszéltem meg akkor vele, mert utólag tudta meg,hogy anno mit gondolt erről. Azóta nem voltunk együtt, de biztos,hogy szépen el fogom neki mondani,hogy én megértem mindenféle komment nélkül,ha ő nem, de ő meg fogadja el,hogy mi meg igen!

2011. aug. 12. 11:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert mindig vannak, akik okosnak képzelik magukat, minden témában. Mi nem vetettük le, de ha Ti úgy akarjátok, nyugodtan vetessétek le! Semmi nincs ebben és nem kell foglalkozni a fröcsögőkkel.
2011. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

2011-et írunk, fejlődik az orvostudomány...

A köldökzsinórvér levételére csak egy értelmes válasz van, hogy IGEN IGEN IGEN...le kell vetetni.Ha valakinek nincs rá pénze, én azt is megértem...DE ne mondja a szemedbe, hogy pénzkidobás.MERT akinek leokémiás lesz a gyereke megkérdezik(hááát talán nem véletlenül), hogy levették-e a köldökzsinórvért(ezzel 100%-ban gyógyítható).

Kevés ember tud más örömének-lehetőségének szívből örülni...sok az irígy nő,akik engem nem érdekeltek a kórházban sem amikor jött a köldökzsínórvér tároló dobozért a futár.

4 hós baba anyukája

2011. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!