Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugtatnátok? Nektek 2-3...

Megnyugtatnátok? Nektek 2-3 mm közötti tarkóredő esetén egészséges babátok született?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva már azt sem tudom, pontosan hány hetes vagyok, mert akárhányszor megyek UH-ra mindig változik a kora a babának.

A legutolsó lelet alapján 12+6 hetes voltam,+/- 8 nap (?!?)

amikor 2,3mm-es tarkóredőt mértek. Kérdeztem is a szonográfust, hogy ez a +/-8 nap mégis mi, mert úgy gondolom nem mindegy, hogy 11+5 hetesen vagy 14 hetesen ennyi a tarkóredő vastagsága. Azt mondta a 12+6-hoz nézik.

Tudom, hogy 3mm alatt megfelelő az értéke,de azért a szonográfus kicsit beparáztatott, hogy hát az átlagnak nem ennyi szokott lenni, szerinte kicsit vastag.

Most mondanom sem kell, hogy ezen pörög az agyam, integrált teszt vérvételre holnap megyek,szóval míg annak is megjön az eredménye izgulhatok.

Dokimat csak szeptemberben látom újra.

A magzattal amúgy minden rendben van, végignéztük alaposan,orrcsontja van,négy végtag, megfelelő szívműködése. Amúgy a CRL:65 mm és a BPD:22 mm lett, tehát a 12+6-nak megfelelő.

De így is nagyon aggódom, hogy minden rendben lesz e.

Nektek ilyen vagy hasonló méretekkel egészséges babátok született?


2011. aug. 17. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem a 12+0 -án volt 2,2

nem mondták hogy gond lenne. nem is lett.

ne aggódj. ez teljesen jó eredmény.

2011. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is írtak rá eredményt, csak annyit, hogy tarkó redő normális.
2011. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek a babájának is 2,2mm volt a tarkóredő vastagsága, teljesen egészséges babája született, úgyhogy nyugi. 3mm-ig teljesen jó eredménynek számít. Sőt halottam olyat is, hogy 3mm felett volt valakinek a vastagság és egészséges lett a gyereke, szóval nyugalom.
2011. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, ha az orrcsont is ábrázolódik, akkor meg pláne nincs semmi okod az aggodalomra.
2011. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak is anno 2,1 mm volt a tarkóredője, és teljesen egészséges. Szerintem ne aggódj. Orrcsont ábrázolódik, ez a lényeg! Nyugi!
2011. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok!

Nem értem a szonográfusnak miért kellett beültetnie a bogarat a fülembe :(

Nekem is az lett volna jó, ha csak annyit írnak rá, hogy a normális tartományban van.

Az orrcsontja látható, még azt találgattuk melyikünk orrára hasonlít majd az orra, ezért sem értem, miért kellett így beszólni.

2011. aug. 17. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, biztos valami idióta, az ismerősömnek akinek szintén ennyi volt, nem mondtak semmit rá, mert hisz ez benne van a normális tartományban.
2011. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én 12+5naposan voltam az UH-n, adataim: crl 6.55cm, bpd 2.26cm és nt 1.56mm - erre az nt értékre is azt mondta a dokim, hogy nézőpont kérdése, hogy jó-e?? :) Ha nem olvastam volna el, hogy 3mm alatt jó az érték, én is pánikba estem volna- de így tudom, hogy minden oké.

MIlyen lett a vérvétel eredméyned?

2011. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A vérvételnek jövőhéten lesz meg csak az eredménye.

A doki amúgy abból a szempontból normális volt, hogy nagyon alaposan végignézte hasi és hüvelyi uh-val is, kétszer is!

Csak nem kellett volna beszólnia...nem csak mérniük kellene megtanulni.

Bár a férjem a végén megkérdezte, hogy akkor minden rendben a babával? Akkor meg azt felelte, igen!

Valószínű az én anyai aggódásom miatt ragadt meg bennem a mondata a szonográfusnak, de jövőhéten kiderül úgyis!

2011. aug. 19. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


mi újság veletek? egészséges a baba, szépen fejlődik?

2013. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!