Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magne b6-ot mikortól érdemes...

A magne b6-ot mikortól érdemes szedni? És minek? Azt hallottam a Reggeliben, /egy nőgyógyász volt a vendég/, hogy a magnézium csak stresszoldó, de a méhösszehúzódásokra nem hat ez csak tévhit.

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség elejétől kell szednem.

Stresszoldó is meg ha a méhszalagok nyúlnak azt hiszem abban is segít oldja egy kicsit.

15 hkm

2011. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez abban az esetben igaz, ha nem tudják jól szedni. Nekem mindkét terhesség koraszülésgyanus volt. Nagyon szupi orvosom volt, de még ő sem tudta, hogy hogyan kell szedni (utóbb kiderült). Első gyermekemnél szedtem simán 3X1-2. Hála égnek 2 héttel jött csak előbb (30 héttől voltak fájások, első nst-n azt mondták csak bent kell maradnom mindjárt szülés lesz, mire kiröhögtem őket, hogy ilyen fájásaim vannak már 2 hónapja, így hazaengedtek, nevetve hozzátették, majd még este visszajövök. Rá 2 hétre szültem). Másodiknál már a 27 héttől jöttek a fájások (sokkal erősebbek). Itt már volt szülésznőm, akit felhívtam (jöttek a karácsonyi ünnepek). Volt valami nagyon szupi orvos kollegája, akivel konzultált és visszahívott, hogy vmi teát igyak és figyeljek oda a magne B6 szedésére, hogy egyenlő időközönként szedjem be, mert csak úgy használ, ha folyamatos a hatása (mint a fogamzásgátló). Tehát ha 3X szedem (ebben az esetben így kellett) akkor 24óra osztva 3-mal. Vagyis igen éjjel is órára kellett ébrednem, hogy beszedjem a gyógyszert. Vagy este 11-ig fent voltam, és 7-kor keltem.
2011. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, végül azt hiszem egy hónap után kezdtem szépen lassan elhagyni, és a végén már nem is szedtem, aztán kezdtek visszatérni, de már túl voltam a 36 héten. Végül 1 héttel jött előbb.
2011. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az elő terhességem nekem is koraszüléssel végződött, most 6 hetes vagyok. Mit javasolsz hogyan kezdjem ne kezdjem szedni a magne b6-ot? És mennyit?
2011. aug. 16. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Na,hogy stressz oldó lenne,azt nem vettem észre!(de ezzel nem vagyok egyedül!!)

De a méhizmokat lazítja,az tuti!


Már most elkezdheted szedni,ártani nem fog! Napi 1-2 elég.

Nekem vetélés után amikor újból teherbe estem,javasolt 3-at a doki.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!



Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem,hogy 4 hetes voltam amikor napi 3-at javasolt a doki. Azóta mást szedek,abból napi 1-2 szemet,attól függ,mennyire fárasztó a napom.
2011. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem magnesi citricit-et kell szednem. Sokkal jobban felszívódik, mint a magne b6. Kérd ki az orvosod tanácsát.
2011. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is a magnézium citrátot szedem,sokkal olcsóbb,és 500mg magnézium van benne!


Üdv: a 2gyerkőcös,36hkm

2011. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én nem szedném már most, hogy ne szokjon hozzá a szervezeted (mit csinálsz ha elkezdesz görcsölni?, hozzáteszem, hogy a te esetedben, hisz nem volt vetélésed, és végül is jelenleg rendben van a terhességed). Inkább igyál időnként magnézium pezsgőtablettát. Igaz hogy nem sokat ér, de a semminél több. Viszont ahogy érzed a görcsöket kezd el. Én először a kisebb dózist mondanám (hogy a szülés közeledtével még tudd növelni a dózist), és ha nem használ akkor növeld az adagot. De mondom figyelj az azonos időközökre. Megnéztem a teát: Réti palástfű. Ezt forráztam és ittam. Mondjuk akkor semmit nem találtam (leírást), hogy hatna erre, de kipróbáltam, mert bíztam a doktorban, és mindent meg akartam tenni, hogy ne jöjjön előbb a baba. Illetve mindenféleképpen konzultálj az orvosoddal.
2011. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!